Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törpe tacskót hogy lehet...

Pepitos kérdése:

Törpe tacskót hogy lehet megtanítani patkányozni?

Figyelt kérdés
Törpe tacskóm 1 éves múlt. A szülei jó patkányozók voltak. Ő azonban semmi hajlandóságot nem mutat. Pedig már oda is vittem a patkánylyukhoz, beledugtam az orrát, de semmi. Több helyen írták, hogy az ösztönei miatt ez külön tanulást nem igényel. De akkor meg hogyan lehet ezt az ösztönt előcsalogatni?

2018. júl. 8. 10:57
 1/3 anonim válasza:
93%
Meg kell neki mutatni! Megfogsz vagy kettőt, aztán már neki is menni fog!
2018. júl. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden munkakutya olyan jó ösztönű, hogy sikeres legyen. A legjobb tenyésztőnél is születhet olyan német juhász, amiben nincs meg az ösztön az ÖV-zéshez és hasonlókhoz.


A legjobb az, ha csapdával fogsz neki patkányt, és azzal "uszítod, csípteted", az lehet döglött is, rángatod neki hogy kapja el. Később élővel is próbálhatod. Nekem az összes keverék kotorékeb méretű kutyusomban magától is megvolt az ösztön, akár ha egy vakond lyukat láttak is rácuppantak és elkezdték kiásni.

2018. júl. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem még fiatal ehhez.


Esetleg a tenyésztőt kérdezd meg,hogy tudna-e neked segíteni ebben. Hiszen tenyészszemlén azok a kutyák kapnak tenyészthető minősítést akikben van ösztön. Kotorék vizsga van. Fel kell kutatni a rókát és kiűzni. Egy szálkás tacsis ismerősöm mondta. Régen tenyésztette a szálkás szőrű tacsikat.

2018. júl. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!