Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kéne némi segìtség kutyaválasz...

Kéne némi segìtség kutyaválasztáshoz. Melyik legyen?

Figyelt kérdés
Maximum közepes méretű, könnyen kezelhető(első kutyás leszek), teljesen hobbi szinten. Nincsenek nagy terveim(agility, stb.). Napi kb. 2 óra sétát tudok biztosítani, illetve alkalomadtán be tudom magammal vinni a munkahelyemre. Kutyasulit majd meglatom. Menhely nem opció.

#kutya #kezdő kutyatartó #közepes méret
2018. júl. 9. 21:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

én nekem csivavám van kedves kis szerethető , sok ápolást nem igényel a szőre is picike. 2 óra séta elég neki.

ajánlom csivava :)

2018. júl. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de sajnos a "szobacirkálók" nálam kilőve(közepes méret):(.


Egyenlőre, amivel szemezek:

- Törpe uszkár

- Sheltie

- "Báránykutya"

2018. júl. 10. 15:10
 13/22 anonim ***** válasza:
25%

Sajnos egy újonnan vásárolt kiskutya sok meglepetést tartogat. Lehet, hogy a fajtájától fogva nyugodtnak hitt csivava pörgősebb lesz felnőtt korára mint egy agár (jó ez biztos nem történik meg, de más fajta hirtelen nem jut eszembe) és az is lehet, hogy egy nagy mozgásigényű és makacs beagle felnőtt korára nyugisabb lesz mint a csivava. Ezt sosem lehet tudni. Valamilyen szinten be lehet határolni, de például nekem 2 beagle kutyám van, az egyik szörnyen lusta, nem szeret futni és könnyen tanítható, a másik pedig izgága és megállás nélkül csak a labda után rohangálna (más nem is érdekli).

Mondanám, hogy tacskó, de ismerek közülük olyat, akik izgágák és fáradhatatlanok és olyat is, akiknek elég egy fél óra játék és már mennének is vissza a meleg lakásba.

Ha tényleg tudni akarod mire számíts menhelyet ajánlanék. Nem mondom azt, hogy márpedig, de igenis onnan hozz el egy kutyát, mert megértem a helyzeted, csak annyit mondok, hogy fontold meg. Esetleg menj el nézz körbe. Kérdezd meg a menhelyen dolgozókat, hogy melyik kutya illik bele az életviteledbe és, hogy milyen betegsége volt (már ha volt egyáltalán valami baja az ott élő kutyának).

Egy vásárolt kölyökkutya elég nagy zsákbamacska, míg egy menhelyi vagy ideiglenes befogadónál lévő kiismert kutya nem fog meglepetést okozni.

Ha pedig tényleg meg sem szeretnéd fontolni a menhelyet, akkor olyan kutyát vásárolj, ami már nem kölyök és az, akitől veszed, pontosan el tudja neked mondani, hogy milyen a szóban forgó kutya természete.

Remélem tudtam valamit segíteni. Előre is boldog kutyás napokat kívánok.

2018. júl. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
törpepincser. az közepes méretű és a szőre is rövid.
2018. júl. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Törpe pinscher
2018. júl. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
51%

Uszkár:

A Törpe uszkár egy nagyon hiperaktív, ragaszkodó kutya.

Igazi társasági kutya, a gazda hiányába képesek belebetegedni, rövid időre sem lehet magára hagyni őket.

Igénylik a folyamatos kommunikációt, ezért magányos embereknek nagyon jó társa lehet.

Nagyon értelmesek, könnyen és gyorsan tanul, intelligenciája az egyik legmagasabb a kutyák között.

Mindig vidám, bohókás kutya.


Tartás, életkörülmények

Városban és vidéken egyaránt jól érzi magát. Lakásban nyugodtan viselkednek, de szeretnek játszani a szabadban. Naponta egyszer ajánlott sétáltatni.


Ápolás, tisztántartás

Hetente át kell fésülni és havonta egyszer ajánlott kozmetikushoz vinni. Mivel nem hullik a szőre ezért nyírni kell és a kozmetikusnál az egyéb tisztántartási feladatokat is elvégzik, mint például fültisztítás, tappancsok ápolása. 6-8 hetente ajánlott megfürdetni. Etetéskor érdemes felkötni a füleit.


Táplálás

Kiegyensúlyozott étrenddel szőre egészséges, puha és gyapjas marad.


Sheltie:

Lakásban nem tartható, magas energiaszintű kutya. Egyedül nem hagyható, főleg nem egy kicsi lakásba bezárva. Szőre hosszú és rengeteg ápolást igényel. Szörnyen nagyon vedlik úgy, hogy ha mégis mellette döntesz mindent beborító kutyaszőrre számíts. Kezdő gazdiknak nem ajánlott.


