Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy oldjam meg? "hangos...

Hogy oldjam meg? "hangos játékos" a kutyám.

Figyelt kérdés

Kertes házba lakunk, és ilyenkor nyáron bent van a házba leginkább. Kimegy elvégzi a dolgát, és jön is be a hűvösbe.

Este mikor már lemegy a nap akkor szoktunk vele játszani. Elvisszük sétálni (hétköznap csak a környékre, hétvégén messzebbre dombokra, fürdeni stb). 1 órát sétálunk kint, de utána még igényelne kb fél óra intenzív labdázást otthon. Nem is lenne ezzel gond, csak ugat mindig, amikor eldobom a játékot. Még nem szóltak a szomszédok, de nem szeretnék senkivel sem rosszba lenni, főleg azt nem szeretném, hogy megmérgezzék. Általában a labdázás a kertben nem szokott 3 percnél tovább tartani, mert ugat. Bevonulunk a házba, és ott az előszobába tudunk játszani. Télen tavasszal ősszel nincs ezzel gond, mert akkor kint tud lenni, és nappal nem zavar senkit, ha ugat. Csak a nyár, ami elég durva.

Hogy lenne a legjobb megoldani ezt?


2018. júl. 24. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
6%
Az otthoni labdázást tedd át a séta végére.
2018. júl. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez rendkívül hasznos válasz volt első...

"1 órát sétálunk kint, de utána még igényelne kb fél óra intenzív labdázást otthon". Ebből lehet sejteni hogy a séta után játszanak.

2018. júl. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
9%

Értő olvasás?

Az OTTHONI labdázást kell megejteni még a séta végén, kint , udvaron kívül.

2018. júl. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahha, és ha nincs olyen hely ahol el tudja engedni? Vagy ha van, de tele van más kutyával akik összevesznének vele a labdán? Vagy olyen hely ahol bár el tudná engedni de tele van lakóházakkal, és az ottlakókat zavarná az ugatás? Gondolkodj mielőtt flegmáskodsz :D
2018. júl. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Légyszíves ne veszekedjetek. A közelben nincs futtató sem erdő, és semmi olyan ahol el tudnám sajnos engedni. Ezért sétálunk pórázon hétköznap, hétvégén rendesen el van engedve kocsival visszük magunkkal mindig valahova, ahol ő is jól érzi magát, és ahol kerten kívül is szabad lehet. Erre szeretnék megoldást találni.
2018. júl. 24. 14:41
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

No de nem írtad, miket próbáltál eddig. Én pl simán tiltom a szintén labdamániás kutyámnak, hogy feleslsegesen ugasson. Régebben az egész esti labdázást végigpofázta, és bár eltartott egy ideig, de türelmesen fegyelmezgettem, elvettem a labdát, ha nem hallgatott rám. Most már csak a kezdetén ugat egy párat nagy izgalmában, ennyi nekem meg teljesen rendben van.

Szerintem nem helyes, hogy ugat, erre beviszitek játszani, azt kellene vele megértetni, hogy akkor van játék, ha az elvárásoknak megfelelően viselkedik.

2018. júl. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Kezdjétek el önuralomra szoktatni. Helyben maradás ülve vagy fekve. Először ne is lássa a labdát. Ül/fekszik parancs, majd amint teljesítette, dicséret és mehet a labda. Aztán próbáljátok szintén egy helyben ültetni, s ha nyugodt, csak akkor dobjátok el a labdát. Ha nagyon ugat, hagyjátok kint a kertben. Amint elhallgat, lehet ismét próbálkozni. Okos kutyák hamar levágják, hogy ha ugatnak, gazdi és labda elmegy, ha csendben vagyok, játék van :) Sok sikert és kitartást! Legyetek vele türelmesek
2018. júl. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!