Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért túlozzák el ennyire...

Miért túlozzák el ennyire különböző fajták tartásának nehézségét?

Figyelt kérdés
Kissé nevetségesnek tartom, hogy egy dalmata lassan már akita szintűnek számít. Nem mintha azt sem túlozná el mindenki, nevetve olvasok itt néhány hozzászólást ilyen témákban. (Volt már akitám).

2018. jún. 25. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Mert boldog boldogtalan divatból vesz olyan fajtákat, akinek a tartására nem alkalmasak.
2018. jún. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én láttam már olyan kérdést is, ahol nagyon szépen leírta az illető, hogy hogyan foglalkozna a kutyával. Teljesen megfelelő volt a fajtának és mégis lehurrogták hogy jajjj de hát ilyen meg olyan kemény ez a kutya, ne vegyél. Ha valaki pedig eldönti, hogy megveszi az úgyis megveszi sajnos még akkor is, ha tényleg alkalmatlan rá.
2018. jún. 25. 11:42
 3/6 anonim ***** válasza:
16%
Mert minden témakörben itt sok a bunkó válaszoló. A kutyafajtáknál külsőre mennek,eltérnek mindentől az emberek
2018. jún. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Én pl. azért mert kijártam menhelyre önkéntesnek,amíg nem lett saját kutyus (másik)menhelyről.

És az a helyzet,hogy mikor már a csilláron is kutyák lógnak, jönnek az emberek, hogy vegyék be a kutyájukat mert hát a staff/bull typ kutyusa agresszív/megharapta a szomszéd kutyát/már a család is fél tőle ,hogy a dalmata,husky,vizsla állandóan szökik így nem kell, hogy a tacskó,foxi,beagle szanaszet ásta a kertet, hogy a nagydarab akarármilyenkutya túl sokat sza rik és így nemjó,hogy az unokák meg belelépnek,ha a kertben játszanak,hogy nesze itt a nagyszőrű kutya túl sokat vedlik ők ezt nem bírják.... És a végtelenségig lehetne sorolni. És mikor jönnek és örökbefogadnak és ezerszer át van beszélve,hogy mire lehet számítani, akkor is gyakori hogy 2 héten belül visszakerül a kutya, mert hogy ők ezt meg azt nem bírják.

Én ezt sokat láttam és ezért tisztában vagyok az átlag ember tűrőképességével,ami sajnos baromi alacsony. Csak párszor nézd végig,hogy sírnak ezek a kutyák mikor bekerülnek, nézd végig, ahogy rájönnek,hogy ők itt lettek hagyva. Az ember szíve majd megszakad értük,még ahogy írok róla is kijönnek a könnyeim. Ezért esik meg,hogy a legtöbb embert könyörögve kérek,hogy ne válasszon olyan fajtát,aminek nem tudja kielégíteni. Nemértem miért szégyen ez? Miért kell irigynek lenni arra akinek megy? Nem lesz attól senki kevesebb,hogy uszkárt tart argentín dog helyett.

2018. jún. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#5 nem olvasnak utána vagy azt hiszik nekik úgyis menni fog.

Nekem is nagyon tetszik a husky, németjuhász, collie, corgi, shiba inu de pontosan tudom hogy ezek energikus kutyák én meg lusta vagyok legalább is nekik, meg nem is valók első kutyának szóval majd ha arra kerül a sor bemegyek a menhelyre és kihozok valami utcagyőztes kanapékrumplit.

2018. jún. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőekhez még annyit hozzátennék, hogy alapvető hiányosság sokaknál, hogy nem akarnak időt és energiát áldozni a kutyára. Csak mondjuk nem mindegy, hogy egy goldira nem áldoz vagy egy fajsúlyosabb egyedre, mint pl az akita vagy husky. A két kutyánál teljesen más lehet a végkimenetele, ha a gazdi csak "berakja a kertbe" simogatni meg párszor eldobni a labdát. Minden kutya megérdemli a törődést, teljesen mindegy, hogy egy staffi vagy tacskó. Ugyanúgy kéne törődni minddel...csak azért nem mindegy, mi sül ki belőle...
2018. jún. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!