Tartás, életkörülmények

Ragaszkodik a család közelségéhez, ezért kifutóban való tartása nem ajánlott. Engedelmességi, ügyességi versenyekre kifejezetten ajánlott vele menni. Szeret a szabadban lenni, jól bírja a szelet és esőt, szeret labdázni, apportírozni, póráz nélkül futni.


Ápolás, tisztántartás

Hetente egyszer ajánlott alaposan átfésülni. Vedlési időszakban nagyon sok szőrt hullat, ezért akkor ajánlott naponat eltávolítani az elhalt szőrszálakat.


Táplálás

Nem szabad túltáplálni, mert könnyen elhízik.


Bedlington terrier vagy ahogy te írtad "báránykutya":

Habár a Bedlington terriert össze lehet téveszteni kinézetében egy báránnyal mégse mondható róla, hogy birkamód viselkedne. Bátor, szívós és nagyon fürge. És bár szelíd állat benyomását kelti, valójában egy szenvedélyes, harcos. Más kutyákkal szemben harcias, de alapvetően kedvesen és jó szobakutyaként viselkedik. Jó őrző-védő kutya, félelmet nem ismeri. Ragaszkodik gazdájához, intelligens és könnyen tanítható. Engedelmes, de nem szolgalelkű, nevelése során következetesnek kell lenni, nem ugat sokat, de jelzi ha észlel valamit. Alapvetően jól kijön a gyerekekkel, más kutyákkal nincs gondja, de óvakodni kell domináns és vad kutyáktól, mert ha provokálják akkor félelmetesen tud harcolni. Macskákkal és egyéb háziállatokkal ha kicsi korától kezdve együtt szocializálódik akkor együtt tud élni ha ez nem történik meg akkor zsákmánynak nézheti őket. Idegenekkel szemben barátságos, de tartózkodó.


Tartás, életkörülmények

Jól tűri az időjárás viszontagságait, de az egyik legideálisabb szobakutya. Könnyen alkalmazkodik, jól érzi magát egy városi lakásban és egy nagy gazdaságban is. Szeret futni és nagyokat ugrani. Sétáltatása során póráz nélkül csak jól elkerített helyen ajánlott sétáltatni, mert vadászösztöne miatt képes elfutni.


Ápolás, tisztántartás

Szőrzetének ápolása meglehetősen körülményes. Elsőnek az állatot mindenképpen szakembernek kell megnyírnia. Nem hullatja szőrét, viszont folyamatosan nő. Ha nem nyírják meg akkor gyapjasabbá válik, gubancolódni kezd, majd nemezesedik. Két, három havonta ajánlott nyírni bundáját. A nyírás mellett naponta ajánlott átkefélni. A gyakori fürdetés nem ajánlott.


Láttam, hogy ezeken gondolkodsz. Itt egy kis ismertető róluk. Szerintem egyik fajta sem a legjobb választás. Amelyik szobakutyaként ellenne azt nem hagyhatod egyedül, mert szétszedi a házat...

2018. júl. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Esetleg whippet vagy kis olasz agár? Közepes méretűek, illetve a közhiedelemmel ellentétben tipikus kanapékutyák - csak úgy, mint a többi agár -, kb. 1 óra alatt kifutják magukat, utána pedig csak heverésznek.

A shelite-nek szerintem a napi 2 óra séta kevés lenne, terelőkutyák, kell nekik a mentális és fizikai fárasztás a kis termetük ellenére is.

A báránykutya alatt a bedlington terriert érted? Ha igen, szerintem terrier első kutyának kicsit húzós lenne.

A törpeuszkár jó választásnak tűnik, illetve előttem írták a cavalier king charles spánielt, ők is könnyen kezelhető, kedves kutyák.

2018. júl. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Whippet nem, sok vele a gond. A törpepincser pedig brutális mozgásigényű, nem bírnám.


Sheltie-t ismerek teljesen jól elvan, a szőrápolás valós.


Szabad kérdezni, honnan másoltad ezeket?

2018. júl. 10. 20:05
 19/22 anonim ***** válasza:

Persze! Ezen az oldalon találtam meg a korábban leírtakat.


[link]

2018. júl. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
50%

Egyebkent ez hulyeseg hogy ismersz ilyen kutyat meg olyat ahany kutya annyi szokas.

Allitolag a csivava is nagy mozgasigenyu az enyem megis egesznap alszik es nem nagyon akar setalni.

Pincserbol is ismerek ilyen lustit.

2018. júl. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!