Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kutyám?...

Miért csinálja ezt a kutyám? Ez normális viselkedés?

Figyelt kérdés

Van egy 7 hós kutyám. Én vagyok a falkavezér, ez tuti. Rám hallgat, ha tanult valamit, ha én mondom biztos megcsinálja, ha szólok, hogy valamit nem szabad, nem csinálja. Ez jó is. A páromra kevésbé hallgat, néha fel kell emelnie kissé a hangját, hogy szót fogadjon. Viszont, ha a párom simogatja, akkor nyalogatja az arcát, a kezét, ha hagyja. Ha én simogatom, engem nagyon ritkán nyal meg. Velem másabbul viselkedik a kutya. Persze engem is szeret, nem erről van szó. Sőt jobban, mint a páromat, ez érzékelhető. Ez érdekelne leginkább, hogy miért nyalogatja őt többször. Én sokat labdázok vele, visszahozza. Viszont, ha közben egyszer eldobja a párom, akkor utána neki viszi. Ez gondolom azért van, mert ő kevesebbet játszik vele.

Remélem nagyjából érthető, amit írtam. :)


2010. jún. 18. 21:54
 1/9 anonim válasza:
Ha neked van főnököd , akkor tisztában vagy vele ,hogy ő a főnököd , és nem a kollégád utasításait követed . De hogy te kit szeretsz az már saját döntésed... De ne aggódj , lehet ,hogy téged szeret jobban , csak mivel a kutya is bonyolult személyiség , szívesen játszik azzal aki ritkábban foglalkozik vele . És másként viselkedik más emberekkel. Pl. az is lehet,hogy a nyalogatásra te rosszabbul reagáltál...ezért hanyagolja...
2010. jún. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát abból amit leírtál nekem pont hogy az jött le hogy a párodat jobban szereti a kutya. Ha veled játszik és csatlakozik a párod utána neki viszi a labdát tehát vele foglalkozik nem veled. Őt szeretgeti a kutya nem téged..de amúgy meg nem hiszem hogy túl sok különbség lenne a szeretete között szóval ne gondolkozz rajta. Másképp mutatja ki ennyi az egész!
2010. jún. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem arról szól, hogy bárki ti jobban szeretne! Hanem inkább arról, hogy mivel te vagy a vezér, téged tisztel. A pároddal megteheti a nyalakodást, meg talán próbálkozik, ki tudja-e kényszeríteni tőle a játékod, tőled nem, mert tudja, hogy az van, amit te akarsz, te akkor játszol vele, mikor te úgy döntesz, nem pedig ő fog dirigálni neked. Szerintem ilyen egyszerű, nem a szeretetről szól, inkább a tiszteletről és az ebből fakadó "távolságtartásról". De gondolom, ha kérnéd tőle a puszit, adná neked is... :)
2010. jún. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Biztos valamit evett a simogatás elött a párod XD
2010. jún. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Végül is tényleg van abban valami, hogy másképp reagáltam a nyalogatásra, mert mikor kisebb volt, én többször eltoltam, mert nem igazán szerettem, h nyalja az arcom, főleg, ha sminkelve voltam.

A játék közben, ha odajön a párom, csak egy párszor viszi neki a labdát, utána ugyanúgy nekem hozza. Nem tudom.

Köszönöm a válaszokat.

2010. jún. 19. 13:50
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha kiskorában többször megszidtad a nyalakodásért, akkor ő tudja, hogy téged nem szabad nyalni. A párod engedi, őt nyalhatja. Ez ennyi.

Ez az egész korántsem arról szól, hogy kit szeret jobban vagy kit kevésbé.

2010. jún. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Akiteki ***** válasza:
0%
A nyalogatás a behódolás jele. A párod a főnök.
2010. jún. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor miért nem hallgat rá? :D Még oda sem megy, ha hívja. A behódolás jele, ha hanyatt fekszik előtted.
2010. jún. 20. 12:22
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

Attól mert nyalakodik, még nem ismeri el vezérnek. És attól is függ, milyen szituációban történik a nyalakodás. Meg a neveléstől is. Rá is lehet szoktatni a nyalakodásra a kutyát (lásd puszit kérő gazdik) és le is lehet szoktatni róla.

Sokszor inkább csak annyiról van szó, hogy tudja a kutya, kivel mit engedhet meg magának, ki mit enged meg neki a családban. Nem egy példát tudnék amúgy arra mondani, hogy állandóan nyalakodik a kutya, mégis ő a falkavezér.

2010. jún. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!