Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Műtét utáni első kötéscsere...

Műtét utáni első kötéscsere mikor aktuális?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

Segítséget szeretnék kérni, ha ért hozzá valaki.

Annyit tudok a kötéscseréről, hogy "szükség szerint" kell.

De ez kb. mennyi idő lehet egy hasi műtét után?

Tegnap 11-től kb. 12:15-ig volt a műtét, és ma 13:30 körül még ugyanaz a kötés volt fenn a kutyusomon. Már tegnap este fel is jött egy ici-pici darabon a ragasztós résznél; ma már kb. két centi hosszan volt feljőve, amikor láttam. Azt nem tudom, alatta van-e másik kötés még, vagy csak ez, de itt csak bőrt láttam, sebet nem.

Nem kellett volna már kicserélniük a rendelőben? Nem fog így valami fertőzést kapni? Így is nagyon rossz állapotban van szegény, reggel még lábra tudott állni, pár lépést ment is, most meg már csak fekszik, pedig folyamatosan kapja az infúziót meg gyógyszereket. Nagyon féltem őt. :(



2018. júl. 26. 15:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Milyen műtét volt? Egyébként általában 2-3 naponta cserélik. Persze ha pl szivárog belőle a véres savó és átüt, akkor lehet hamarabb is.
2018. júl. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 3 nap múlva volt kontroll, és akkor ellenőrizték a sebet is, de kötözve nem volt, csak lefújva fertőtlenítővel. Viszont mindkét esetben jobbult a kutyus folyamatosan. Szerintem te telefonálj az állatorvosotoknak, aki műtötte, és kérdezd meg, mi a teendő, ha romlik a kutya állapota!

Egyébként embernél is 3 nap általános a kontrollra, ha ambuláns a beavatkozás, vagyis hazamehet a páciens. Kötéscsere is akkor szokott lenni, kivéve ha valami gond van a kötéssel vagy a sebbel.

2018. júl. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat. :)


Egy kisebb területen nyitották fel a hasát, mert nem voltak gyomormozgások, így be kellett indítani a perisztaltikát. Arra tippeltek, hogy lehet valami a bélrendszerben, amit el kell távolítani, de nem volt.


Nem tudom igazából, hogy csak egy kötés van-e, vagy az alatt is van egy másik. De már tegnap este középen átlátszott ilyen sötét szín, gondolom, vér. Ma reggel már szinte a teljes felületen ilyen volt.

De ennél jobban amiatt aggódom, amit írtam, hogy kb. két centi hosszan fel volt jőve a széle, és a lyukon át lehetett látni a bőrt. :(


Nem itthon van, hanem a rendelőben, tegnap is még a műtét után estig ott volt, és ma is reggeltől folyamatosan. Tehát elvileg orvosi felügyelet alatt van, infúziót meg gyógyszereket kap. Csak bementem meglátogatni koradélután, és meglepődtem, hogy még mindig ugyanaz a kötés van rajta, és nem olyan állapotban, ami teljesen steril lenne szerintem. :(

Nem juthatnak be így baktériumok? Nem fertőződik el?

Bár megígérték, hogy ki fogják cserélni, remélem, azóta meg is történt.

2018. júl. 26. 16:08
 4/23 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Nem fog elfertőződni! A műtét után alaposan lefertőtlenítik a sebet, utána tesznek rá kötést. Az általában már másnapra le is esik, de ha nem fekszik sárba - ugye ez a kórházban nem is lehetséges - nem lesz semmi baja a sebének. Sajnos többször műtötték már a kutyám, volt teljes hasfeltárás, utána gyomormetszés, a kötés másnapra mindig lejött, de ez volt a legkisebb baj :) Ne izgulj ezen! Gyors, teljes javulást kívánok a kutyidnak, rendbe fog jönni! A műtét utáni másnap még nincsenek a csúcson, de napról-napra erősebb lesz!
2018. júl. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást. :)


Sár valóban nincs, de egy kis ketrecben fekszik, amiben mozdulni sem lehet. És hát ugye pisi, kaki... Azt mondták, ma délelőtt nem pisilt; viszont kaki volt, ilyen nagyon folyós szokott neki lenni az elmúlt napokban, kb. paradicsompüré sűrűségű. És mivel nem bír felállni sem, így a feneke környékén teljesen maszatos volt a szőr, nem volt lemosva, letisztítva. :(

És ha csak pár cseppet is pisil, amit esetleg észre sem vesz senki, az pont a kötésre megy, mert ott van közvetlenül mellette.

Szóval már alapon aggódtam, mert pl. nem tért magához még teljesen, amikor már állítólag kellett volna, lábra sem állt akkor; éjjel már igen, meg ma reggel is, viszont délután meg már nem bírt. :(

Azt mondták, két-három nap a kritikus. Én nem is tudom, hogy fogom még bírni idegekkel.

Nemsoká hozzuk haza estére, remélem, itthon jobban lesz. :)

2018. júl. 26. 16:44
 6/23 anonim ***** válasza:
Rendbe fog jönni! S tényleg ne a seb miatt aggódj, nem lesz fertőzése még ha be is szennyeződik. Biztos, hogy figyelnek rá azért az orvosnál, hogy ne vizeletbe legyen a kutya. Gondolom az altatás miatt van még így kiütve csóri, néha több nap is kell míg teljesen észnél lesz. Mikor vihetitek haza, és végül megoldódott a műtéttel a problémája?
2018. júl. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy estére már otthon lesz. Az jó, ha már hazaviszitek nem leszel annyira ideges, és tisztán is tarthatod szegényt. Otthon gyorsan jobban lesz :)
2018. júl. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Tegnap is hazahoztuk estére, a rendelő csak 8-20 óráig van nyitva. És itthon is nagyon bágyadt volt, de azért nézelődött néha, meg ment pár lépést. Még ma reggel is meg tudta magát tartani ülve. Most már nem tudja, felborul. :(


A bélprobléma megoldódott, megvan a mozgás, beindították, és nem is állt le.

Viszont épp most hívott az egyik doktornő (ő nagyon rendes), hogy valami lehet a veséjével, mert acetonos a lehelete, és a mája is nagyobb, mint kellene.

Vett vért tőle most, még ma lesz eredmény.

Ezt sem értem, hogy tegnapelőtt is vettek vért, de nem küldték be a laborba.

A máját mondták már tegnapelőtt is, hogy nagyobb.

Szóval eléggé elkeserítő ez így most. :(

2018. júl. 26. 17:19
 9/23 anonim ***** válasza:
Basszus :( Ezért ilyen gyenge most, mert a máj és a vese bontja le az altatószert. A műtét előtt kellett volna egy vérkép, hogy lássák, milyen állapotban vannak a szervei altatás előtt. Mennyi idős a kutya? Mindenesetre a rendelőben jó kezekben van, bármi van, ott rögtön tudnak reagálni.
2018. júl. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

11 éves. Yorki.

Tényleg nem értem, hogy amit a műtét előtt levettek vért, azt miért nem küldték be azonnal.

De nem lehetett volna elkerülni a műtétet, anélkül biztos nem maradt volna életben pár napnál tovább. Néha be szokott indulni spontán a perisztaltika, de neki már két napja semmi. :(

Remélem, igazad van, és ha lebontódtak ezek az anyagok, akkor jobban lesz.

És nagyon-nagyon köszönöm, hogy válaszolgatsz. :)

2018. júl. 26. 17:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!