Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás. Mit hogyan?

Ivartalanítás. Mit hogyan?

Figyelt kérdés

Találtunk egy nagyon jó rendelőt (állatkórház egyben). Ott levették a vért tökéletes lett a labor. Ma voltunk ultrahangon ott is mindent rendben találtak. 6 éves kan kutyusom. Tudom tudom előbb kellett volna. Szóval igazából mindent rendben találtak, így ma megbeszeltük a műtét időpontját: jövőhét csütörtök fél 12, de 11re érjünk oda azt kérték.

Azt mondta az orvos, hogy éjfélig ehet, reggel 7 után ne igyon. Úgyis 7kor vacsorázik, szóval utána nem fog enni kapni. A reggel 7 órási ivást elég durvának tartom, mert másnak minimum 6 órát mondtak, hogy ne igyon nem 3at, mint nekünk. Ti hogy csináltátok? A másik az összeg. Azt mondta 45-50 ezer forint között lesz majd. Amit elég soknak tartottam, mert a másik orvosnál 15 lett volna. Jó persze ez egy komoly rendelő, ahol nagyon figyelnek mit csinálnak. Igazából azt se bánnám, ha 200 lenne, csak legyen minden rendben! Nektek mennyi volt? Ti, mennyi idővel előtte nem adatok enni és inni a kutyusotoknak? Mennyi ideig lábadozik egy kan kutya? Mennyire viseli meg?

Nagyon izgulok, és nagyon féltem :(


2018. jún. 27. 19:57
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
* 4 óra ivás bocsánat, csak nagyon izgulok
2018. jún. 27. 20:05
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia! Mikor lefekszetek nyugodtan vedd fel előle a vizet, nem fog szomjan halni. Az ár viszont nagyon durva... az én 60kg-os kan kutyámat 8ezererr ivartalanitotta a dokink, a szukákat 15ezerért. A herélés nem egy nagy műtét nagyon durva ez az ár
2018. jún. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondták, hogy inni ihat de gondolom nem veletlenül mondták, lehet olyan altatószert használnak aminél ez az optimális. És mi 25 ezret fizettunk 26 kilós kutyára
2018. jún. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Rengeteg ivartalanításos kérdés volt már itt, kibírja ha nem iszik, de annyira nem kell pontosan betartani az időt, max annyi történik hogy kicsit bepisil amig komás.


De kan kutyáknál ez 5 perces művelet 2 szike vágás, ezt bármenyik olcsóbb rendelőben megtudják csinálni.

2018. jún. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

Mi 9-re vittük, és nekünk is annyit mondtak, hogy este kapjon utoljára enni maximum fél adagot, és reggel már ne kapjon inni. Nem volt semmi probléma, elég az a pár óra.

Viszont az ár az nagyon horror. Mi 9 ezret fizettünk, de máshol is csak max 15 lett volna a legtöbb amit mondtak kankutya ivartalanításáért.

2018. jún. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Valóban nagyon durva az ár. Még a szuka sem szokott ennyibe kerülni.

A vizet műtét előtt 5-6 órával vedd el előle.

2018. jún. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi is 50 000Ft-ot fizettünk a műtétért, bár a mi kutyinknak lágyéksérve is volt, meg ivartalanitották.
2018. jún. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
6-os, egy kutya 100.000-nél kezdődik...
2018. jún. 28. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem, akkor gázzal fogják altatni a kutyádat, altatóorvos felügyelete mellett folyamatosan monitorozva a kutyát, ez indokolhatja a magasabb árat. Nem pedig csak belenyomnak egy injekciót és ha műtét közben kevésnek bizonyul, akkor majd rányomnak még egy adagot.

Az árat a kutya súlya is nyilván befolyásolja, hiszen ahhoz kell kimérni a gyógyszereket. Nagyobb kutya, több gyógyszer, több pénz.

Simán kibírja ivás, evés nélkül ezt az időtartamot, sőt még a műtét után sem ihat pár óraig. Ez maga az altatás miatt van, hogy a kutya nehogy félrenyeljen bódult állapotban.

2018. jún. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én az árat sokkalom.

Főnököm 42 kg-os SZUKA kutyájának az ivartalanítása gépes altatással volt 45 ezer ft!!


Nem tudjuk a te kutyád hány kg, mert ha vmi 60-70 kg-os kan akkor mondjuk nem sok,mert kg-ra van az altató,illetve a gépes altatás drágább szokott lenni.


Szukáknak mindig sokkal több a műtét,komplikáltabb,mint a kanoknál.


Én 5 kg-os szukámat 20 ezer ft-ért ivartalanították,ebben benne volt 4 napi antibiotikum,meg a varratszedés is.

2018. jún. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!