Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hosszú távon ártalmas a...

Hosszú távon ártalmas a Furminátor vagy sem?

Figyelt kérdés

Olvastam, valaki panaszkodott, hogy tönkre tette a kutyája szőrét?

Van igazság ebben?


2013. jún. 14. 19:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Vannak olyan szőrű kutyák, amiken tilos alkalmazni ,csak ezt szeretik figyelmen kívül hagyni egyesek.


Múltkor pl egy coton de tulearnt csináltam, mondtam is gazdinak, h a szőre nem okés. Erre előkapott egy furmit, h ezzel fésüli.......

2013. jún. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
-n
2013. jún. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

Jó kérdés, ami igen csak megosztja a kutyásokat. Sokak szerint a hosszú szőrű kutyák fedőszőrét vágja, ezért nem használja, mások szerint nem vágja...a termékismertetőben külön kiemelik, hogy nem vágja, nem trimmeli a szőrt.

Azt írja, hogy "A FURminatort akár mindennap használhatja, de nem szükséges. A legtöbb kutya vagy macska esetében kezdetben hetente egy két alkalommal használja a FURminatort, 10-20 perces keféléssel vagy töltsön annyi időt vele ammennyit kedvence kényelmesen elvisel. Néhány alkalom után a vedlett szőr mennyiségét akár 90%-kal csökkenteni fogja. Ezt követően elegendő havonta 1-2 alkalommal használnia. A későbbi velési időszakokban a FURminator kutyakefét ismét heti rendszerességgel használja."

Kicsit ellentmondásos :D


Kutyámat most két nap alatt furminátorral szó szerint megkopasztottam, a "nadrágja" félig eltűnt, a combjain-hátán baromi rövid lett a szőr, mintha összement volna a kutya :)

A háta ugyan most vöröses, durva, de sztem az a táptól lett ilyen...

2013. jún. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 zsuzsabazsa ***** válasza:
Pont a múltkor írtam már én is, hogy Furminátor félbe vágta a kutyám szőrét. Úgy nézett ki a kutya mint az üvegmosó kefe.
2013. jún. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem minden fajtára jó. Pl huskyknál nem tesz jót a használata.
2013. jún. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
huskynál pont semmi kárt nem okoz...
2013. jún. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hm, hát pont huskyra használom. Még nem tudok nyilatkozni, hogy roncsolja-e vagy sem a szőrét, de rettentő sok aljszőrt kiszed és tulajdonképpen ez a cél, de azt semmiképpen nem szeretném, ha tönkre tenné a szőrét, mert most olyan szép.

De én néztem a kiszedett szőrt és tényleg mind csak elhalt aljszőrt szed ki, akkor mégis mit csinál, hogy teszi tönkre, milyen elven működik? Állítólag valami penge van benne ......, de akkor az miért nem vágja le a rendes ép szőrt?


A nyakánál pedig nagyon nehéz fésülni, ott több van, meg a fenekénél. Egyáltalán, hogy ér le a bőrig a fésű? Olyan kicsi a mélysége. Én L-es vettem.

2013. jún. 15. 08:27
 8/13 anonim ***** válasza:

Nyugi, ki van ez fejlesztve rendesen. Nem véletlenül a jelenleg kapható legjobb aljszőreltávolító.


Tengap meguntam már én is a vedlést és átkeféltem a kutyámat. Minden egyes alkalommal meglepődök, h mennyi szőrt képes kiszedni.

A kutyám fedőszőrét viszont semmilyen szinten nem károsítja, pedig nem tegnap óta kefélem vele...

2013. jún. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ok, akkor megnyugodtam. Néztem a youtubon is a felvételeket, és a neten az összes infót elolvastam, még eddig nem találtam olyan fotót, vagy leírást ahol "balesetről" számolnak be.
2013. jún. 15. 09:32
 10/13 Maxitabi ***** válasza:
Én is azt olvastam róla, hogy nem szabad sűrűn használni és figyelni kell, hogy ne szedjen ki túl sok szőrt az ember. Az is fontos, hogy nem szabad nagyon erősen rányomni(csak lazán) és egy területen sem 1-2-nél többször átmenni egyszerre.Figyelni kell arra is, hogy ne távolítsuk el az összes aljaszőrzetet, mert az véd a nap sugaraitól is!
2013. jún. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!