Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan adjam be neki a féregte...

Hogyan adjam be neki a féregtelenitöt? Reggelire vagy vacsorára adjam neki? És kell ennie utána?

Figyelt kérdés
Kaptunk 2 db féregtelenitöt.
2008. nov. 2. 07:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy, mikor adod be, de utána pár jó falatot érdemes adni neki, hogy ne legyen rossz élmény.

Az egyik módszer a beadásra, hogy ha nagyon beles a kutyád, kaja előtt (!!) tedd bele egy darab párizsiba, konzervbe vagy hasonlóba, és add oda neki. Ez csak akkor működik, ha rágás nélkül nyeli le, úgyhogy kis falattal próbálkozz, és csak akkor, ha szokott ilyen módon "zabálni".

A másik, hogy kitátod a száját, a lehető legmélyebbre teszed a tablettákat, majd gyorsan és erősen (!!) összeszorítod a száját, hogy ne tudja kiköpni (elég rossz ízű cucc). Közben simogathatod a torkát lefelé, úgy könnyebb, de akár meg is ijesztheted (a kutyám anno teljesen mozdulatlan lett, mikor beadtam a tablettát; muszáj volt kizökkenteni, hogy lenyelje :P). Ezután sok dícséret és sok finom falat :)

Mellesleg legközelebb megkérheted az állatorvost is, hogy intézze el a dolgot. Nem is értem, nálatok miért nem ajánlotta fel, általában meg sem kérdezik, csak beadják...

Sok sikert!

2008. nov. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én mindíg éhgyomorra adom, kis kockasajt darabba rejtve, mert azt soha nem rágják meg.
2008. nov. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Éhgyomorra érdemes beadni, mert ha eszik utána, akkor nagy a lehetőség,hogy hányni fog.Nem javasolom,hogy ledugd a torkán-ez túl drasztikus!!! Inkább rejtsd el egy jó falatban pl: túrórudiban, májkrémben, ömlesztett sajtban.Törd több darabra,így biztos könnyen lenyeli.

üdv, Szatin

2008. nov. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!