Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vannak sokan a hám...

Miért vannak sokan a hám ellen? Mi ez a tévhit a hámokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nézegettem itt a kérdéseket hám vs nyakörv témában, főleg kistestű kutyáknál. Mindenki azt mondja, hogy a nyakörv a jó, mert a hám az munkához van, meg nem lehet benne normálisan megtanítani sétálni, húzni fog a kutya stb.


Hát szerintem ez nagy hülyeség, úgy ahogy van... Kistestű kutyatartóként mondom. Miért ne tudna hámban húzás nélkül sétálni? Ugyanúgy lehet korrigálni hámban a kutyát mint nyakörvben... Enyém is hámban tanult meg laza pórázon sétálni. Korrigálva lett mindig. Nem egy bernáthegyiről van szó. Nevelés nélkül nyakörvben is húzni fog, csak még fojtja is magát. Naponta találkozom ilyenekkel, a kutya szuszog, köhög, de nem lassít a tempón, mert nincs rászólva. Ahogy olvasom sokak szerint hám = húzás...


Ma is találkoztam egy tacskó kölyökkel (8 hónapos) aki nyakörvben volt. Végig húzott és fulladt... Rossz volt nézni.



(Kérdésem elsősorban kistestű kutyásokhoz szól.)


2018. júl. 15. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
1%
Én mindegyik ellen vagyok, szabad élet szabadság. A hámot tartom barátinak, feltéve ha nem szoros és nem vágja ketté a kutyát.
2018. júl. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Azzal sétáltasd ami kényelmes neki és nem próbálja leszedni,nem tud kiszabadulni belőle. Az én dagadt labradoromra nem lehet hámot tenni, mert szorítja,nem szereti,lefekszik és húzatja magát. gondolom olyan neki mintha hátizsák lenne rajta. neki nyakörve van lazára hagyva hogy még éppen ne férjen ki belőle a feje,de ne idegesítse hogy lenyomja a szőrét. az előző kutyám letépte magáról a bőrnyakörvet valahogy..neki hámja volt utána.
2018. júl. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
5%
Nekem a kutyam 3 kilo es persze poraz nelkul setalunk de autok utak kozeleben porazzal es 7 eves most kb 2 honappal ezelottig nyakorvvel setaltunk, Utalta ! Mindig vakarta a nyakat stb ragta, pedig sok felet kiprobaltam. Most talaltam neki egy olyan hamot ami parnazott kenyelmes neki imad benne setalni, nem zavarja vegre 7 ev utan talaltam olyat ami jo neki is. Ez szerintem lehet kutya fuggo. Alapbol a szemelyisegeben nincs benne az hogy huzzon.
2018. júl. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

A hám arra lett kitalálva, hogy húzzon benne a kutya. Azért próbálj meg korrigálni hámban egy nj-t vagy egy bull típusút, ha elkezd húzni!

Ha a kutya tud normálisan sétálni, édes mindegy mit raksz rá. De ha húzás problémája van (és ilyenkor mindig kiderül, hogy nem csak ez az egy gond van a kutyával), ne a hámot javasoljuk már!

2018. júl. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

Nekem van 2 kistestű kutyám és egy beagle-németjuhász mixem

Az egyik kicsit hámba sétáltatom mert abban jobban érzi magát nyakkörvbe fullad (tacsi-csivava mix) a másik kicsit meg nyakkörvbe mivel nem szereti ha van a testén bármi a hámba folyton lefeküdt,fel venni is alig akarta

A nagyobb kutyámat nyakkörvel sétáltatam de abba nagyon húzott nem régibenn váltottam hámra és ebbe visszatudtam fogni,korrigálni most már nem húzz és nála továbbra is a hámot használom


Én kistestűknél inkább hámpárti vagyok minthogy tönkre tegye a nyakát

2018. júl. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Attól én is hülyét tudok kapni, amikor a nyakörvvel fullad a kutya de rá nem szólna. És akkor csidalkozik, ha légcsőszűlülete lesz a kutyának.
2018. júl. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak egy tapasztalatom van. 30 kg körüli kutyáim vannak. Az egyiknek légcsőösszeesése lesz a nyakörvtől, pedig jártuk kutyasuliba, és voltak tanítva sétálni. Nála bevált a hám, szépen megy hámmal, neki is jobb és nekem is.
2018. júl. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem 15 kilós a kutyám, menhelyi keverék. A menhelyen a nyakörvet szokta meg, amikor örökbe fogadtuk mi is azzal sétáltattuk, így az maradt. Most viszont, hogy már idősebb lett, sokszor köhög, ha hirtelen vmiért megrántom(idegen kutya szalad felénk, vagy vmit fel akar kapni a földről, szóval ilyen reflexek), ezért vettem neki egy bélelt, kényelmes, nagyon puha hámot és nagyon jól érzi magát benne, hamar megszokta.

Én úgy vagyok vele, hogy semmilyen esetben sem jó, ha húz a kutya, de idős/kölyök állatokra én nem tennék nyakörvet.

2018. júl. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38%
Ki pontozgatja le azokat akik hamot hasznalnak?!! Rohadt szanalmas vagy.. nem neked kell tetszenie a hamnak hanem a kutyaiknak..
2018. júl. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Van egy folyto lánc nevű dolog ami olyan mint a nyakörv. Azért tálalták ki ha a kutya húz akkor ne legyen neki kellemes emiatt megtanul majd szépen menni. Nem tudom mennyire sikeres a dolog én mindig nyakörvet használtam a nagytestuekhez
2018. aug. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!