Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elfertőződhet egy nagyon...

Elfertőződhet egy nagyon kicsi kutyaharapás is?

Figyelt kérdés
nagyon picit megharapott a kuutyánk mert szétakartam szedni őket mert összeverekedtek egy másikkal de nem is látszik csak egy nagyon kicsit piros meg egy kis seb van ott
2010. jún. 17. 08:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Még a legkisebb tűszúrás is el tud fertőződni, ezért jódtinktúrával kenegesd be, majd ragaszd le. Ha nincs jódtinktúra, akkor más sebfertőtlenítő is jó lesz.
2010. jún. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
elvileg igen, de nagyon kicsi a valószínüsége. Ha rendesen oltott a kutyád szerintem ne aggódj. Amíkor kicsi kutyám van sokszor tele van a kezem apró harapásokkal.
2010. jún. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz gond, kutyaharapásnál inkább a veszettség a veszélyes. Persze igen, elfertőződhet, ezért figyelned kell rá, hogy gyógyul, de pillanatnyilag pánikra semmi ok.
2010. jún. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
engem a nyulam harapott meg nem ia kicsit de én csak ragtapaszt raktam rá és nem fertőződött el
2010. jún. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Akiteki ***** válasza:

Egyéni érzékenység kérdése.

Engem meg sem harapott, csak egy kicsit felkarcolta a foga a bőrömet, ahogy kioperáltam a szájából a másik kutyát, mikor összebunyóztak egy csaj miatt.

Még csak nem is vérzett, mégis úgy feldagadt, hogy mozdítani sem tudtam a kezemet és egészen a könyökömig dagadt lett.

Néhány óra múlva kiderül. Ha fáj, akkor menj orvoshoz. Ha nem fáj, akkor túléled.

2010. jún. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kend be Betadine-al, vagy akármilyen fertőtlenítővel, ami van otthon. Semmi bajod nem lesz.
2010. jún. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
csak kicsit fáj
2010. jún. 17. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!