Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Betadint vagy tetran kenőcsöt...

Betadint vagy tetran kenőcsöt lehet a kutyán alkalmazni?

Figyelt kérdés

Múlt héten nonstop vakarózott, rágta magát ennek eredményeként lett egy diónyi sebe a feneke felett amit ahogy gyógyul nyalja-rágja. Ezzel szeretnék kezdeni valamit.

(Nem bolhás, valszeg az újfajta jut.falatra érzékeny.)



2018. jún. 28. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Betadin mehet neki, az biztos
2018. jún. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Én a cicámon használtam betadint de nagyon csípte neki és csak rosszabb lett. Viszont a neogragormon bevált. Mamám is azt használta amikor hasonló helyzetben volt a kutyusa
2018. jún. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb rá a kék lukács krém ezt állatpatikában lehet kapni vagy rendes patikában a curiosa kenőcs. Ezek nem csak fertőtlenítenek, de elősegítik a hámosodást. Ha nagyon ragja magát le kell ragasztani a sebet vagy gallért rakni a kutyára ,mert könnyen abba az ördögi körbe keveredhet,hogy rágja mert viszket, de minnél jobban piszkálja, annál nagyonn lesz a seb és annál jobban irritálja, tehá megtöbbet nyalja...
2018. jún. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Lekötöm, csak addig nem láttam értelmét amíg nem találok valamit amivel lekezelhetem neki. Köszi a segítséget és a tippeket.

2es:Amúgy a betadin nem csíp , én úgy tudom. :)

2018. jún. 28. 13:39
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A tetran antibiotikum, baktériumos fertőzésre való. Ezt ne használd, csak ha a doki mondja.

Betadin jód, fertőtlenítő hatású.

Hámosító kenőcs pl. a Neogramonormon, Bepanthen.

2018. jún. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el dokihoz valószínűleg be van gyulladva a bűzmirigye, ezért vakarózott anyitt és ezért rágta ki magát. Addig betadinozhatod neki de nem fog javulni.
2018. jún. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi, amúgy igen tele volt neki. Most nyomta ki a dokija. :)
2018. jún. 28. 18:04
 8/10 anonim ***** válasza:
A Betadin krém hámosít is, nem csak fertőtlenít, nagyon jó kisebb sebekre.
2018. jún. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. :)
2018. jún. 30. 12:16
 10/10 1kolbász2tojással válasza:
Állatpatikában vettem volna én is kék lukácsot, de vényköteles... Csak állatorvos írhatja fel. Maradnak a fenti praktikák: Neugranormon, Betadin.
2021. márc. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!