Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vannak sokan a hám...

Miért vannak sokan a hám ellen? Mi ez a tévhit a hámokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nézegettem itt a kérdéseket hám vs nyakörv témában, főleg kistestű kutyáknál. Mindenki azt mondja, hogy a nyakörv a jó, mert a hám az munkához van, meg nem lehet benne normálisan megtanítani sétálni, húzni fog a kutya stb.


Hát szerintem ez nagy hülyeség, úgy ahogy van... Kistestű kutyatartóként mondom. Miért ne tudna hámban húzás nélkül sétálni? Ugyanúgy lehet korrigálni hámban a kutyát mint nyakörvben... Enyém is hámban tanult meg laza pórázon sétálni. Korrigálva lett mindig. Nem egy bernáthegyiről van szó. Nevelés nélkül nyakörvben is húzni fog, csak még fojtja is magát. Naponta találkozom ilyenekkel, a kutya szuszog, köhög, de nem lassít a tempón, mert nincs rászólva. Ahogy olvasom sokak szerint hám = húzás...


Ma is találkoztam egy tacskó kölyökkel (8 hónapos) aki nyakörvben volt. Végig húzott és fulladt... Rossz volt nézni.



(Kérdésem elsősorban kistestű kutyásokhoz szól.)


2018. júl. 15. 12:14
1 2
 11/11 anonim válasza:
....folytatas a kistestű kutyámnak viszont hámja van mert mopsz és le tudja szedni a nyakörvet magáról
2018. aug. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!