Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassuk össze őket?

Hogy szoktassuk össze őket?

Figyelt kérdés
Az én kutyám nagytestű, 20 hónapos. Egyik barátomé fél éves közepes termetű. Mindketten jól szocializalt magas energia szintűek. Más kutyákkal mindketten kijonnek, semmi probléma. Viszont az én nagytestű kutyámtol a kölyök megijed és felelmi agresszioja lesz, oda kap, amit természetesen az enyém se tűr. Így sajnos nem tudom elengedni ha együtt vagyunk. A kicsi különben nem megy a nagy közelébe mert fél tőle.

2018. júl. 3. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Tiltsd le a kutyádat arról, hogy visszaszóljon. Akár arról is, hogy a másikkal foglalkozzon. Legyen vele passzívabb, tartsd kontroll alatt, amíg amaz ki nem oldódik.

A kitámadásokról pedig a másikat is le lehetne tiltani.

2018. júl. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell elérned a saját kutyádnál, hogy hagyja békén a kicsit. Ha a kicsi nem megy oda, ne menjen oda ő se. Vagy ha odamegy, és a kölyök félelemből odakap, akkor hagyja békén.

A cél egyelőre legyen csak annyi, hogy egymás közelében sétálnak, de nem foglalkoznak a másikkal.

2018. júl. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm eddigi válaszokat! Szerintem is az lenne a legjobb ha az enyém békén hagyná a kicsit. Ezt elég nehéz lesz elérni mert aki ismeri a boxereket tudja hogy milyen hevesek. A végső célunk az hogy együtt játszanak majd mind bármelyik másik kutyával.
2018. júl. 3. 18:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Voltam hasonló cipőben. Az én kutyám 50kg az ismerősé 5 kg sincs. A kicsi félt tőle és agresszíót mutatot. Mi úgy oldotuk meg hogy én nem hagytam az enyémnek hogy nagy hévvel oda vágtason, csak finoman szaglászhatja, a kicsinél meg az agreaszió lett tiltva és párszor sétáltunk együtt pórázon. A két kutya ivaros de különböző nemű. Néhány alkalom után nagy cimbik lettek és póráz nélkül is el vannak gond nélkül.
2018. júl. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Heves vagy sem, ha megfelelően nevelt, le tudnád tiltani a túlzott közeledésről. Ez nem habitus függő, csak nevelésen múlik.
2018. júl. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen teljesen tisztában vagyok vele, de még csak 3 hónapja van nálam, így nem nálam nőtt fel, tehát nem én neveltem eddig.
2018. júl. 3. 22:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Na hát a nevelés meg olyan dolog hogy nem egyik napról a másikra történik meg. A heves közeledés leneveléséről csak akkor lehet mikor ezzel a bizonyos hévvel próbál megindulni, és minnél többször kerül az ember ilyen helyzetbe vele és sikeresen korigálja a dolgot annál előbb tanulja meg a kutya. Itthon mikor heverészik hiaba mondom neki hogy na akkor este sétánál nem vágodunk rá a Fifikére hanem mikor meglattja a Fifikét és rákészül a boldog lerohanásra akkor kell közbe lépni. Persze ha kutya sulira is van lehethség még gyorsabban megtanulja.
2018. júl. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hétfőn megyünk szakértőhoz egyéni foglalkozasra. Úgy érzem túlnott rajtam a probléma. És amikor kutyát vállaltam nem csak a táplálásra és az egészsége iránt tartozom felelősséggel, hanem a viselkedéséért is
2018. júl. 4. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!