Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen nagy szám a...

Miért ilyen nagy szám a Julius-K9 powerhám?

Figyelt kérdés

Őszintén nem értem:


-nyáron melegíti a kutyát, mivel zárt (érezni hogy sokkal melegebb alatta)


-hemperegni, hátat vakarni nem tud benne, csak a hámot koszolja össze


-csat pont a kutya könyökénél van, ami nem túl jó (ha úgy van beállítva, mert úgy jó a mérete)


-rá segíteni mászásnál, vagy megemelni nem lehet, mert hátrafelé kicsúszik belőle a kutya


Én nagyot csalódtam ebben a hámban. Egyetlen előnyt sem tudok felhozni mellette. Külsőleg tényleg mutatós, de pont azt a feladatot nem látja el, amit egy hámnak el kéne... Így meg értelmetlen.


Miért ilyen népszerű? Csupán divat lenne?


2018. jún. 22. 11:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

10-es vagyok. Amit kifelejtettem. Volt más hámunk elsőnek,de nagyon nem jött be. Macerásabb belebújtatni,ezt pillanatok alatt rá lehet adni. Az csörgött,csattogott a karika,meg a csatt,beállítani se lehetett rendesen.

Közepes és nagytetsű kutyához használom.


Valaki írta,hogy a hámban tartja meg a kutyát,jobb mint a nyakörvvel. Ez butaság. A hámok pont hogy azért lettek kitalálva,hogy a kutya húzni,vontatni tudjon. Ne fojtsa, hanem a mellkasánál tudjon belefeküdni. Nem értem honnan gondolják az emberek,hogyha húz a kutya nyakörvvel,akkor azt a kutyát majd hámmal sétáltatják.

2018. jún. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
#11 az valszeg' én lehettem, viszont félre érted, a kutyánk nem húz, viszont előfordul hogy ugrik, ránt, ilyenkor megsérülhet a nyaka ha nyakörvről van. Nálam ez szinte soha nem fordul elő, de ha mégis, akkor kicsit öklendezik utána, vagy nehezen lélegzik, viszont én nyakörvvel jobban kontrollálom. Egyszóval, nekünk nem olyan hám kell ami a folyamatos terhelést bírja, hisz a kutya alapból nem húz, hanem olyan ami egyszeri nagy terhelésnél sem szakad/törik el, és ha a kutya valami miatt megijedne, ne tudjon kibújni.
2018. jún. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
35%
En eleve ezt a ham-hype-ot nem ertem. Kikepzesre alkalmatlan, elkenyelmesedik benne a kutya. Mindig is nyakorvvel setaltattam, kivetel ha erdobe megyunk. Alapbol is a ham szerintem nem a mindennapi setaltatasra valo. Es nem, nem rangatom a kutyaimat anyakuknal fogva, mert tudnak fegyelmezetten setalni.
2018. jún. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
76%
Értem, de kölyök még, vagy felnőtt, és úgy 5 kg? Az a hám ugyanis kölyökkutyáknak van kitalálva, azoknak pedig teljesen mások a testarányaik, szóval nem a hám hibája, valószínűleg te rontottad el a választást.
2018. jún. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
54%
Egyébként, igen, normális, ha hempereg, de ilyenkor nyilván leveszed a hámot, nem? Azt meg ugye nem gondolod, hogy létezik hám, ami porban fetrengés után tiszta, ugye?
2018. jún. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
65%

A hám az olyan gazdák kedvence, akik nem képesek megtanítani a kutyát nyakörvvel viselkedni.

Aztán a K9-essel a gazdák a hozzá rendelhető felirattal önmegvalósítják magukat.

A K9-es hámok eleve bizonyos munkára terveződtek. Aztán a divat kitágította a használati kört .

2018. jún. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Nem, nem veszem le. Miért is venném. Séta alatt végig rajta van. Amúgy a kutya lazán sétál pórázon, nem azért hord hámot... Hanem mert a nyakörvből ha megijed pl közlekedésnél, akkor kibújik. Illetve a légcsöve is érzékeny. Ennek ellenére, mint írtam, van nyakörvünk is. Télen max 30 percet sétálunk egyszerre, mert fázik a lába. Így nem megyünk parkba, vagy utazunk, ahol fontos a hám.


A Baby 2 nemcsak kölyköknek van... Kistestűeknek is ez a típus van, nézd meg a K9 hivatalos oldalán. Nem én néztem el.

2018. jún. 22. 22:18
 18/23 anonim ***** válasza:
Ha a nyakörvből konkrétan ki tud bújni, akkor azt is rosszul állítod be. Azért az elég durva, hogy megijed és egyszerűen kibújik. Azt, hogy a koszolódást miért írtad negatívumnak, nem értem. Mondj egy, egy darab olyan hámot, ami nem lesz koszos, ha a porban hemperegnek benne. Naugye.
2018. jún. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
55%
Most néztem meg, a Baby 2 hám 2-5 kg-os kutyáknak van, 33-45 cm-es mellkörfogattal. Nem azt mondtad, hogy a tied több, mint 5 kg? :) A mellkörfogatát lemérted egyáltalán? Amilyen gondosan utánanéztél, azt is kinézném belőled, hogy nem. 4-től 7 kg-ig egyébként a Mini-Mini van, szóval te nézted el. Nem a hám hibája, hogyha olyat veszel, ami kicsi rá...
2018. jún. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Te tényleg ennyire nem érted?


5,2kg... Amúgy 41cm a mellkasa. De logikusan, ha a Baby 2-ből kibújt, ami feszes volt, akkor az egyel nagyobból kiesik. Szerinted csak kölyökkutyának való a hám, mert baby a neve? Szerinted nem mértem le a kutya mellkasát, mielőtt megveszek egy 5 ezres hámot?


Valószínű... A hám nekünk nem vált be, ez van. Ne szépítsük.

2018. jún. 23. 17:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!