Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszédom rendszeresen...

Clio2075 kérdése:

A szomszédom rendszeresen zaklat, azt állítja büdösek a kutyáim. Egy független szervezet ki tudja vizsgálni az ügyemet?

Figyelt kérdés

Lényeg hogy már 3 x nyertem bírósági pert az önkormányzat ellen akiket folyton rám uszított. Már többször járt nálam az ANTSZ , önkormányzati tisztviselő és állatorvos is.

Mindent rendben találtak. 9 hosszú szőrű juhászkutyám van egy 540 négyzetméteres kertes ház udvarán. Teljesen körbekerített kőfallal és épületekkel, kizárólag a kapu 4 méteres szakaszán lehet őket látni. A problémás szomszéd felé kőfal és egy épület van. valamint a kertünk ahova nem mennek be a kutyák.

Amúgy kiállításra járunk és sportolunk velük.

Egyedül álló 60 éves tisztaság mániás nőről van szó.

Mi a csudát tehetnék? A kutyapiszkot zárt légmentes vödörbe gyűjtöm és rendszeresen elviszem a telkünkre elásni. ( mivel szuper prémium tápot kapnak nagyon jó trágya)

WC illatosítót fújtam a kert felöli kerítésére.

Akkor megnyugodott egy időre. Mert azt hitte felhipóztam az egész telkemet a földet is beleértve.

Mit tehetnék?

Egy eső után felázik a föld.. ezt érzi? Korhadnak a levelek és párolog a föld.

Valaki adjon tanácsot mit tenne?


2017. júl. 11. 14:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell jelenteni zaklatásért! Te bírósági papírokkal tudod bizonyítani, hogy oktalanul zaklat.
2017. júl. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha több hivatalos helyről is megerősítést kaptál, hogy rendben van minden, a következő megnyilvánulásánál közöld vele szóban, zaklatásért feljelented.

Napi egyszeri illatosító fújással, ha az használ neki, lehet, egészen megoldanád a baját.

2017. júl. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 vantel ***** válasza:
7%

Szomszédokat nem lehet megválogatni.

9 kutyánál biztos van kellemetlen hatás, habár úgy tűnik próbálod minimalizálni.

Milyen övezetben laksz? Sürűn lakotban könnyeben idegesítőek a jószágok.

Sokmindent nem fogsz tudni csinálni, mert mire kijön a hatóság akár el is takaríthatad az anyagot. Ők a pillanatnyi álapotot állapítják meg, hogy jelenleg nincs bűz.

Nekem is van kutyám és amit én nem érzek, nekem természetes azt még érzik a vendégeim.

Ezt objektíven nem lehet megitélni!

2017. júl. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nem is érzi a szagukat, csak gyűlöli a kutyákat, sőt minden állatot, és ez csak egy elutasító magatartás.

A szomszédom pl. utálja a velünk szemben lakókat, akik lovakat tartanak, és folyton azon nyavalyog, hogy büdös lószag van. Érdekes, én légvonalban semmivel nem lakok messzebb tőlük, de soha nem éreztem még lószagot. Az ilyen emberekkel nem tudsz mit kezdeni, de ők sem veled.

2017. júl. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
azért 9 kutya után lehetséges hogy érezni vizeletszagot, hiába takaritod el az ürüléküket. Bár teljesen szagtalan udvar se jó egy kötekedő szomszédnak
2017. júl. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%

Mivel szerintem nálad minden rendben, méf a hatöság is ezt mondja, akkor a szomszéd egy f@zskalap. Akinek van kutyàja sokszor talàlkozik olyan emberekkel aik gyülölik a kutyás embereket. A te esetedben az a megoldás hogy amikor nem látja senki nincs kamera akkor akaposan megborítani azt nen fog kekeckedni.

Nekem is volt ilyen "ismerősöm" a munkahelyén mentem rendre utasítani és amikor a főnöke tette helyre hogy ide ne hozza be a magànéletét akkor befogta a száját és töbször nem volt gond vele.

2017. júl. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Az utolsó megnyert bírósági per már régen volt. Több mint 10 éve. Az ANTSZ is akkor járt nálunk utoljára.Nekünk mindig sok kutyánk volt. Igaz régebben befogadott keverékek de 4 kutyánk mindig volt! Sőt 25 éve még voltak disznóink és csirkék is. Na az tényleg büdös volt. Azt meg is szüntettük még gyerekkoromban. Érdekes akkor nem jelentett fel. Csak mióta fajkutyáim vannak.

Egy kiadós eső után szokott hisztizni, de van hogy még eső sem kell. Hivatalos kutyatartási engedélyem van. Amit még mint szomszéd ő is aláírt de akkor még csak 4 kutyánk volt.

Arra gondoltam van-e olyan szakhatóság amit kihívok és az őt megnyugtatja? az ANTSZ-t ki lehet hívni saját magamra?

Vagy az önkormányzattól hívjak ki valakit? Azt sem tudom, hogy megy ez, eddig mindig ő hívott rám hatóságot.

Közben az új szomszédokat lázítja ellenem hogy én vagy 30 kutyát tartok és ő nem tud ablakot nyitni mert bűz van.

Holott nincs!

Eső után kutyaszag vagy ázott földszag lehet valamennyi vizelet is..

A hugom sokat segített neki számítógépes kérdésekben és vigyázott többször az unokájára is. (A fiát elmarta maga mellöl így egyedül él)

Én meg rendszeresen befújtam a kerítését.

Nem tudom hogy Ő tényleg érez szagot vagy csupán pszihológiai eset és csak a képzeletében létezik a szag..

Vagy a kettő kombinációja..

Nem tudom bármilyen szakhatósági vizsgálat megnyugtatná-e..

2017. júl. 11. 15:33
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem érsz semmit azzal, hogy megint kijön az ÁNTSZ. Fel kell az ilyet jelenteni zaklatásért.
2017. júl. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mit foglalkozol vele? 60 éves öregasszony, se kutyája, se macskája, a gyereke felé se néz (gondolom nem ok nélkül), hát istenem, unatkozik! Ezért kár neked aggodalmaskodnod, ha minden rendben van nálatok, ne röhögtesd már ki magad, olyan dolgokkal hogy illatosítózod a kerítést!


Máskor meg azon megy a hiszti, hogy micsoda állatkínzó, aki városban, albérletben tart kutyát, most már az is, ha faluhelyen tartod a kertben, sőt, minek szelídítette meg az ember a farkast...


Én biztos nem foglalkoznék vele. Hadd lázítsa az új szomszédokat, nem az lesz a döntő, mert úgyis megismernek majd téged és rájönnek, hogy a pletykás vénasszony nagyon ráér. Ha jelentget, hát istenem, ha ilyen sok pénze van, akkor fizessen majd ha elveszti a pert.


Ezt a pár évet kibírjátok amíg el nem távozik...

2017. júl. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele. Vagy jelentsd fel zaklatásért.

vagy vigyél neki szappant, hátha a saját szagát érzi.

2017. júl. 12. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!