Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Westie - suly es etetes?

Westie - suly es etetes?

Figyelt kérdés

sziasztok segitsegre lenne szuksegem

7hetes westie kutyusunk van

2napig royal canin puppyt kapott viszont hasmeneses furcsa volt az allaga es nem is izlett neki a tap.. otthagyta

lecsereltuk Ontario puppy tapra (hipoallergen baranyhusbol minimalis gabonatartalommal)

a csomagolason az all hogy ha a felnott sulya 8kg akkor 1-3hos korban napi 70gramm tapot kell adni neki - ezt elosztjuk 3adagra

miota ezt kapja megnott az etvagya es a zacskot is megenne 🤣

viszont paran ugy gondoljak ez a mennyiseg rettenetesen sok.. most akkor mi a jo? rosszul nezzuk a tablazatot? van aki szerint az ADULT WEIGHTnel a kutya jelenlegi sulyat kene nezni es csak 25grammot adni neki egy nap

ez realis? rettenetesen kevesnek tartom - meg akkor miert irjak oda hogy felnottkori suly?


a felnottkori suly 6-10kg igy a kozeput 8kghez igazodtunk


most 7hetes es kb 2kg ez rendben van? vagy ez is tul sok es kevesebb tapot adjunk neki


koszonom a valaszokat



#westie #westhighlandwhiteterrier #whwt
2018. jún. 18. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Én más táppal etetek nagytestű kölyökkutyát, ezért sajnos pontos választ nem tudok adni, ő napi 200 grammot eszik, most 7-8 kg, felnőtt korában kb. 25 kg lesz, de ez sajnos viszonyítási alapnak sem jó, mert táponként eltér, hogy mennyire van szükségük belőle (általában a jó minőségű tápból kell kevesebb), ezért csak azt tudom javasolni neked, amit nekem a tenyésztő mondott, a táblázatok csak iránymutatók, kutyánként is kicsit eltér, hogy milyen gyors az anyagcseréjük, ezért annyit adj neki, amitől "jól néz ki," tehát nem látszódnak ki a csontjai, de nem is dagi, bár a kölyökkutyáknak általában kicsit ducibbnak kell lenniük. Szerintem amúgy a 70 gramm az, amit a csomagolás is ír, de a legbiztosabb, ha megkérdezed az állatorvost, ő biztosan meg tudja mondani, hogy megfelelően táplált-e a kutyus.
2018. jún. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ki az, aki szerint ez rettenetesen sok, és mire alapozza ezt, egyáltalán nem az.

A kutyád élete első egy évében a sokszorosára nő a 7 hetes kori méreteihez képest súlyban és termetben is, ehhez kell neki a tápanyag, utána meg a fenntartáshoz.


Az Adult Weight felnőttkori súlyt jelent, szvsz pont azért írják oda, hogy Adult, hogy nehogy éheztetni kezdjék az 1-2 kilós kölyköket ;)

A 70 gramm teljesen normálisnak tűnik, sőt. Acanából is ennyit, vagy kicsit többet kell adni egy felnőttként 5 kilós kutyának, kölyökként is. Bár nem ismerem ezt a tápot, de én még rá is pakolnék egy kicsit, ha sovány is a kutya a nagy étvágy mellé, az etetési táblázat ugyanis csak tájékoztató, nem szentírás. Akkor jó az adag, ha nem sovány és nem kövér mellette a kutya (tehát nem a súlyáról beszélünk itt, vagy nem csak, hanem arról, hogy ne lógjanak ki a bordái).


A méretekhez itt egy oldal: [link] eszerint teljesen rendben van a súlya.

2018. jún. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi a mudinál 140 grammal kezdtünk 8 hetesen, és egészen 180 grammig felmentünk 5 hónapos korára, igaz másik táplál. Szóval nem sok az a 70 gramm. És jól nézted, a felnőttkori várható súlyát kell nézni, hozzá pedig a korát.
2018. jún. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

sziasztok koszonom most jovunk az allatorvostol es o is megerositette hogy a 70g teljesen normalis.

koszi a valaszokat

2018. jún. 19. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!