Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A menhelyi kutyák tényleg...

A menhelyi kutyák tényleg "hálásabbak"?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy örökbefogadok egy kutyát. Igazából nekem nem fontos, hogy fajtiszta legyen, még sosem volt olyan kutyám, gyerekkoromban is onnan hoztunk kutyust, ahol nem akarták megtartani őket. /amúgy sem bírom az ilyen cukimuki kutyákat... pl. yorki/

Szóval egy menhelyi kutya is tud úgy szeretni mint egy tenyésztőtől vett kutya nem?


2010. jún. 18. 23:21
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Ja.
2010. jún. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy tud úgy szeretni, de ez nem általános.


A tenyésztőtől hozott kutya lehet nagyon aranyos, kiegyensúlyozott, de lehet ideggyenge is ha túltenyésztett.


A menhelyi kutyus szintén lehet nagyon ragaszkodó, de problémás is, ha előtte rossz gazdája volt. Nem lehet általánosítani.

2010. jún. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én mindkét kutyámat menhelyről hoztam haza, egyikkel sem volt problémám, nagyon szertre méltók! Jobb helyük van gazdinál, és szerintem ők is tudják! Bátran válassz magadnak menhelyről kutyust, és ha akadna probléma vele, azért vagy Te, gazdi, hogy segít rajta, foglalkozz vele, neveld :)
2010. jún. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
határozottan igen!!! Tapasztaltam is. Magam is meglepődtem..
2010. jún. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan hozzál menhelyről kutyát. Nagyon fog szereti és biztos jó kutya lesz belőle de nem jobb mint egy fajtatiszta. Egyik sem jobb mint a másik. Van "hálátlan" menhelyi és van nagyon hálás fajtatiszta. Ez a nevelésen múlik illetve sokban hogy milyed az adott fajta vagy fajták keveréke.
2010. jún. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Én a kutyámat egyenesen az utcáról fogadtam be ezelőtt majd 10 évvel, és fényévekkel okosabb, értelmesebb, jobban nevelt mint más emberek fajtatiszta kutyái, holott nekem soha nem kellett semmire tanítanom.

A kutyák sem felejtenek, sokkal ragaszkodóbb lesz. És így egyszerre több kutyusnak is segítesz: annak akit hazaviszel, és annak, akinek helyet teremtesz egy kutyus hazavitelével.

2010. jún. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) nyugodtan írjatok még tapasztalatokat.
2010. jún. 19. 00:30
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez nagy általánosítás. Nem minden fajtakutya lesz hálás,de nem minden menhelyi kutya se. Lehet fajtatoszta is nagyon ragaszkodó,és egy menhelyi kutya is.

Igazából ez legfőképpen az adott kutyától függ. Meg persze attól,mennyit foglalkozol vele.

Nekünk van két fajtatiszta,és egy menhelyről hozott kutyus is. Egyik sem ragaszkodóbb a másiknál,mert mindhárman ugyan úgy hűségesek,kedvesek, ragaszkodók,de mindháromnak más a természete,mindegyiket másért szeretjük.

Menj el nyugodtan egy menhelyre,mond el az igényeidet,és ott majd segítenek neked megfelelő kutyust találni. Sok sikert!

2010. jún. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Akiteki ***** válasza:

Marhaság.

A "hála" nem egy ösztön. Ha jól tartod a kutyádat, jól fogja érezni magát. Ha rosszul, akkor elkövet mindent, hogy változtasson rajta.

Ehhez semmi köze, hogy honnan hozod.

Ideggyenge kutyát ugyanúgy hozhatsz egy szaporítótól mint egy menhelyről. Tenyésztőtől nagyobb az esély rá, hogy normális kutyát kapsz.

2010. jún. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!