Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzeléskor mindig ilyen...

Tüzeléskor mindig ilyen büdösek a kutyák?

Figyelt kérdés
Első szukám. Kiskora óta kiállításokra járunk szóval ezért nincs ivartalanítva. Most egy éves és két hónapos, eddig nem tüzelt, ez az első (egyáltalán normális, hogy iyen későn jött az első?) Tudtam, hogy szagosak ilyenkor, de ez iszonyat. Az egész lakásban töményen ott a szag, semmivel nem tudom enyhíteni. Ha megsimogatom, szappanos mindenes kézmosás után is érezni. Nagytestű kutya egyébként.

2018. jún. 20. 03:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
8%
Aki szerint pedig normális, hogy a kutya szagot áraszt, az azonnal vigye el orvoshoz!
2018. jún. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
81%
nekem is ivaros szukám van, én csak a vérzésből meg a viselkedéséből veszem észre ha tüzel, semmilyen erősebb szagra nem lettem eddig figyelmes. Ha a tüzelő kutya, furcsa, nagyon büdös szagot áraszt akkor sanszos hogy méhgyulladása van vagy fertőzése.
2018. jún. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
50%
50%-os válaszoló, van szaguk, csak megszokod, én csak évente 1-2x fürdetem a kutyám (mert többször felesleges) mégsem érzem büdösnek, még ha megszagolom akkor sem. Ez olyan mint hogy a dohányosok sem veszik észre ha büdös a lakás, sőt, elég ha valaki dohányzik a házban és az ott lakó, alapból nem dohányos emberek is megszokják és nem veszik később észre..
2018. jún. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
56%
Mit mondott az orvos?
2018. jún. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nem erről van szó. Nem büdösek. Nem azok. Ha azok lennének, azonnal rohannék velük az orvoshoz. Rengeteg ismerősömnek van kutyája, 1-et ismerek, akinek konkrétan bűzlik a bundája, hányingerem van tőle. De a gazdája szerint ez "normális kutyaszag". Hát, nem tudom, mióta normális, hogy hozzáérek, és büdös lesz a kezem...
2018. jún. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk 3 kutya van, abból kettőnek a szőrének érezhetően van szaga (egyik benti, másik kinti), ha megsimogatom őket, akkor érzem is a kezemen. Viszont az egyiknek tényleg nincs szaga (benti)... Őt évente kb 2-5 alkalommal fürdettem meg rendesen, attól függően, hogy mennyire piszkítja be a szőrét.
2018. jún. 21. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy a 2 benti kutya ugyanazt eszi, szóval nem emiatt van a különbség köztük.
2018. jún. 21. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Minden utólag jut eszembe...

Szóval még annyi lenne, hogy ami lehet, hogy befolyásolta ezt (mindkettő lány), hogy a szagtalan kutyánk tüzelés előtt, 6 hónaposan lett ivartalanítva, míg a másik tüzelés után 1 évesen.

2018. jún. 21. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
35%
Hát, ha nekem büdös lenne a kezem tőle, és minden simogatás után kezet kéne mosnom, annyira hányingerem lenne tőle, hogy inkább nem simogatnám...
2018. jún. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem a kutyatestének kéne,hogy büdös legyen,tehát,hogy megsimogatod és érzed az nem normális.


Ivaros szukáim voltak mindig, az egyik már ivartalan. Volt egy pici szaguk,de nem vészesen.Csak a hátsó fertálynak,de azért nem annyira,hogy a lakásban sem lehetett megmaradni. És a testére nem terjed át a szag.


Eléggé későn is kezdett tüzelni.


Mindenképpen nézesd meg dokival,főleg,hogy show kutya.

Egyébként kiállításon simán össze szednek fertőzéseket,sajnos. Sok gazdát hidegen hagy a higiénia!

2018. jún. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!