Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ahogy egyedül marad, folyamato...

Ahogy egyedül marad, folyamatosan sír. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt kaptam egy kiskutyát, most 10 hetes és 2 napos. Kint van a helye, a szüleim nem engedik be :( Van szigetelt háza, meg minden, de ahogy 5 percre is egyedül hagyjuk a helyén, rögtön kezdi a nyüszögést. Nagyon sajnálom, de nem lehetek napi 24 órát vele. Az éjszakát szépen végig alussza, ennek nagyon örülök. De napközben, meg este folyamatosan sír, ha épp nem vagyunk vele. Mit lehet csinálni?

A másik pedig a nevelés. Mikor és hogy kell elkezdeni? Amit nem szabad, eddig is tiltottuk ("nem" szóval), de ha akkor abba is hagyja, utána pár perc múlva ugyanúgy nekiáll megint rosszalkodni. Igazából mindent megrág, néha meg is eszi (virágok, bokrok, fű, föld, slag, cipők), pedig van elég rágható játéka, bemegy a virágágyásba...tudom, kölyökkel ez jár, de kb mikorra lehet ezekről leszoktatni és hogyan?

Már megtanítottam tegnap "ül"-ni, a "pacsi" is alakul. Nagyon gyorsan tanul, de amit tiltunk neki, na azt csak azért is megcsinálja. Egyenként nagyon aranyos, játékos kutyus, nagyon szeretem, de szeretném, ha jól nevelt lenne, és most kell mindent jól csinálni, hogy ez sikerüljön is. Nem szeretném elrontani. Kutyasuliba is megyünk majd, csak ugye azt még nem lehet az oltások miatt.

Az emberekkel is nagyon barátságos, az egyéb házikedvenceket se bántja.

Ja és még egy: nyakörvhöz mikor és hogy kell szoktatni?


Köszönöm mindenkinek, akinek van türelme válaszolni ;)



2016. márc. 15. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

hagyd had sírjon, előbb utóbb megszokja, hogy egyedül van. Napközben legyél vele, de sajnos máshogy nem megy.

nevelés meg.. hát folyamatosan kell adagolni a dolgokat, előbb utóbb megtanulja, hogy a nem, az nemet jelent, ne aggódj

2016. márc. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

10 hetesen még nagyon sok időt kellene vele töltened. Kár, hogy nem mehet be.

Elvileg most kapta a 3. oltását. Nyakörvhöz, majd pórázhoz most máris szoktathatod, sőt kell is. Kb. 10 nap múlva a 3. oltás után már viheted sétálni, mindennap.

A rossz szokások, hogy mindent megrág stb., az neki játék. Sok-sok idő és tanítás, türelem, mire megtanulja, mit lehet és mit nem. Addig is, amit lehet, el kell pakolni előle, és sok neki való rágcsálnivalót adni. Virágágyás, ha fontos, hogy megmaradjanak a virágok, le kell keríteni, legalább átmenetileg. 12 hetesen már mehettek kutyaoviba. Ott ő is, te is sok mindent fogtok tanulni.

Mivel sajnos be nem mehet, legyél vele kint egy nap minél többször. Tanítgasd, eleinte csak pár percet, és játssz vele sokat. Labdázás, kötélhúzás például.

Nyakörvet ráteszed, rajta hagyod. Ha nem akarja leszedni, nem zavarja, akkor ráteheted a pórázt is, és kezdhettek gyakorolni az udvaron. Ne húzd, ne rángasd, hanem finom, pici jutalomfalatokkal, kedvesen csalogasd magad után. Tanításhoz mindig legyen nálad valami jutifalat, ami picike, és puha. (Pl. apró virslidarabkák). Ha jót csinál, kapjon egyet. Pl. hívásra odajön, de akkor is, ha hívásra kijön a virágágyásból.

2016. márc. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi direkt nyári szünetre időzítettük a kiskutyánkat, így rengeteg időnk volt rá, és gondoltam így majd hamarabb befejezi a nyüszögést is, de nem így lett. A házába vettünk egy nagy plüsst, amibe beledörzsöltük az alom szagát, ahhoz bújt első napokban, még ma is megvan, és nem tudom, hogy emiatt-e, de az éjjeleket első naptól végigaludta. Nappal percenként nyüszögött, mi figyelmen kívül hagytuk teljesen, és 2-3 hét lett, mire abbahagyta, és már reggel sem nyüszítve örült, hanem normálisan, és tudta, hogy mostantól mindennap vele leszünk, nem hagyjuk ott sehol.

