Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kaukázusi juhász (más néven...

A kaukázusi juhász (más néven medveölő) tényleg képes megölni egy medvét?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak szóbeszéd?
2019. aug. 29. 20:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem képes. Egy darab legalábbis biztosan nem.
2019. aug. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Régen ezt a fajtát a nyáj védelmezésére használták, farkasoktól, medvéktől, sakáloktól, más ragadozóktól és az idegen emberektől. Egy nyájat 4-5 ilyen kutya védett, ha megölni nem is, de elriasztani képes egy medvét.
2019. aug. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Én éltem a Kaukázusban és sokat jártam az Ovcharka tenyészetek felé a hegyekben mert szerelmes vagyok beléjük kb, és ott mondták tenyésztők, hogy általában 3-5 kutya védett egy területet nagyobb nyájat akár 10-15. Farkasoktól, medvéktől, leopárdoktól..Átlag farkast sem tudna megölni egy kutya, 3-4 kutya bírna el egy db farkassal. Medvével ennyi sem.


27N

2019. aug. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Pont akkora hülyeség, mint hogy ez a fajta 100kilós.
2019. aug. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

4. És ki mondta, hogy 100 kg-s?

Amúgy minimum 50 kg egy kan, és ennél lehet nagyobb is.

2019. aug. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nincs olyan fajta, hogy medveölő, csak a hülyék nevezik így a kaut.

Medvét megölni nem tud, se farkast. Max ha öreg, beteg vagy túl fiatal a farkas. Elriasztani eltudja.

A nyáj melletti kaut nem lehet egy lapon emlegetni a Magyarországon található börtönkaukkal.

A nyáj melletti kutyák 35-50kg között vannak.

2019. aug. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

100kg nem,de valóban 50kg-90kg közé tehető a felnőtt kan egyed súlya.Elvégre óriás testűek közé sorolt fajta.:D

Egyébként ez a 'képes-e megölni' kérdés széles körű.Függ attól is,hogy mekkora a kutya vagy éppen a megölni kívánt állat.

Egy kicsi,fiatalabb egyeddel biztos,hogy egy kifejlett kutya elbírHAT.Mert miért ne bírhatna.

De egy kifejlett medvéhez biztos,hogy kell legalább 4 ilyen kutya a medvék nagyon szívósak és erősek.


Farkas nem tudom.Élőben soha sem láttam még farkast,állítólag nagy.Nyílván itt is közre játszik az,hogy melyik állat az erősebb,nagyobb,kitartóbb vagy kik vannak többen.

Ezt így előre nem lehet megmondani sose.

2019. aug. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Standard szerint legfeljebb 65kg. A nagy bunda nem nyom ám akkora súlyt, mint azt hiszik egyesek.

Egy régi ismerősöm állította, hogy neki kaukázusi medveölője van, aki 120kiló.

2019. aug. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát,ha volt is neki 100kiló feletti kutyája az már nem sétált hanem gurult.Így könnyű medvét ölni egy kifejlett úthenger juhászt átgurítassz rajta.
2019. aug. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9 :DD
2019. aug. 31. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!