Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volhard teszt alapján választo...

Volhard teszt alapján választott már vki kölyökkutyát? Bolondnak nézne engem a tenyésztő ha kérném h végezzünk ilyen tesztet?

Figyelt kérdés
Ez olyan teszt, amivel megállapítható, h a kiskutya milyen jellemű.
2012. dec. 13. 23:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen a tenyésztő, ha törődik a kutyáival és fontos neki, hogy megfelelő helyre kerüljenek a kölykök, akkor egész biztosan nem fog elzárkózni egy ilyen kéréstől. Viszont egy "törzskönyves szaporító", akinek az a lényeg, hogy minél több kölyköt, minél magasabb áron el tudjon adni, rengeteg kutyája van, az nem fog ezzel a teszttel vesződni.

Nálam nemsokára lesz az első alom és én tuti biztos meg fogom csinálni a tesztet az összes kölyökkel, mert szerintem nagyon jó és biztos képet kaphatok belőle a kölyök későbbi viselkedéséről.

2012. dec. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm ez alapján választott külföldről hozott kutyát és a teszt teljesen igazolta a felnőttkori tulajdonságokat.

Egy igényes tenyésztőnek meg lehet h mondani sem kell, mert automatikusan megcsinálja... de ha nem is, biztos h nem kell h cikinek érezd h te szeretnél ilyet.

2012. dec. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább őt lehetne bolondnak nézni, ha furcsán nézne rád emiatt.
2012. dec. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én egyszer rákérdeztem egy tenyésztőnél, és azt mondta, hogy elég drága megcsináltatni, de egyeztet a többi gazdi jelölttel, ha másnak is van ilyen igénye, akkor megcsináltatja és összedobjuk. De azt is mondta, hogy ô azért teszteli a kölyköket és elég jól ki szokta tudni ismerni őket teszt nélkül is.

Munkakutya fajtáknál viszont, pláne ha munkakutyának is szánod, akkor szerintem alap, hogy megcsinálják.

2012. dec. 14. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a legnagyobb baj, hogy a legtöbb kölyöknek már néhány hetesen megvan a gazdája, ezt a teszet meg 7 hetesen kell csinálni. Tehát csak akkor tudom elképzelni a dolgot, ha a tenyésztő azt mondja, hogy előjegyzést felvesz, de senki se választhat 7 hetes korig, akkor megcsinálja (vagy megcsináltatja) a tesztet és az alapján vagy ő vagy a gazdi választ.

Ebben az esetben viszont a gazdijelöltem nagyrésze azt fogja mondani, hogy elmehet a búsba, van másnál is kiskutya majd vesz inkább onnan. A legtöbben nem tudatosan, hanem emocionálisan választanak. Viszont a legtöbb tenéysztő enélkül is ismeri a kicsiket és tud ajánlani közülük. Elvégre heteken keresztül 24 órában velük van, látja minden rezdülésük. Én elmondtam a tenyésztőnek, hogy mik az elvárásaim és ő az alapján olyan kutyát adott, akiben mindezek megvannak.

2012. dec. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó tenyésztő, aki kellően odafigyel az alomra, és az alom minden egyes kiskutyájára, annak nincs szüksége erre a tesztre. Mi megcsináltuk 2 éve, és arra volt jó, hogy beigazolta, amit már ugyis tudtam. Theia, mitől lenne drága? ti is megtudjátok csinálni, ha letöltöd, le van irva feketén-fehéren, hogy mi a feladat. Semmi extra nincs benne.

De egy jó tenyésztő az alapból csinál babajátszóteret, zörgő flakonokkal, rugós lapokkal, kuszófolyosóval, nyitott ernyővel, és mászókákkal. És bőven elég az, ha figyeli a kicsiket, tudni fogja meliyknek milyen a jelleme.

2012. dec. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát én úgy tudom, hogy a tesztet kétszer kell elvégezni (4 és 7 hetes korban?) és mind a kétszer a kutyák számára ismeretlen személy kell, hogy csinálja, tehát eleve két szakértő kell hozzá. Persze, a tesztfeladatokat te is meg tudod csinálni és egy jó tenyésztő csinálhatja is, de az azért nem olyan, mint egy hivatalosan kiértékelése volhard teszt.
2012. dec. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
7 hetes korban. 4 hetesen semmi értelme. Egyszer kipróbáltam 4-5 hetes kiskutyákkal és katasztrófa volt. Egyszerűen még nincsen olyan fejlettségi szinten sem az idegrendszerük sem a testük, hogy bármi használható eredményt fel lehessen mutatni ilyen fiatalon. Amúgy az igaz, hogy a kiskutyák számára idegen személynek kell csinálnia.
2012. dec. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Idegen személynek, és idegen helyen.
2012. dec. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a sok választ! Féltem h esetleg sokan nem is tudják h mi ez, és tök jó h ennyien tudtok erről.
2012. dec. 14. 09:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!