Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kéoesek lennltek megölni egy...

Kéoesek lennltek megölni egy kutyát?

Figyelt kérdés

Ha rátok támadna egy kutya kutyasétáltatás közben és a kutyátok épsége vagy akár élete múlna azon hogy megölitek-e a kutyát, meg tudnátok tenni?


Azért jutott eszembe a kérdés mert falura kell mennem, a kutyámmal. A sétákat nem hagyhatjuk ki, viszont sok az önsétáltató és kóborkutya az utcán. Nagytestű kutyám van, eddig csak kistestűek támadtak rá akik nem tudtak komoly sérülést okozni neki, viszont ha egy nagyobb kutya elkezdené rángatni szerintem olyat rugnék rá hogy ott maradna, nem óvatoskodnék. Ti mit tennétek? (Nem vagyok állatkínzó mielőtt valaki ezzel jönne, mikor egy bulldog jött nekünk azt is kézzel lábbal próbáltam távolt tartani, de nem rúgtam bele mondjuk, nem is volt az az igazán agresszív kutya, inkább csak neveletlen és szájaskodó)


2018. jún. 23. 14:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
igen
2018. jún. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Metionin ***** válasza:
86%
Maximum önvédelemből. Hasonló esetben amit írtál én is simán alárúgok a támadó kutyának, szerintem az önvédelemnek minősül. Csak az tud ilyenkor felbaszni hogy igazából nem is a támadó kutya a hibás hanem a hülye gazdája aki nyitva tartja a kaput/nem javítja meg a kerítést vagy csak simán a kapuban tátja a száját miközben a kutyája nekünk jön (tavalyi eset) de a fájdalmat a kutya kapja pedig legszívesebben a gazdát rúgnám fel.
2018. jún. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%
Én nem tudok ölni. Vicces, de még csirkét se xD
2018. jún. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%
Igen, ha a saját vagy a szerettem (kutyám, családtag, gyerekem) élete forogna kockán.
2018. jún. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Megértem, míg falun laktam azon kevés gyerekek közé tartoztam akik vitték sétálni a kutyájukat, bár is addíg míg ki nem rohant egy kutya és meg nem tépte az enyém. Kicsi voltam még, csak rémülten álltam és néztem (már bánom). Pár másodperccel később jött a "gazda" leszedte a kutyát és júl leordított hogy mit képzelek, meg ne lásson még egyszer arra menni. Ha ez ismét megtörténne szerintem már nem csak állnék és néznék.
2018. jún. 23. 14:46
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönjük Emese (vagy inkább "meleg barátunk"?)
2018. jún. 23. 14:55
 7/18 anonim ***** válasza:
75%
Kegyetlenül hangzik de igen.Ha kisebb termetű a kutya akkor nem ölném meg biztos(enyém felemelem) de ha egy 50 kilós nagykutya jön és látom rajta hogy egy harapással megölné a kutyám biztos hogy kinyirnám.Nem értem a lepontozókat ha a ti szeretett kutyátokat egy másik megakarná ölni ti hagynátok?Tényleg? Azért éles helyzetben más lenne mindenki véleménye szerintem...Amúgy meg imádom a kutyákat ok nélkül egyet se bántanék de ha egy neki megy az enyémnek biztos nem a támadó érdekeit fogom nézni.
2018. jún. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
49%
Nem.
2018. jún. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%
Embert is. Bár ugyanúgy megpróbálnám ugy csinálni, hogy ne legyen halálos. Tehát paprikasprét vinnék, nem botot..
2018. jún. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

ha azon mullik igen, de megölni nem kéne

volt olyan hogy sétáltattam a kutyám és 2 kutya nekünk jött, az egyik nekem a másik a kutyának, mikor szájba rugtam (nem erőböl) az vonyítva elszaladt...

persze utána felhívtuk a kutya gazdáját, hogy jól van e a kutya, meg hogy mi a rákért nem kell zárni a kaput 2 agresszívabb kutya mellett (valami válalkozásuk van, és telephely őrző kutyák) szóval mondhatni szerencsénk is volt

a lehető legkissebb sérüléssel kellene meguszni egy ilyen találkozást mind két félnek

de ha nem állna le, és utolsó leheletéig küzd egy nagyobb testü kutya, sok választás nincs

de isten óvjon mindenkit egy ilyen helyzettől

2018. jún. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!