Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Első" kutya, egy kis segítség...

"Első" kutya, egy kis segítséget kérnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Először is, őszinte leszek.. Ezért is kérem a segítségeteket ebben az ügyben. Nem vagyok annyira idős, de a szüleim belekezdtek a kutyatenyésztésbe, ugorjunk kicsit vissza az időben. Régebben voltak kutyáink, de én személy szerint akkoriban nem foglalkoztam velük, nem tudtam mit hogy kell, csak simogatás stb stb, de most előpattant a fejemből, hogy mi lenne ha... Nekem is lenne egy saját kutyám? Szóóval, nekem ez lenne az "első" kutyám, mivel szüleim belekezdtek ebbe az egészbe, de kistestű kutyákkal csinálják ezt az egészet, gondolok itt Tacskóra, Yorkira. Később lehet belefognak a nagytestű kutyák tenyésztésébe is. Nekem annyira nem tetszenek a kistermetű kutyusok, bár az egyik Yorkival eléggé jóban vagyok, nagyon megszerettem őt, iszonyat sokat foglalkozok vele. Ezért is gondolkodtam egy nagyobb testű kutyán, kicsit utánaolvastam a dolgoknak, Husky-n gondolkodtam, de ahogy olvasgattam-olvasgattam, nagyon makacs kutyák, illetve sok mozgást igényelnek. Szóval ezt az egészet el is engedtem, későbbiekben ha tapasztaltabb leszek kutya téren, akkor lehetséges hogy bevállalom ezt a kihívást. Még a Labradoron gondolkodtam, mit gondoltok? Vállaljam be "első" kutyának a Husky-t, vagy maradjak a Labradornál? Mindent elfogok olvasni amit írtok, és nagyra értékelem az összes hozzászólást. Köszönöm szépen előre is.


Kis infó.:

Kertes házban lakunk.

Benti kutya lenne, de ha olyan lenne helyzet akkor kint lenne a garázsban.

Sétáltatás 1 óra mindennap, de ez változhat bármikor.

Ha esetleg kéne még valamiféle információ azt írjátok le ide, és bővebben kifejtem a dolgokat!



2018. júl. 26. 00:40
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Tudtam, hogy jönni fog pár rosszakaró, gondolok itt "neked nem kell kutya" és ilyesfélékre, lehetséges hogy igazatok van, és értékelem is hogy leírtátok ezt az egészet. De én már régóta szeretnék egy kutyát, és most vagyok azon a ponton hogy végre lehet. Lehet megfogadom a tanácsotokat és várok a kutyával, jobban utánanézek a dolgoknak, de nem értem miért kell egyből letámadni engem, mert feltettem egy kérdést... Na mindegy, ettől függetlenül köszönöm még egyszer, ment mindenkinek a zöld kéz. :)
2018. júl. 26. 11:51
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Itt nincsenek rosszakarók, és nem is támadtak le. Ha szeretnél kutyát, mindenképp várj még vele és tanulj róluk, a tartásukról, illetve, hogy mivel kell etetni (nem RC!). Ja, és világosítsd fel a szüleidet.
2018. júl. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Rendben van, köszönöm szépen a válaszokat. Még annyit szeretnék kérdezni, hogy melyik kennelből érdemes venni Labradort? Csak hogy a későbbiekben ne keljen keresgélnem, stb. Köszönöm előre is.
2018. júl. 26. 14:03
 14/17 anonim ***** válasza:
64%

#10-esnek üzenném, hogy lehet hogy köteles (lenne) törzskönyvet adni, ezt elismerem.

Viszont láttuk a szüleit, a szülei törzskönyvét és a szülei díjait is, a tenyésztőt pedig a Németjuhász egyesület volt vezetője ajánlotta. Ő már nem foglalkozik tenyésztéssel egy pár éve, ezért "lettünk átirányítva" más helyre.

Nem igazán nevezném átverésnek, de köszi az aggódást.

Nem véletlenül választottunk körültekintően, és a kutyánk teljesen egészséges, az elvárásoknak megfelelően fejlődött / fejlődik, szóval minden rendben van vele :)

2018. júl. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó. Az oké hogy láttátok az állítólagos szülőket de semmi nem bizonyítja, hogy tényleg azok voltak a kölyök szülei, mivel nincs törzskönyve. Persze ha egészséges a kutya és hobbi célra vettétek akkor nektek nincs belőle probléma. De nagyon oda kell figyelni, el sem hinné az ember, hogy mire képes egy-két "tenyésztő". Van aki lehoz egy almot két kiváló eredményekkel rendelkező szülőtől és szépen mellévásárol 1-2 azonos fajtájú, azonos korú kölyköt, letörzskönyvezteti és úgy adja el mintha azok is abból az alomból lennének. Genetika tanárom mesélte, hogy az egyik tanítványának is ez volt a kutyájával, dns vizsgalat miatt derült ki (valami öröklődő betegséges volt a kutyának, már pontosan nem emlélszem).

Szóval nagyon oda kell figyelni.

2018. júl. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Mondom, tenyésztő SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT nem ad ki törzskönyv nélküli kutyát.
2018. júl. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
61%
Első kutyának Husky-t semmiképpen ne válassz mert a napi 1 óra mozgás semmire nem jó ennek a fajtának. Labradort ajánlanám ha már muszály nagy kutyát. Nyugodt békés okos kutyus nem lesz bellé sok gond de ahány kutya annyi személyiség úgyhogy az is lehet még is lesz. "Első" gyakorló kutyának én személy szerint kistérségűt ajánlok főleg benti kutyának. A kistermetű kutyiknak elég a napi 1 óra mozgás a nagyobbaknak több kell ezt is védd figyelembe. Sok sikert <3
2018. aug. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!