Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát lehet sétáltatni úgy,...

Kutyát lehet sétáltatni úgy, hogy a gazdája a kocsiba ül, a kutyát pedig pórázon tartja az ajtó mellett. Vagy pedig a pórázt az ajtóhoz zárja?

Figyelt kérdés
Ha pedig van rá valami törvény annak nagyon örülnék. Egyre több olyan gazdát látok akik ezt tetszik és, ha még törvényileg nem is, de szerintem emberileg nagyon felháborító.

2018. júl. 30. 17:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
8%
Ha látod, hogy csinálják, akkor mi a kérdés lényege? Ha meg tudják csinálni, akkor nyilván lehet, gondolom, nem álmodtad.
2018. júl. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Andizsuzsi ***** válasza:
20%
Sajnos lehet. A KRESZ csak biciklivel tiltja.
2018. júl. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Biztos vagyok benne, hogy a KRESZ valamilyen formában tiltja, hogy bármi is legyen az autóhoz kötve menet közben, hiszen ez balesetveszélyes. Egyébként el sem tudom képzelni hogyan működhet ez? Végig csúsztatják a kuplungot (leég a kuplung) vagy hogyan kell ezt elképzelni? Mi van ha megbotlik a kutya és az autó alá kerül? Elmebaj, de tényleg!
2018. júl. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Andizsuzsi ***** válasza:
54%

"Biztos vagyok benne, hogy a KRESZ valamilyen formában tiltja"


Sajnos nem. Valószínűleg fel sem merült senkiben, hogy emberek ilyet csinálnak. Pedig de. [link]

2018. júl. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
49%
Akkor szerinted kitehetek egy zászlót is az ajtóba, had lobogjon menet közben a szembesávba belógva? Nehezen hiszem el.
2018. júl. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Andizsuzsi ***** válasza:
35%

Kedves57%-os!


Ahelyett, hogy velem vitatkozol és lepontozgatsz, lennél szíves a KRESZ azon pontját leírni, ami tiltja kutya pórázon vezetését autóból? A biciklivel való futtatást is csak a biciklis védelmében tiltja. A kilógó tárgyak méretét pontosan szabályozza.

2018. júl. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%
Bocs, de bizonyítsd te az igazadat (te voltál az első, aki írta, hogy nem szabályozza a KRESZ)! Attól, hogy a KRESZ még valamit nem mond ki explicit, attól még nem jelenti azt, hogy szabad. Én meg vagyok győződve róla, hogy ha egy rendőr ezt meglátja, akkor azért büntetés jár, mert abszurd, hogy ez ne ütközzön a KRESZ valamelyik pontjával (még a józan ész szabályainak is ellentmond).
2018. júl. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

#7-es vagyok. Időközben utánaolvastam, hogy mit ír a KRESZ.


Egyedül az állatok hajtását (vezetését) szabályozza járművel, azonban az utolsó pontban kifejezetten írja is, hogy ez a törvény nem vonatkozik a kutyák pórázon való vezetésére. Ergo a kérdezőnek ez válasz is arra, hogy nem lehet a kutyát autóból pórázon vezetni (viszont eszerint póráz nélkül lehet, ha képes vagy irányítani):


62. § (1) Állatot szorosan az úttest szélén kell hajtani, illetőleg vezetni; ha azonban ez a forgalmat lényegesen akadályozná, az állattal a leállósávra, illetőleg az útpadkára kell lehúzódni.


(2) * Az úton állatot olyan személy hajthat, illetőleg vezethet, aki az állatot irányítani képes és meg tudja akadályozni azt, hogy az állat a személy és vagyonbiztonságot veszélyeztesse. Az állatok csoportos hajtásához annyi hajtó szükséges, amennyi e feltételek teljesítéséhez elegendő. Az állatot hajtónak, illetőleg vezetőnek - ha a lakott területen kívüli út úttestjén vagy leállósávján tartózkodik - éjszaka és korlátozott látási viszonyok esetén fényvisszaverő mellényt (ruházatot) kell viselnie.


[...]


(7) Az e §-ban foglalt rendelkezések - a (2) bekezdés első mondatát kivéve - nem vonatkoznak a kutyának pórázon való vezetésére; a kutyát pórázon vezető személyre a gyalogosokra vonatkozó rendelkezések az irányadók.


[link]

2018. júl. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
63%

Mozgó jármű mellett tilos állatot vezetni, bicikliről és autóból is.


Az utolsónak: Póráz nélkül sem "vezethetné" a kutyát, hiszen közterületen meg nem lehet szabadon az állat.


Amúgy ha készítesz felvételt róla, rendszámmal együtt, akkor megteheted a feljelentést, szabálysértés, és a forgalom veszélyeztetése, illetve akár állatkínzás miatt is.

2018. júl. 31. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Akkor mért vannak biciklis hámok? Csak bizonyos helyen tilos.
2018. júl. 31. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!