Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiválszatani a számomra...

Kiválszatani a számomra megfelelő kutyafajtát?

Figyelt kérdés

Közepes vagy kistestűt szeretnék, közép-vagy hosszúszőrűt.

Kertes házban élünk a párommal, egy kijárós cicánk van.

Az udvar viszonylag nagy, a kutyus természetesen bejöhetne a házba.

Nem szeretnék egy óriási mozgásigényű ebet, ne legyen olyan, mint akit felhúztak. De azért egy hosszabb 3-4 órás sétát, akár hosszabb túrákat bírjon. Szeretném, ha emberközpontú, bújós kutyus lenne.

Csak úgy, saját szórakozásomra szívesen agilytiznék is vele.

Amik nekem tetszenek: pomerániai törpespicc, közép uszkár és a skót juhász.

Szerintetek ezek a kutyafajták mennyire illenek bele az általam leírt képbe, illetve ajánlanátok még kutyafajtákat?



2018. jún. 26. 00:12
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Én a labradort vagy golden retvievert ajánlom. Igaz a labradornak nincs nagyon szőre. Rendkívűl bújós kutyák és emberközpontúak. Mondjuk házőrzést azt ne várj tőlük, egy labdáért cserébe az ajtóig kísérik a betörőt. :D
2018. jún. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Nekem lakásban van skótom kb ugyanennyi mozgással.

Amikor kimegyünk pörög, itthon viszont szépen elvan. Nagyon igényli a közelségemet.

Az általad leírtaknak tökéletesen megfelel.

De ne felejtsd el, hogy a bundája rendben tartása nem egyszerű!

2018. jún. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Lehet, hogy lesz aki leszól érte, de csak a saját tapasztalatomra alapozva írom ezt neked!


Nekem Border Colliem van.

Én pedig jó magam lusta, depressziós, és rossz kedvű voltam.

Mindig is lenyűgöztek a BC-k, de annyira az ellentétem volt, hogy nem mertem volna bevállalni.

Viszont én meg annyira romlottam, egy haláleset miatt, hogy azt gondolták segítene rajtam egy társ.

Nem tudom minek köszönhető, talán a nagy fokú inteligenciájának, de teljesen megváltoztatta az életem.

Sosem kötődtem még állathoz ennyire.

Rengeteg energiát igényel, trükköket tanulunk, terelni járunk, és persze sétálni.

Horgászni is magammal szoktam vinni, a csónakban nincs mozgástere, mégis élvezi.

A faluban mindenki imádja, mindenhová elkísér.

Roppant engedelmes, és a közhiedelemmel ellentétben, nem pörög 0-24 órában, ha esetleg magára kell hagynom, pihen, játszik a labdáival, de nem rombol semmit sem.

Mindig tudja minek van itt az ideje.

Ő egy csoda az életemben, neki köszönhetem, hogy újra élek!

2018. jún. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a közép uszkár tökéletes lenne nektek. Nekem még a cavalier king charles spániel jutott eszembe. Illetve az tudnod kell, hogy a pomik ára olyan fél milliótól kezdődik. De ha tetszenek a spiccek, akkor van még német kis és közép, illetve japán spicc is, rájuk is igazak a leírtak. És van spicc mentés is, ott sok klassz fiatal kutya van :)
2018. jún. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%

Ennyi mozgást szinte minden kutya bír. Az első kutyám csivava volt, hegyet másztam vele, bicikliztünk, agilityztem is vele, mindent bírt. Most közép uszkárom van nagyon sok energiája van de nagy lustaság is egyben. Nagyon igényli a társaságot, nem szeret egyedül. A szőre rengeteg ápolást igényel, míg a colliet és spiccet csak fésülni kell sokat, az uszkárt még nyírni is sokat kell mellette.

Egyébként a világ legjobb kutyafajtája, de ha nem tudsz elég időt tölteni vele, ha nem is foglalkozol vele közben, de kell neki hogy ott légy, nem bírja a hosszú egyedüllétet. És a szőre sok időt igényel, más fajtákhoz képest.

2018. jún. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!