Mivel holnaptól gondolom nem vagytok már otthon, így nem tudtok sok mindent csinálni, én első naptól kezdve fokozatosan hagytam volna mindig magára, egyre növelve az időt.

Nekünk szerencsénk volt, mert a kiskutyánk rengeteget aludt, de csak úgy tudott, ha valakihez hozzábújhatott, így ezt engedtük neki, gyorsan elaludt, aztán bejöttünk és így simán elvolt kint 2-3 órát is, végigaludta, és mire felkelt általában újra vele voltunk, így sokkal hamarabb megbarátkozott velünk, semmi hátrány nem lett ebből, hogy nem hagytuk kint egyedül félni, hanem vele voltunk.

Megrágni mindent megfog, ez ellen nem lehet mit csinálni, venni kell neki játékokat, csipogós gumilabdát, ezek lekötik.

Egyébként a rágás nekünk valahogy észrevétlenül eltűnt, nagyjából fél éves korára végleg kinőtte, addig meg elfogadtuk, hogy a fák törzsét is megcsócsálta:D

A virágoskertbe nekünk is bement, sőt volt egy időszaka, hogy minden egyes este kiásta, 1 percre nem figyeltem, és tele volt gödrökkel, így én azt mai fejjel már körbekeríteném, hogy ne tudjon belemenni. Most már nem ás, csak imád benne feküdni, természetesen csupa homok a bundája néha, de inkább ez legyen, minthogy kiegye a földből a virágokat:D

A nyakörvkérdés pedig: mi nem szereztünk be előre, hanem mikor nekünk kellett vinnünk a következő oltására, előtte vettem egy sima szövet nyakörvet és hozzá pórázt, hogy megtudjam fogni a rendelőben, de olyan nyugis volt, hogy ott is kézben volt, szóval igazából nem volt rá szükség. Én nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, és nem készültem rá, hogy na most nyakörvhöz szoktatom, hanem játék közben gyorsan felraktam rá, észre sem vette hirtelen, aztán játszottunk is tovább. A pórázhoz szoktatás már bonyolultabb volt, szerintem 1-2 hét múlva, mire teljesen megszokott titeket, elkezdheted.:)

És a végére, ha lehet egy tanácsom, én beszereznék pár finom falatot, és először nem a trükköket tanítanám neki, hanem a nevét, és hogy hívásra hozzád menjen, ezek után jöhetnek a trükkök és a pórázhoz szoktatás, és a hatalmas séták, jó kutyázást!:)

2016. márc. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes választ!

Holnap vagy csütörtökön megyünk állatorvoshoz vele. Most rohangáltam vele (az esőben) egy jó nagyot, most sikerült elaltatnom a kutyaházban és észrevétlenül kijönnöm tőle. Még alszik. :)

2016. márc. 15. 16:08
 5/6 Razman Eszter válasza:
47%

Szia

Mindig legyel nyugodt es hatarozott. Ha pl. sirkimehetsz hozza , de ne kezd olelgetni , vagyfennhangon nyugtatni pl.jol van na , ne sirj ! TILOS!!!!! szolj ra nyugodtan de hatarozottan . ha ez nem megy akkor menj be es hagyd ott egy ideig , ha befejezte menj ki es dicserd meg. Ami a ragast illeti ne erts felre suhintsd meg a nyakat az ujjbegyeddel . NE ERTS FELRE NEM AZT MONDOM HOGY USD MEG HANEM AZ UJJBEGYEDDEL KICSIT SUHINTSD MEG . Ha ez nem valik be akkor figyeld meg hogy milyen hangot vagy valamit nem szeret es amikor rajtakapod azt a hangot vagy valamit csinald . Ez azert jo mert a ragast azzal a kellemetlen hanggal tarsitja es nem fogja tobbet csinalni .

2016. márc. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%
Azért sír mert még kicsi, és téged keres mivel te vagy a gazdája. Az én cicám kb. 1 éves és ő is sír hogyha egyedül marad. Ugyanezért.
2016. márc. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!