Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff s házőrző kutya...

Amstaff s házőrző kutya megfér egymás mellett?

Figyelt kérdés
Van egy amstaff kanom. Nagyon jól nevelt,kedves kutya. Ő már felnőtt. Ha hozok mellé egy komondort, vagy kaukázusit, (kölyköt) mennyire fognak ők kijönni egymással? Van egy 11 hónapos lányom is, szóval az sem utolsó szempont,hogy a családba is beilleszkedjen. Fontos lenne a házőrző, mert hatalmas az új ingtatlanunk mögötti telek és gyümölcsös. Tanácsok, tapasztalatok?
2018. júl. 22. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutyád kijön más kutyákkal nem lehet probléma,de mivel erős jellemű a staffi és a komi is,mindenképpen szukát válassz. Természetesen ivartalanítani kell majd.


Ha a kutyád nem jön ki más kutyákkal,akkor addig ne hozz mellé másik kutyát,míg szociálisabb nem lesz.

2018. júl. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A második kutya szuka legyen, ivartalanítva, vagy ha kan, akkor mindkettő ivartalanítva. Ez alap.

Azonkívül attól függ, hogy az amstaff kutyákkal hogy van szocializálva, idegen kutyákkal hogyan viselkedik.

A kölyköt is megfelelően kell nevelni, pásztorkutyához való határozott, következetes nevelésre van szüksége.

Kisgyereket egyikkel sem szabad felügyelet nélkül hagyni egy percre sem.

2018. júl. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem ket Kaukazisi volt...egy ivartalanitott szuka ,egy kan (mar eleg idossek voltak) es egy Nemet juhasz ,aki szinten kan. Ugy hoztam egy Amstaff kant. Soha semmi gond nem volt.

Ez mind neveles es szocializalas kerdese.

Nekem is van egy most 4 eves lanyom. Az Amstaff most 3eves ,a Nemet juhsz 5 ,a Kaukazusik mar nincsenek egy eve.

2018. júl. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!