Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki tud nekem az Amerikai...

Ki tud nekem az Amerikai staffordshire terrier-ről véleményt írni + előnyök és hátrányok?

Figyelt kérdés

2018. jún. 27. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy te mit tudnál nyújtani egy kutyának. Mondhatnám, hogy nagyon jó fajta kutyák, de ha kevés időt foglalkoznál a leendő kutyáddal, akkor máris nem ajánlanám neked ezeket a kutyákat.

Határozott gazdira van szükségük (mint a legtöbb kutyának). Nagy a mozgásigényük, napi 2-3 óra foglalkozás kell nekik. Okosak, ezért ha unatkoznak/féltékenyek, nagyon "rosszak" tudnak lenni. Erősek is, ezért fontos, hogy jólneveltek legyenek, viselkedjenek.

Hátrányt nem tudnék írni, nekem tökéletes ez a fajta, de lehet, hogy valakinek a csivavák személyisége jön be... Menj el fajtamentőkhöz, és tapasztald meg, hogy milyen egy amerikai staff. terrier. Neked kell látnod, hogy illenek-e hozzád. :)

2018. jún. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem rég lett mentett staffordom. Még mondhatjuk kölyök. Amit eddig megtapasztaltam, hogy semmire nem agresszív, a hasát imádja, és végtelenül szereti az embereket. Nagyon engedelmes, de imád szórakozni, sétálni. A simogatást szereti a legjobban. :D

Viszont mindent megmászik amit csak lehet. Alig van még nálunk, de máris tudja, hogy ha elmegyünk itthonról, vagy beesteledik és már nem megyünk ki, megmássza a hátsó kerítést és befekszik az ajtónk elé. Ragaszkodik adott helyhez is nálunk, az új kennel hiába lett neki megcsinálva, borzasztóan sírt, szinte összetörte magát annyira ugrált, hogy nem akart ott lenni. Muszáj voltunk az imádott helyére vissza engedni, a kennel pedig másik kutyáé lett. -.-

Plusz nagy kutya, most próbálom neki tanítani a dolgokat, mondjuk hogy ha azt mondom marad, fekszik, ül, akkor az úgyis legyen, ne pedig rám ugorjon a 30 valahány kilójával.

Mit írhatnék még róla? Elfogult vagyok, mert még ismerkedek vele, de nagyon le vett a lábamról. :D

2018. jún. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit tudok mondani, hogy az általam ismert staffok közül 7-ből 6 nem jön mi más kutyákkal. Emberekkel tündériek.
2018. jún. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A szomszédomnak van egy kan. Fekete. És gyönyörű. Nyertes kutya. Panelban lakunk,egy nagyon okos,jól nevelt,iskolázott kutya. Néha bejön,körülnéz nálunk is :). Jó kutya,kedveljük mi is.

Amúgy meglep a mérete. Képről nem.gondolnám,hogy ilyen magas. De tényleg szép kutya. A gazdái sokat foglalkoznak vele.

2018. jún. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A miénk macskával és kutyával is jól kijön. Szerintem szocializáció kérdése az egész.
2018. jún. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!