Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja a kutyámnak?

Mi lehet a baja a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Tudom,a fenti kérdést olvasva sokan már úgy jönnek ide, hogy kioktassanak "tökmindegy, mi nem tudjuk vidd orvoshoz". Ezzel tisztában vagyok, és ma megyünk is orvoshoz. De ennek ellenére érdekelne mások véleménye, illetve tapasztalata.

10 hónapos kutya, tegnap éjjel és délután hányt, evés után kb 5-6 órával mindig. A tegnapi reggelijét még megette, de kicsit nyammogva. Este egy kis rizst kapott csak, hogy mégis legyen valami a gyomrában, ezt kézből eszegette. Ma reggel füvet evett, ki is hányta, már rizst se kért. Viszont a kedve jó, iszik, és más tünete nincs. De alapból vékony kutya, ha egy nap kimarad az meglátszik rajta, és ha nem is betegségtől, de ettől a nem evéstől le fog gyengülni, ha nem javul. Oltásai megvannak, eddig soha nem volt semmi baja. A napokban más kutyákkal sem igazán találkoztunk. Barf étrenden van egyébként.

Ha "csak" gyomorrontás az milyen hamar szokott elmúlni? Az orvos mit fog vele csinálni szerintetek? Nem tudom mi lehet ez.



2018. jún. 19. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos áttapogattja hogy kiderüljön, hogy van e gyomor és/vagy bélgyulladása. Utána pedig ad rá gyógyszert.

Viszont ha a kutya sovány akkor emeleni kell az adagon. Kölyök kutyáknál még fontosabb a megfelelő táplálás mint felnőtteknél

2018. jún. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet gyomorrontás. Mindenképpen vidd el orvoshoz, de ha van kedve, nem hiszem, hogy nagy baj lenne vele. A füvet azért eszi, hogy hányjon, és ezzel kitisztítsa a gyomrát. Nekünk azt mondta a doki, hogy ilyenkor a rizs jót tesz neki. A nyers hús mellé eszik még mást?
2018. jún. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem sovány, inkább pont jó. De nagyon hamar meglátszik rajta a kaja, mikor megemeltem az adagját 2 napon belül már bőven látszott a változás. Most is a vacsi és a reggeli maradt ki, de már olyan kis beesettnek érzem. Pedig amúgy most pont elégedett is voltam az alkatával. Húst kap (most épp marha, pulyka) csontos húst (csirke farhát, szárny) marha belsőség keveréket és kis reszelt répát. A napokban ez volt a menü, nagyon szereti, 5 hónapos kora óta nyerses. Ha plusz hízlalás kell akkor néha kap rizst de most nem volt ilyen.

A nyers miatt erősebb a gyomorsava, ezért gondoltam, hogy mégis egyen valamit, és ne maródjon a gyomra.

Szerencsére a kedve tényleg nem rossz, reggel még a madarakat is hajkurászta. Remélem nem komoly, csak ez a nem evés aggasztó :/ köszi az eddigi válaszokat!

2018. jún. 19. 09:59
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit hányt? Savat vagy kaját? Nem került valami új hús, kiegészítő a menübe?
2018. jún. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Reggel csak savat és füvet, tegnap éjjel kis kajadarabokat, de nem egyből evés után. Tegnap reggel is evett füvet, de utána még kérte a reggelit, ezt délután hányta ki, de nagyrészt abban is csak fű volt (elég sokat megevett). Nem volt semmi új, de általában az újdonságokat is jól szokta bírni. Esetleg arra gondoltam, hogy beleivott egy pocsolyába, és abba lehetett valami. Más nem igazán volt, ami kiválthatta. Kíváncsi leszek mit mond az orvos.
2018. jún. 19. 10:07
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg egyszerű gyomorrontás, diétáztasd(szétfőtt rizs, főtt répa, könnyű főtt hús).

De a dokihoz vidd el, ha nem javul.

2018. jún. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Felhívtuk az orvost, mert úgy tűnt jól van, azt mondta ő is, hogy valószínűleg csak gyomorrontás. Kérdés csak, hogy mi okozhatta.

Ma este sem kérte a rizst, de követelte helyette a húst :D úgy tűnik rendbejött, remélem nem volt korai adni neki a normál kajáját, de éhes volt nagyon, és szívesen ette. :)

2018. jún. 19. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!