Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kéoesek lennltek megölni egy...

Kéoesek lennltek megölni egy kutyát?

Figyelt kérdés

Ha rátok támadna egy kutya kutyasétáltatás közben és a kutyátok épsége vagy akár élete múlna azon hogy megölitek-e a kutyát, meg tudnátok tenni?


Azért jutott eszembe a kérdés mert falura kell mennem, a kutyámmal. A sétákat nem hagyhatjuk ki, viszont sok az önsétáltató és kóborkutya az utcán. Nagytestű kutyám van, eddig csak kistestűek támadtak rá akik nem tudtak komoly sérülést okozni neki, viszont ha egy nagyobb kutya elkezdené rángatni szerintem olyat rugnék rá hogy ott maradna, nem óvatoskodnék. Ti mit tennétek? (Nem vagyok állatkínzó mielőtt valaki ezzel jönne, mikor egy bulldog jött nekünk azt is kézzel lábbal próbáltam távolt tartani, de nem rúgtam bele mondjuk, nem is volt az az igazán agresszív kutya, inkább csak neveletlen és szájaskodó)


2018. jún. 23. 14:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
73%

Simán. Lehet én leszek a gonosz, de attól kezdve, hogy megtámadta a kutyámat, nem érdekel mi lesz vele. Ő támadott, így járt. Én megvédem az enyémet minden áron, mivel ő magát nem fogja tudni (kistestű).


Láttam már videót, hogy pitbullt vascsővel "szereltek le" egy másik kutyáról. Igen, elég durva, de döntsük már el melyik a fontosabb: a támadó, aki ok nélkül neki ment a másiknak, vagy pedig az áldozat, aki csak sétált? Ha olyan a helyzet, a támadót nem kímélném.

2018. jún. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
78%
Abban az esetben, ha az én, családtagom, háziállatom élete veszélybe kerülne miatta és csak ez az egy kiút van, akkor igen.
2018. jún. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
72%
Simán megölném. Az én kutyám épsége jóval előrébb van, mint valami neveletlen dögé, akinek túl hülye a gazdája, hogy bezárja vagy megkösse.
2018. jún. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
77%
Állatvédő vagyok, de nyilván a sajátjaim az én "gyermekeim", és egyértelmű, hogy őket védeném vészhelyzetben. Az, hogy a védelem halálos kimenetelő lenne -e, azt a helyzet döntené el, ha pl. fejbe verem a támadó kutyát egy husánggal, nyilván az a cél elsősorban, hogy ártalmatlanítsam és nem gondolkodnék, hogy bele pusztul-e vagy sem. De ahogy már írta is valaki, ha ettől tartasz inkább vigyél paprika spray-t. Azt is figyelembe kell venned, hogy egy olyan agresszív kutya, aki a te eleve nagytestű kutyádnak ártani tud, azt te sem fogod puszta kézzel legyűrni. Ha elkezded rugdosni, lehet még vadabb lesz, és téged is megtámad. A kutyák ilyen helyzetben sokat kibírnak, igen komoly sérülést kell okozni, hogy leálljon.
2018. jún. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
67%

nem értem mire ez a lepontozgatás

ha egy ember rád támad vagy családodra, nem védenéd meg magad?? dehogy nem... próbálnád nyílván nem megölni, de nem néznéd tétlenül a dolgokat

ugyan ez lenne egy kutyánál is, ha egy mód van rá, próbálnád nem megölni, de megvédenéd a szetetteidet

ha azon mulna, még sokan szerintem, ha nagy gáz van akár egy vaddisznó ellen is megpróbálnának fellépni, ha szeretjüket fenyegetné veszély, én pl gondolkodás nélkül ha esetleg gyerekem élete mulna rajta, és nincs jobb lehetőség


ez egy elméleti kérdés, krízis helyzetbe gyorsan kell dönteni, szerintem a legnagyobb állat védők se néznék jó szemnel ha éppen a kedvencüket kezdené marcangolni valami

senki se legyen már itt ekkora álszent

2018. jún. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
50%

13-14 évesen egy, a kiskutyámra támadó foxiba akkorát rúgtam, hogy utána folyamatosan, kisebb megszakításokkal öklendezett és hányt a kutya.


egy ideig vittem magammal egy gumibot szerűséget a sétáink során, de mivel nem volt semmilyen "action", ezért ezzel felhagytam. igazából nem tudom elképzelni, hogy meg bírnék ölni egy 20 kg-nál nehezebb kutyát, csupán a fizikai adottságok miatt, de ezt egy átlagos emberről sem tudom elhinni.

Elhajítom, elrúgom és ha nem támad vissza, hanem menekülőre fogja, nem vetem utána magam, hanem minnél gyorsabban eltűnünk a helyszínről.

Akik ilyen határozottan állítják, hogy megölnék, mindig tartanak magunkál egy 10-15 cm-es zsebkést vagy a már tehetetlen kutyát is addig rugdosnák, amíg bele nem hal?


Pár éve amúgy nagyon fel volt háborodva az internet egy hasonló történeten, mikor egy szabadon kószáló staff, akinek a gazdija jó messzire tőle telefonált, rátámadott egy pórázas kutyára és a megtámadott kutya gazdája pedig a késével beleszúrt párat a szájzárat kapott, támadó kutyába. Néhányan a megtámadott kutya gazdáját élve akarták megnyúzni és szinte senki se állt a pártjára.

2018. jún. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Természetesen ha elrohan az első felszólításra vagy rúgásra akkor nem fogok rohanni utána mit egy idióta, de amíg a kutyámat nem hagyja békén, addig én sem hátrálok, ha ebbe az akcióba belehal, akkor nem tudok mit tenni. Kést nem hordok magamnál, de az megfordult a fejemben hogy egy kellő erősségű rúd vagy bot legyen nálam.
2018. jún. 23. 23:30
 18/18 anonim ***** válasza:
67%

Jól irányzott rugás kifektet egy nagykutyát is. De az adrenalin sokat segít. Meg le is lehet fojtani, ott a póráz. Nehogy már az én kutyám szívjon, mert a másik kutyának éppen olyan kedve volt... Ha ezen múlna, bizony rátekerném a pórázt a nyakára.


Nekem sem célom megölni egyetlen kutyát sem, ok nélkül sose tennék ilyet, legyen az kóbor, vagy gazdás. Viszont a támadás szerintem már elég indok. Kóbor kutyánál meg aztán jöhet "gazda hibája, nem a kutyáé" duma. Pont nem fogja érdekelni. Ha olyan a helyzet, szétszedi a kutyádat. Ha ölre megy a támadó, akkor én is úgy teszek. Ha elég neki egy figyelmeztető rugás, akkor jól járt, ő is, meg én is.


Az meg, hogy a gazda mit gondol utána, ha a kutyáját kiiktatom, pont nem érdekel. Erre előbb kell gondolni. Ha tudja, hogy veszélyes a kutya miért van póráz nélkül, miért nincs rajta szájkosár? Ez felelőtlenség. Utólag könnyű sajnálkozni.

2018. jún. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!