Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok nekem?

Milyen kutyát ajánlotok nekem?

Figyelt kérdés

Első kutya lesz, de felkészült és következetes vagyok.


Mindent megtudnék neki adni, van pénz rá (wilderness táp, jó minőségű felszerelések, állatorvos, élősködők elleni készítmények nem jelentenek gondot)

Reggel 6-kor fél óra séta, aztán reggeli. Otthon a párom le tudja vinni 2x15 percre. 4 körül hazaérek, játék, tanítás, séta, ez olyan 2,5 óra plussz. Benti kutya lesz. Kutyaovi, kutyasuli, rendes szocializáció, nevelés rendben lesz. Szeretnénk vele sportolni, valamilyen munkát végezni.


Közepes-nagy testű, rövid-félhosszú szőrű aktív kutyát keresünk. Van egy 3 éves kisfiunk.


Amstaffra, munkavonalú nj-ra, weimari vizslára, dalmatára és bull terrierra gondoltunk eddig.



2018. júl. 4. 13:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%
Az amstaff következetes nevelés és elegendő mozgás mellet nagyon jó sport és családi kutya. Én vagy ezt vagy a német juhászt ajánlom. A stafi talán annyiból jobb benti kutyának, hogy rövidebb a szőre és kevésbé hullik neki. A gyerekekkel mind a kettő jól kijön, ha megfelelően van szoktatva és nevelve.
2018. júl. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Ez így rengeteg fajtának megfelelő lenne. Viszont a munka NJ-nek például lehet, hogy nem lenne elég az a séta. Sőt, valószínű, hogy nem. Szerintem a munkavonalas kutyákat ki kéne zárni. Innentől (a nagyon pörgős fajták kivételével) azt választasz, amit szeretnél, de lehetőleg nagytestű, nyugisabb kutyát ajánlanék. A közepestestűek általánosságban pörgősebbek.
2018. júl. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem is vagy amstaff vagy rajzos németjuhász mert a munkavonalasnak nem lenne elég anyi séta,

Én még a labradort vagy a golden retrievert tudom ajánlani

2018. júl. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi jöhetnek még válaszok, vélemények
2018. júl. 4. 13:21
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
Én az amstaffot javaslom
2018. júl. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%
Én mindenképpen ajánlom, hogy egy menhelyet is nézzetek meg, vagy Illatos út , etc. Sokszor a legszuperebb kutyák várnak magányosan egy gazdira. A fajtiszta kutyáknak sokszor több betegsége vagy betegségre való hajlama van, mint pl. keverék kutyának. Ha ragaszkodtok fajtisztához, akkor is érdemes esetleg fajtamentéseket megkeresni. Nagyon okos és hálás kutyátok lehet, ha mentetek egy jószágot, ezt szívből tudom ajánlani. Üdv, egy tapasztalt kutyás
2018. júl. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
Bármit mondotok, 1-1,5 óra séta semmilyen munkavonalú kutyának nem elég. Talán 2 óra FUTÁS.
2018. júl. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%
Ezeknek a fajtáknak mindenek sokkal több mozgásra van szükségük, mint amennyit biztosítani tudnál/tudna. Aktív kutyáknak számítanak és nem bírnak megmaradni egy lakásban. Több mint valószínű, hogy szétszednének mindent a házban ha túl sok energiájuk marad és azt nem tudják min levezetni. Ezek a dolgok miatt pedig tudjuk nagyon jól, hogy a kutya menhelyre vagy rosszabb esetben utcára kerülése forog kockán.
2018. júl. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%
Az utolsóval teljesen egyetértek, de nem szeretném tovább koptatni a billentyűzetem, ha nem baj.
2018. júl. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Napi 2 óra séta és sport lenne... Felfogtam hogy a német juci nem lesz jó, de fogalmam sincs miért írjátok hogy kidobnánk vagy menhelyre adnánk. Ez elég undorító szerintem. Alig tudtok valamit és egyből ideokádjátok. Sok mindent elárul rólatok. A sok kanapé állatvédő...
2018. júl. 4. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!