Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok tippeket adni két...

Tudnátok tippeket adni két kutya összeszoktatásához?

Figyelt kérdés
Nem vagyok kezdő kutyás, viszont eddig mindig csak egy kutyám volt egyszerre. Most viszont a 2 évesem mellé szeretnék hozni egy 8 heteset. Hol találkozzanak a kutyák? Mikor hagyhatom már őket kettesben? Igazából akármilyen tipp jöhet ami eszetekbe jut :)
2018. júl. 23. 14:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, hogy fiút hoznék mellé. A 2 éves pedig egy ivartalanított lány
2018. júl. 23. 14:04
 2/6 anonim ***** válasza:

Az a kutya aki felnőttként egy kölyköt bánt, ott valami fejben nincs rendben.


100%, hogy nem lesz semmi komoly baj. Az szokott feszültségforrás lenni, hogy a kölyök folyamat játszani akar, és az "öreg" fején ugrál, az meg megunja, és "rászól".

Ezt viszont hagyni kell.


Két idegen kutya találkozásánál idegen helyet szoktak javasolni, de mivel ez egy kölyök, nincs meg az összes oltása, és feltételezzük a kutyád nem egy pszichopata, én simán otthon mutatnám be őket egymásnak.

2018. júl. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Ez megnyugtató válasz :)

Egyébként a nagy szépen kijön a többi kutyával mikor sétálunk. Csak aggódtam, hogy félteni fogja a területét vagy ilyesmi :)

2018. júl. 23. 16:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Semleges helyen kell,hogy történjen az össze szoktatás és együtt haza menni. Így a kutyád nem fogja betolakodónak nézni a kicsit.

Valóban akármilyen barátságos lehet a kutya,saját terület csak saját terület.


Mi úgy szoktattuk össze,hogy a panelok körbe zárnak egy udvart.Levittük a meglévőt, előbb ölben leguggoltam szaglássza meg az idősebb, utána elengedtem, láttuk minden oké kb 15 percet voltunk lent,utána haza.

Ennyitől nem lesz baja, 2 oltásnak már meg kell lennie 8 hetesen. Akár a házatok előtt az utcán is történhet az össze szoktatás.


Mi akkor mertük őket egyedül hagyni amikor elkezdtek egymással játszani és együtt aludtak ez 2 hét volt.

Addig az egyik szoba ajtajához csirke hálót raktunk. Illetve többnyire mindig volt vki itthon,ha nem akkor a szobába beraktuk a kölyköt. Tudtak érintkezni a hálón keresztül,de nem tudott volna kárt tenni az idősebb a kicsiben.

2018. júl. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ez is nagyon hasznos válasz volt. Mindkettőtöknek ment a zöld kéz :)
2018. júl. 23. 19:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha jól szocializált kutya mellé kerül egy kölyök, akkor szerintem sem valószínű, hogy bántani fogja. Fontos, hogy a nagy kutya ne érezze, hogy a kölyök miatt hanyagolják (evésnél, simogatásnál, játéknál stb. ő az első). Mi a biztonság kedvéért az utcán ismertettük őket össze, bár az meg a fertőzésveszély miatt lehet problémás. A nagy először nagyon hevesen akart ismerkedni, a kicsi ettől megijedt és behúzódott a háza mögé (szóval volt hely, ahova el tudott vonulni), de következő napra lenyugodtak. Könnyen lehet, hogy a kicsi pimasz lesz, bele akar enni a nagy táljába, ilyenkor hagyni kell, hogy a nagy helyre tegye.
2018. júl. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!