Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kezdjem/mire figyeljek...

Hogy kezdjem/mire figyeljek kondizásnál szívproblémával?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20 éves, egyetemista vagyok, és szeretnék komolyabban foglalkozni testépítéssel, azonban pár éve egy szívultrahangon kiderült, hogy az egyik szívbillentyűm laza, ezáltal vagy a pulzusom, vagy a vérnyomásom, vagy mindkettő magasabb szokott lenni az átlagnál. Volt már 24 órás vérnyomásmérés, illetve egyéb alapvizsgálatok (vér, EKG), és elsődleges magasvérnyomás-betegséget állapítottak meg, ezért rendszeresen kell mérnem, illetve napi fél Nebibeta-t kell szednem. 2000-2008-ig már sportoltam úgy hobbi szinten, akkor 65 kg voltam, aztán érettségi és egyéb okok miatt abbahagytam, mára már 80 kg-nál járok (175 cm magas vagyok). Ha most elkezdenék edzeni, mire figyeljek oda? Gondolok itt magára a gyakorlatokra, azok sűrűségére, étkezésre, stb.


2012. jan. 7. 18:29
1 2
 1/16 dirtboy ***** válasza:
100%

szerintem mehet minden úgy mint egy teljesen egészséges embernél annyi különbséggel hogy a koffein tartalmú kiegészítőket kerüld meg ne használj kreatint,NO,fokozókat egyéb élénkítőket,energetizálókat.

de inkább kérdezz meg erről egy dokit a biztonság kedvéért hogy mennyire terhelheted magad.

protein,tömegnövelő,vitaminok,MRP-k biztos hogy mehetnek.

2012. jan. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Akartam még kérdezni, hogy feltétlenül szükségesek ezek a kiegészítőszerek? Mert egyrészt nem igazán van rá keret, meg nem vagyok oda értük...

2012. jan. 7. 18:52
 3/16 dirtboy ***** válasza:
100%

nem feltétlenül szükséges de edzés után egy tejsavó meg dextróz kombóval semmilyen kaja nem tud versenybe szállni.

nem kell egyébként félni tőlük ezek csak kaják koncentrált formában,nem mesterségesek.

a dextróz pl.nem más mint szőlőcukor,tudod amit a boltban is vehetsz persze drágábban

ezt elolvashatod: [link]


vitamin az minden kép kell egy jó,nem olyan bolti pezsgős szarok.

2012. jan. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, majd akkor körülnézek!
2012. jan. 7. 19:13
 5/16 A kérdező kommentje:

Tegnap voltam edzeni, futással kezdtem, majd kértem egy kis segítséget hogy mi mire való, és minden izomcsoportra néztünk kis súlyokkal gyakorlatokat... hát hiába kis súlyokkal, elég nagy koordinációs problémáim vannak :)

Viszont az edzés után elkezdett fájni a fejem, majd a nap végére már elviselhetetlen volt, vérnyomásom még most sincs 140 alatt, pedig most (lekopogtam) nem fáj a fejem.

Ez miért lehet, nem szokott hozzá a szervezetem, vagy egyéb probléma lehet a háttérben?

2012. jan. 10. 09:43
 6/16 dirtboy ***** válasza:

ezt sajnos nem tudom meg mondani,ilyen szinteken nem foglalkozok a testépítéssel/emberi test működésével hasonlókkal.

nekem is 140 a vérnyomásom és nincs gondom,kb.egy magasak vagyunk egyénként.

2012. jan. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Értem!

És tudnál tanácsot adni arra, hogy mi lenne hasznos ilyen szintű izomláz esetén (konkrétan a tarkómhoz alig tudom feltenni a kezem). Nem gondoltam rá, hogy ma is menjek edzeni, de has és láb tájékon nincsenek ilyen jellegű problémáim, így oda azért tudnék csinálni pár hasznos dolgot!

2012. jan. 10. 10:18
 8/16 dirtboy ***** válasza:

rá dolgozni nem jó de megmozgatni meg mozgathatod egy kis karkörzés meg hasonló gyakorlatokkal.

ha úgy sem bírod felvenni a guggoláshoz a pozíciót akkor hanyagold most a guggolást ne hogy meg sérülj.

csinálj lábnyújtást,lábhajlítást,lábtolást,kitörést stb.gyakorlatot

ha az derekad is fáradt akkor pláne hogy hanyagold ne hogy hasra ess a súllyal.

máskor lábat hamarabb edz mint hátat.

2012. jan. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem, a derekamon és a lábamon nem érzek semmit, inkább a mellkasomtól felfele vannak gondok. De akkor a lényeg, hogy ezekre a helyekre azért lehet ma is egy kicsit edzeni?
2012. jan. 10. 10:37
 10/16 dirtboy ***** válasza:

fentre nem,egy izomcsoportot heti 1szer kell edzeni.

amelyik izom még nem regenerálódott azt nem lehet.

ha a hátadban van izomláz persze mellet lehet edzeni,de ezért kell úgy megtervezni az edzéstervet hogy az izomláz meg az átfedések ne zavarják nagyon a következő napi edzést.

2012. jan. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!