Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Méregtelenítés kutyával?

Méregtelenítés kutyával?

Figyelt kérdés

Ugye az emberek szoktak ilyen méregtelenítő kúrát tartani, amikor nem esznek semmit, csak vizet és gyógyteákat isznak és egykét apróság. Kutyával hogyan lehet? Nyilván nem itatok vele teákat, de helyette mit lehet adni? És mennyi ideig, ugyanúgy, mint az embereknél, egy hét?

Aki próbálta már, az írna?

Előre is köszönöm.



2018. júl. 20. 14:53
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Ő nem fosik a kefirtől, még a tejtől sem, amikor rossz a gyomra mindig kefirt adok neki és jobban lesz, ezért adnék neki most azt.
2018. júl. 20. 15:29
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
De minek? Nincsenek benne méreganyagok fogd már fel
2018. júl. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

A kefír nem alkalmas etetésre (ha átmeneti is)


Nincsenek meg benne a megfelelő tápanyagok. Ergo a kutya fogyni fog, de nem egészséges értelemben, mert közben pl. taurint és más hasznos anyagokat egyáltalán nem kap a szervezete

2018. júl. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez a méregtelenítés úgy fasság ahogy van. Embereknél is. Inkább adj neki májvédő tabletátt két hétig. Álltorvos felírja a receptet.
2018. júl. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Koplalónapnak hívják. Csak vizet kap. Felnőtt kutya esetében szokták csinálni, hetente egyszer is lehet. Előtt és utána étkezéskor kicsit kapjon többet a szokásosnál. Aznap viszont semmit, csak vizet, jutifalatot sem.


Én amúgy nem csinálom, de ismerek olyat, aki igen.

2018. júl. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
83%
A kutyánál is a máj bontja le a mérgeket a szervezetből. Annyit tehetsz, csinálsz neki egy Máriatövis kúrát.
2018. júl. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
31%
Én máriatövis olajat használok, méregtelenítő és májregeneráló. Elvileg barfos kutyáknak van de a tájékoztató szerint gyógyszeres kezelés után is hasznos. A kutyam egész évben (télen is) kapja az advantixot és ez miatt vettem. Az orvos azt mondta a maja egészséges de adhatom neki nyugodtan baja nem lesz tőle. Van hogy csinalok egy hetes kúrákat (amúgy tápot eszik) amikor a kajájaba teszek egy kanállal vagy megszagoltatom vele és ha jelzi hogy kér akkor kap, ha nem kéri nem adom neki. Nem láttok változást a kutyán és amúgy is egészséges állat. Kefírt akkor adtam neki mikor antibiotikumozni kellett sajnos.
2018. júl. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a 16-osnak, erre lettem volna kíváncsi, hogy mivel tudom méregteleníteni a kutyám szervezetét.

Amúgy meglepődnétek ha kiderülne mennyi méreganyag halmozódik fel a szervezetben akár csak egy nap során. Beszívod a levegőt, főleg ha egy forgalmas helyen vagy és már mérgezed magad. Bármit ehetsz, mindenben van méreganyag. A zöldségekben is a vegyszerek. Nyilván nem halálos mennyiségben, de hosszú távon az, ezért kell időnként méregtelenítő kúrát tartani, amikor segítünk kiürülni, ami összegyülemlett.

2018. júl. 20. 22:36
 19/21 A kérdező kommentje:
Máriatövisen kívül még mi ajánlott, ami tisztít, méregtelenít?
2018. júl. 20. 22:37
 20/21 anonim ***** válasza:
35%
Még mindig hülyeség
2018. júl. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!