Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire kell figyeljek?

Mire kell figyeljek?

Figyelt kérdés

Kezdő kutyatartó lennék, egy hét múlva hozhatom el a kutyust! :D

A kérdésem az lenne, hogy milyen betegségekre kell ügyeljek? Most az olyan betegségekre gondolok, mint pl. a gyomorcsavarodás, amit valami kivált, és meg lehetne előzni.


2018. júl. 5. 08:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ami a gyomorcsavarodást illeti, arra figyelj, hogy kaja után 1 órát legalább ne mozgasd a kutyát, és lehetőleg ne ugráljon, futkározzon.

Figyelni kell, hogy ne férjen hozzá elektromos vezetékekhez, mérgező növényekhez, mérgekhez, vegyszerekhez, mivel mindent megrágnak.

Ezenkívül, hogy oltásai időben be legyenek adva (eleve legalább 2 oltással hozd csak el, ha kölyökkutya), bolha-kullancs ellen védekezni kell, féreghajtót is kell kapnia negyedévente.

Jó minőségű kajával kell etetni (prémium táp, vagy BARF).

2018. júl. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Gyomorcsavarodást akkor kaphat - egy nagyobb testű kutyus , a kicsikre nem veszélyes -, ha közvetlenül evés után rohangál és játszik. Tehát, célszerű a sétát úgy időzíteni, hogy előbb séta, utána reggeli/vacsora, és utána pihenés.


A kutyus oltási programjáról beszélj az állatorvossal, ő elmondja, meddig nem szabad utcára vinni más kutyák közé (általában az első veszettség oltásig, de eltérnek a vélemények, és hamarabb kiengedhető akkor is, ha saját zárt udvarotok van pl.), és hogy meddig kell rá különösen odafigyelni. Ha megkapja az oltásokat, akkor már bátran lehet majd más kutyák közé vinni őt.

2018. júl. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Milyen fajta lesz a kutyus? :) Egyébként öm, az én kutyám megette az ugrálókötelet. Semmi veszélyes tárgyat ne hagyj a közelében lehetőleg. Igen, még egy ugrálókötelet sem. :)
2018. júl. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Labrador kislány. :)

2018. júl. 5. 08:36
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Na a gyomorcsavarodás nem csak nagytestű kutyánál fordul elő pl angol bulldog. Nekem rottim van, szintén oda kell figyelni és ladradornál is. Ha megoldható felnőtt korába is napi 2 adagra oszd el a kaját hogy ne egyszerre egy a nagy mennyiséget főleg hogy a legjobb minöségű táp is dagad valamennyire. Én etetés elött várni szoktam ha futot hogy megnyugodjon a kutya szervezete illetve evés után békén hagyom. Szokott néha utána futni egyet az udvarba ha még játszani akar de nem győz meg illetve rászolok és ott hagyom hogy elpihenhesen legalább egy órát. Azoknál a fajtáknál amiknél nagy az esély a csavarkdásra ajanlák a gyomorfelvarrást. Úgy tudom a ladradoroknál nem szokták. Az én kutyámnak sincs felvarrva a gyomra és nem is tervezem amíg nem utal rá valami hogy problémák lesznek vagy ne adj Úr Isten baj lesz. Amire még figyelj pl a kennel köhögés, könnyen elkapják ha járvány van illetve bolhás, ránézésre beteg, elhanyagolt kutyához ne enged oda és azt is ajánlatos megtanítani a kutyának hogy a földről semmit ne egyen fel legalább sétánál.
2018. júl. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert a roti meg a labrador pont kistestű kutya, anyám...
2018. júl. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A Rottweiler és a Labrador mindketten közepestestű kutyák. Kistestűvel köszönőviszonyban nincsenek, "anyám".
2018. júl. 5. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!