Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolondnak néznek, mert nem...

Bolondnak néznek, mert nem éltem a lehetőséggel a kutyám miatt? Ti mit tettetek volna?

Figyelt kérdés

Kutyusom 4 éves és van egy betegsége amire gyógyszert szed, a bogyókat csak úgy eszi meg ha belevan rejtve a kajájába, viszont nagyon hozzám van nőve és ha nem találkozik velem akkor kb 3 nap után depis lesz és olyankor egyáltalán nem eszik, viszont akkor gyógyszert sem vesz be ami nála egy idő után halálos is lehet.


Munkahelyemen volt lehetőség kimenni 4 hétre külföldre dolgozni ugyanolyan munkakörben csak sokkal (kb fél milla lett volna a fizu( több pénzért. Nem mondom, hogy nem jött volna jól, de inkább nem jelentkeztem, mert nem tudnám itthon hagyni a kutyusom velem meg nem jöhetett volna. (Itthon sem lenne egyedül, mert szüleimmel élek)



Ti mit tettetek volna?


2018. júl. 16. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én mentem volna.

Biztos lehet kapni injekció formában is azt a gyógyszert.

2018. júl. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Én is mentem volna egy hónapra, pláne ha megbízható helyen tudtam volna a kutyám. Egy kutya nem hal éhen önszántából, és megtanítottam volna a szüleimet hogyan rejtsék el a gyógyszert. Hidd el, megette volna...
2018. júl. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Mentem volna.
2018. júl. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Te érzed, hogy jól döntöttél-e. Én úgy gondolom, mentem volna, ha távollétemben is jól el van látva a kutyám, és törődnek vele. Gyógyszert be lehet adni másként is.
2018. júl. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9%
jesszus.. igen, mentem volna. dehát te bajod, meg is érdemled..
2018. júl. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Gyógyszert le is lehet nyomni a torkán,elég drasztikus,de ha nincs más mód meg kell tenni.

Szóval ha lett volna egy megbízható személy aki betudja adni a gyógyszert mentem volna én is,nem eszik már más tészta. De ha esetleg finomabbé tették volna a kajáját megette volna.


Én 16 éves kutyám sokszor betegeskedik.

Én már 4 napnál többre nem tudok elmenni.Ő sem eszik viszont neki reggel este kötelező ennie,ha nem akkor bélgyulladása lesz,tehát véreset fosik,nem eszik, infuzióra kell kötni, az ő korában már ez eléggé veszélyes.


Gyógyszert én már lenyomom a torkán,mert mikor nincs étvágya és májkrémbe rejtve sem eszi meg akkor nincs más út,hogy lemenjen a gyógyszer,mint a torkán való lenyomás.



4 éves kutyát megbízható személyre rábíztam volna, aki letudja nyomni a torkán a gyógyszert, így bevállaltam volna az utat, 4éves kutya pár napi éhezéstől nem lett volna semmi baja. Pár nap múlva evett volna már valószínűleg.


Én a 16 éves kutyámat nem hagytam volna senkire sem rá 1 hónapra. Főleg anyumék nem tudnák lenyomni a torkán a gyógyszert ha nem enné meg esetleg. Ez esetben lemondtam volna az utat.

4 éves kutyánál nem mondtam volna le.

2018. júl. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Huhh, nem csak én vagyok ilyen zizi. :D Nekem 2 kutyám van, nem betegek, de nem bírtam volna nélkülük 1 hetet sem. Hasonló fizut passzoltam.
2018. júl. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló lehetőséget kaptam én is.

Egyik kutyám nekem is gyógyszert szed reggel-este. Kihagytam, velük maradtam.

Én akkor vagyok biztos, ha én adom oda neki. Akkor nyugodt vagyok. Nekem is lett volna lehetőségem a családomra bízni 0-24es felügyeleten lett volna.


Nyugodt vagyok, mert tudom, hogy a gyógyszer nem gurul el, nem esik le, nem köpi ki stb, és látom biztosra, hogy megette. Bár az én kutyám mindenbe megeszi, és nem kell elrejtenem. Van egy külön ébresztő a telefonomon, ami jelzi neki is, és nekem is, hogy gyógyszer idő van. A kutyám előbb ér ki a konyhába a hűtő elé, mint én :) kis falatba rakom bele neki.

Minden ember más, de én ugyanúgy döntöttem, mint te :)

2018. júl. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én nem mentem volna. Persze a körülményeket érdemes jól ismerni, alaposan körüljárni, hogy milyen lehetőségek vannak (más módja a gyógyszerezésnek, körültekintő gondviselő stb.), de ha tényleg veszélyeztetné a kutyámat, szóba sem jöhetett volna nálam sem.
2018. júl. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne itt keress megerősítést a döntésedre. Minden ember más, aki ment volna az bolondnak gondol, aki maradt volna mint te az meg nyilván nem. Ha lelkiismeretfurdalásod van, vagy bizonytalan vagy a döntésed helyességét illetőan akkor rosszul döntöttél. Ha biztos vagy benne, hogy újra így döntenél akkor még jól. Teljesen mindegy mások mit csináltak volna, nem az ő életük hanem a tiéd, és a te döntésed.
2018. júl. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!