Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezhet teljesen fekete,...

Létezhet teljesen fekete, tisztavérű Border Collie?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés, lehetséges?


Anélkül hogy bármilyen más fajtával kereszteznénk.


2018. jún. 30. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:

"... Szőrzet: Két szőrváltozat elismert, egy mérsékelten hosszú és egy rövidebb, egyenes. Mindkét változatnál a fedőszőr sűrű és közepes vastagságú, az aljszőrzet Puha és sűrű, mely a border collie számára védelmet nyújt az időjárással szemben. A mérsékelten hosszú szőrváltozatnál a dús szőrzet sörényt, nadrágot és zászlókat képez. Az arcon, a fülön és a mellső végtagok elülső részén és a hátsó lábakon a csánktól a földig a szőrzetnek rövidnek és simának kell lennie.

Szín: A színek sokasága megengedett, melynél azonban a fehér sohasem lehet uralkodó... "


De szerintem teljesen fekete sem lehet.

2018. jún. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Én úgy gondolom laikusként, hogy minden fajtával szemben van egy előírás, amit első is próbált belinkelni. Ugyanakkor bármikor bekövetkezhet egyfajta "mutáció", ami különleges színt produkál az állaton. Ez lehet szokatlan mintázat, szín is. Szerintem előfordulhat teljesen feketén születő border collie.
2018. jún. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy nem megengedett, de akkor ugye nem is lehetséges?


Például nincs olyan, hogy egy törzskönyves szukától és kantól születik egy (színhibás) koromfekete csöppség :)

2018. jún. 30. 20:50
 4/9 anonim ***** válasza:
6%
Igazából minden lehetséges, de gondolom úgy törzskönyv nincs.
2018. jún. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért írtam "tisztavérűt" a kérdésben, és nem "fajtatisztát", mert ha van ilyen akkor színhiba :)
2018. jún. 30. 20:53
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehetséges. Ismerek nagyon fekete bc-t, a lábujjait kivéve teljesen fekete. Elfogadott ez is, miért ne lenne? Kiállításon nem kapna jó minősítéseket, de nem is küllem kutya.
2018. jún. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Platypus ***** válasza:
100%
Ha két törzskönyvezett szülőtől, bejegyzett kennelben születik egy kölyök, akkor jár neki törzskönyv. Akkor is, ha neonzöld és két feje van. Persze ilyenkor nem normális törzskönyv jár, hanem felülbélyegzett, és szerepelni fog benne, hogy az állat nem tenyészthető. A törzskönyvezés lényege, hogy a tenyésztés nyomon követhető legyen, a jó és a rossz oldalával együtt. A "hibás" kölyköknek is kötelező. Tehát ha elméletben születne egy normális tenyésztőnél egy koromfekete, akkor ugyanúgy törzskönyves lenne és fajtatisztának számítana.
2018. jún. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az FCI állásfoglalása alapján minden tenyészthető törzskönyves kutya kölykének jár a törzskönyv.

A tenyésztő felelőssége, hogy a hibás, akár a standardnak nem megfelelő egyedet kb 4 hónapos korában ivartalanítva adja el.

2018. jún. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy letezik, nem is egy ilyen kutyat ismerek. Munkavonalu kutyak, tehat nem szamit h neznek ki es torzskonyvesek
2018. júl. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!