Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Furminator hosszú szőrű huskynak?

Furminator hosszú szőrű huskynak?

Figyelt kérdés
Olvastam jót is, rosszat is erről a fésűről. A huskymnak mivel hosszabb a szőre az átlagnál iszonyat mennyiségű szőr jön ki vedléskor és bele telik 1 hét fésülésbe mire azt tudom mondani, hogy végre nem potyog a szőre. Furminatorról azt olvastam, hogy ritkább lesz a szőre ha azzal esek neki, amit nem szeretnék, mert a kutyimnak amilyen gyönyörű dús és hosszú a bundája télen ahhoz képest nyáron olyan mint egy kopasztott csibe... Vicc nélkül... Farkincája is olyan, hogy bele lehetne harapni, mert úgy néz ki mint egy jó adag vattacukor, de nyáron csak egy vékony kis kiszőrösödött giliszta marad belőle. Ezért sem szeretném, hogy az a fésű még több szőrt szedjen le róla, ha ez a tény tényleg igaz. Kipróbáljam rajta?

2018. jún. 18. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Nekem is hosszúszőrű a kutyám, de nem vettem észre, hogy ritkább lenne a szőre a furminátor miatt. Elvileg csak az aljszőrzetet szedi ki, ami amúgy is kihullana neki a vedlés során. Szóval nem értem a logikát. Nem lesz ritkább, mintha másik fésűt használnál.
2018. jún. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Ez a célja minden fésülésnek, hogy a téli melegítő bundát ami vedléskor hullik eltávolítsa. Ergo az a jó ha a kutyád egy "csutka" lesz nyárra. Oké, hogy jaj de cuki meg szép hogy a téli bundája olyan mint a vattacukor, de el bírod képzelni hogy milyen meleg lehet? A furminátor hatékonyabban távolítja el az elhalt szőrt, azt szedi ki ami alapból kihullana, csak így gyorsabb lesz a vedlés folyamata.
2018. jún. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam hogy szeretném meghagyni a téli bundáját. Tudon hogy melege van szegényemnek, de arről a fésűről olyanokat is olvastam hogy több szőrt tép ki mint kellene és állítólag roncsolja is a bundát. Nem tudom pontosan milyen ez a fésű, nem használtam még, azért is kérdezem, hogy ki próbáljam e rajta vagy sem
2018. jún. 18. 16:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem van, csak az aljszőrt szedi ki, pedig nekem is hosszú szőrű kutyám (borderem) van, ismerősöm a huskyján is ezt használja. Szóval neki is beválik, felgyorsította a vedlési folyamatot.
2018. jún. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan használd, nem igaz, hogy többet tép ki a kelleténél, legfeljebb úgy tűnhet, mert amit az kiszed egy fésülés során, azt Te egy hét alatt fésülgeted ki belőle a hagyományos fésűvel, csak ennyi.

Furminatorral a vedlés nálunk 3 hét alatt megvan, hagyományos fésűvel szokott lenni 2-2,5 hónap.

Ajánlott vedléskor vmilyen olajat adni a kutyának a kajájába, az omega zsírsavak miatt(pl lazacolaj), ami szintén felgyorsítja a folyamatot és segít a regenerálásban.

2018. jún. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akita world csopivan folyton hangoztatják hogy nem ajánlott, mivel roncsolja a szőrüket. Nem mellesleg nem szed ki több szőrt, tapasztalatból mondom. Talán úgy tűnik, de ez inkább csak illúzió. Míg egy sima kefe tömör szőrcsomókat szed ki, addig egy furminátor fellevegőzteti és szétbontja a szőrcsomókat, amitől többbek tűnik, de nem az. Én is azt vettem észre hogy sajna nem csak az aljszőrt szedi ki hanem a felső fedő réteget is tépi. Én nem szívesen használom, már csak azért sem mert minden szőrös lesz fésülés közben.

Hosszabb szőrű akitám van.

2018. jún. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Vettem tegnap egy utánzatot. Kérdeztem az eladót. Azt mondta hogy teljes mértékben olyan mint az eredeti csak nincs rajta az a kis műanyag gomb ami megkönnyíti a fésűből a szőr kiszedésést. Kipróbáltam a kutyámon. Nem bírta. Párszor végig húztam rajta, láttam hogy tépi kicsit a szőrét, aztán nyüszített és el bújt előlem. Azt hiszem maradok az eddig jól bevált bontó fésűnél. Igaz hogy sokáig fog tartani, de tudom hogy az az egyetlen fésű amivel nem fáj neki a fésülés
2018. jún. 19. 11:47
 8/8 anonim ***** válasza:

Vegyél jó minőségű slicker kefét: [link]

Nekünk is innen van és a kutya rohan hozzám ha meglátja a kefét, imádja. Puha, rugalmas, nem tépi a szőrt és nagyon sok szőrt kiszed.

2018. jún. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!