Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hetes kiskutya játékból...

8 hetes kiskutya játékból megharapott és ahogy húztam ki a kezem a szájából lejött a bőr róla. El kell ezzel menni orvoshoz?

Figyelt kérdés

Nem az enyém a kutya, de mivel nemrég született csak az első két oltasa van meg.

Kb. gombostűfejnyi a sérülés, nem vérzett, a felső bőrrétegem szakadt csak le szerintem. Lefertotlenitettem, azóta nagyon csíp. Mit csináljak még, hogy biztos ne legyen semmi bajom? Tetanusz?


2018. júl. 4. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Semmi bajod nem lesz. Le van fertőtlenítve, majd meggyógyul.

Tetanusz :))) Nem kell tetanusz elleni oltás, csak a mély harapásoknál, a tiéd távolból is lefogadom, nem az!

2018. júl. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Gondolom egészséges a kutyus, nem fogsz elkapni tőle semmiféle kutya bajt!

(Kutyabajod se lesz!) :)

2018. júl. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Menj orvoshoz, ja. Lehet műteni is kell, nem?
2018. júl. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
28%
Pisild le,viccen kivul!
2018. júl. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%
Ha leszakadt a bőröd, akkor szerintem menj el orvoshoz 😁
2018. júl. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám (4 hónapos) sajnos még mindig van, hogy úgy harap meg, hogy a bőröm bánja. (A játékot célozza a kezemben, de nem csak azt kapja el ;) )

Általában betadinnal lekezelem, vagy ha nincs kedvem szöszmötölni, sebfertőtlenítőt fújok rá, azzal el is van intézve. A csípő érzés normális, ha nem figyelsz rá, elmúlik. Ha nem vérzett, nem dagadt be, nem lüktet, nincs olyan elváltozás, ami nem hasonlít egy mezei horzsolásra, addig elég a fertőtlenítés.

2018. júl. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz semmi gond. Ha ilyen pici a seb, akkor a tetanusz felesleges, és gondolom egészséges a kutya. Engem kóbor kiscica harapott meg, én kaptam veszettség elleni oltást, de az más volt.
2018. júl. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!