Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja a kutya...

Mi lehet a baja a kutya bőrének? (képpel! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az egyik barátom kutyájának (skót juhászkutya) a bőrén a képen látható foltok, elszíneződések alakultak ki ( [link] ). A képen a nyakánál van, de a lábánál is van ehhez hasonló, ezeken a részeken kihullott a szőr.


Mi lehet a baja?


Természetesen mindenképpen elviszik állatorvoshoz, csak azért jó lenne nekik előtte megnyugodni, hogy nem nagy a baj, ne parázzanak napokig vizsgálat előtt.


Nekem valami kisebb gyulladásnak tűnik, mintha a szőrtüszők elakadtak volna, és ilyen faggyúréteg alakult volna ki…nem igazán tudom, de hátha ti igen. :)



2018. júl. 9. 09:45
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Gomba is lehet
2018. júl. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Gombás megbetegedésnek tűnik, egyik kutyánkat így hoztuk el a gyepiről. Az orvos adott egy oldatot (sajnos nem emlékszem a nevére), azzal kellett ecsetelni és pár nap alatt eltűnt.
2018. júl. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%

Állatorvos dísznek van?

Ha elvinnék orvoshoz az talán már ránézésből is megmondja nektek, hogy mi baja van és gyógyszert is kapna rá.

2018. júl. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

2-es vagyok. Eszembe jutott, Imaverol oldatot kaptunk.


Utolsó, értő olvasás nem megy? Írták, hogy viszik orvoshoz...

2018. júl. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%

Az orvos majd megmondja. Gondolom annyira aggódtok, hogy napok alatt eljutok vele orvoshoz!

Biztos, hogy kielégítőbb kezelést kap, mint itt a gyakorin, ahol már pontos diagnózist, és kezelést ajánl néhány "hozzáértő", ezzel is veszélyeztetve a kutya állapotát, akár életét!

2018. júl. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Direkt kihangsúlyoztam, hogy elviszik állatorvoshoz, hétvégén jelent meg az a gond, és nem rendelt akkor az állatorvos, ma meg nem tudták megoldani az elvitelt, ezért holnap viszik el.


Gondoltam, hátha tudja valaki mi ez, és tudna ajánlani egy átmeneti megoldást, valami ecsetelést, míg el nem viszik.


De persze szörnyű dolog egy ilyet megkérdezni, mert rögtön ugranak rá az emberek, hogy hűha, de idióták, miért nem viszik el.


Nyilvánvaló, hogy a hátára teszi az ember a házi kedvencét és szépen legyalogol vele 30-40 km-t, ahol egy nagyobb városba téved és ott egy hétvégén is működő magán állatorvos klinikára be nem ér. :)

2018. júl. 9. 18:41
 7/8 anonim ***** válasza:
32%
Holnap akkor megtudjátok mi a gond.
2018. júl. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
17%

"Nyilvánvaló, hogy a hátára teszi az ember a házi kedvencét és szépen legyalogol vele 30-40 km-t, ahol egy nagyobb városba téved és ott egy hétvégén is működő magán állatorvos klinikára be nem ér. :)"

Igen, a legtöbb kutyás pontosan ezt tenné, ha nincs más megoldás.

2018. júl. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!