Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beszakadt kullancs, mire...

Beszakadt kullancs, mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Észre vettem hogy kullancs van a kutyám fején, valószínűleg reggeli séta közben szedte össze mert meg kicsi volt és semmi ver nem volt meg benne.

Az állatorvos már bezárt és minden olyan hely ahol kullancs kiszedő eszközt tudnék venni így egy szemöldök csipesszel álltam neki a muveletnek ami nagy hiba volt mert beszakadt a szivokája. Próbáltam kiszedni de nem sikerült maga a kullancs elsőre kijött egy határozott mozdulattal ahogy a videókban is láttam.

Mire figyeljek ha esetleg valami baj lenne a kutyámmal?

Azért álltam neki mert azt olvastam hogy a fertőzés (ha fertőzött) 24-36 óra alatt történhet persze ahány oldal annyi idő. Persze itt is minden válasz eltérő lesz.

De mindenkinek köszönöm az idejét ha eddig eljutott.



#kutya #kullancs #beszakadt szivoka
2018. máj. 25. 19:31
 1/4 Andizsuzsi ***** válasza:
57%
Semmire nem kell figyelni. A bennszakadt rész majd kilökődik.
2018. máj. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És ha fertőzött volt az a dög akkor van valami jele a kutyán? Vagy van erre valamiféle teszt kutyáknak?

Egyszerűen undoritoak ezek a rovarok, igazából most láttam először kullancsot, pedig a hegyekben erdő mezőn nőttem fel de soha nem volt bennem ezért is vagyok ilyen aggodalmas

2018. máj. 25. 19:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak 24 óra után fertőz, de így már nem tud ha a teste nincs rajta. Majd kilöködik magától.
2018. máj. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy már mindegy, de azért leírom, hogy a szemöldök csipesz, nem jó választás a kullancs eltávolítására, mert azok általában laposak, tehát megnyomod a kullancsot miközben eltávolítod. Szerintem, ha nincs kéznél semmi, a legjobb egy kis cérna és max. beszakad a feje, de az legalább nem fertőz.

https://www.youtube.com/watch?v=Lacu-P0IJo8


Nézegesd a helyét, ne látsz-e rajta valami elváltozást vagy gyulladást , mert akkor orvoshoz kell vinni. Ha nem, akkor majd magától kilökődik.

A kérdés ugye az, hogy fertőzött volt-e a kullancs valamivel. Szerintem olvasgass utána a kutyákra veszélyes kullancsok által terjesztett betegségeknek. Pl. Babéziózis jele, ha a vizelete megsötétedik...(halálos, ha nem kezelik időben)

Mindenesetre általánosságban elmondható, hogyha a kutya bágyadt lesz, belázasodik, étvágytalanná válik vagy bármi furcsaság jelentkezik rajta, akkor lehetőleg azonnal vidd orvoshoz!


Betegségekről:

[link]

[link]

[link]

2018. máj. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!