Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Támadta már meg a kutyátokat...

Támadta már meg a kutyátokat másik kutya? Milyen szituációban? Hogy oldottad meg?

Figyelt kérdés
Előre is köszi a válaszokat :€

2018. júl. 30. 19:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
59%
Párszor megpróbálták már a rotim betámadni amihez persze nekem is volt pár szavam. A kutyám szerencsére nyugodtan reagál és nem kell azzal foglalkoznom hogy torokra megy. Viszont több eset is volt mikor idegen kutya engem támadot na akkor az enyém mingyárt nem volt nyugodt én neki ment (nem kistestű jött nekünk). Szerencsére egy karcolás nélkül megúszta mindegyik de ijesztő látvány volt mikor a 70 kilos kutya ugrot felém az enyém meg a karom elött kapta el a másik torkát és rántotta arébb.
2018. aug. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
52%

Éjjel történt,nem vettük észre

Egy idegen kutya jött át a házunkba valahogy ,akkor 2kutyánk volt,mind2 öreg,reggel az egyik kutya holttestét találtuk,a szomszéd mondta hogy látott egy nagykutyát a kerítésünk előtt.

Az unokatesónk(egyudvarba lakunk)

Úgy golndolta venni kell 1 másil kutyát

De mivel 2lánya van 2kutyát vett

Ezek a kutyák macskagyilkosok!

Megbosszulom,megbosszulom az összes macskámért,

MEGBOSSZULOM!

2019. jan. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Ezen jót nevettem :D
2019. jan. 30. 12:27
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Van egy pár szabály, amit jó betartani.

Ha kb egy súlycsoport a két kutya, el kell engedni pórázról a tiédet (ha csak elengeded a végét, az is elég), hogy ne zavard a védekezésben. Közben ha lehet, a támadó kutyát meg kell fogni a grabancánál, belerúgni, lefújni paprikaspray-vel, akármi csak eltűntetni a tiéd közeléből. És utána tűnj minél magabiztosabbnak, hogy a támadó azt lássa, hogy teljes az egység köztetek.

Ha a támadó kutya nagyobb a tiédnél, SOHA, semmilyen körülmények között ne vedd ölbe a kutyád, az csak fokozza a támadási kedvét. Húzd a hátad mögé a te kutyád, és rúgj. Ha van rá mód, ebben az esetben is engedd el a pórázt, mert csak hátráltatod a kutyádat, de mindig maradj kettőjük között, és tűnj félelmetesnek és magabiztosnak. Ha letepri a kutyád, a grabancánál, vagy a két hátsó lábánál fogva rántsd le a támadót, rúgj, üss és kerülj kettejük közé.

Ha a támadó kutya a kisebb, nevess :D

A lényeg tényleg a minél magabiztosabb fellépés, és hogy próbáld ne hátráltatni a kutyád a védekezésben.

Nekünk 1 alkalom volt, amikor konkrétan nekem kellett megvédeni a nagytestű kutyám, de akkor frissen volt műtve a lába, és az ugrálástól akár egy életre lesántulhatott volna. Én akkor úgy jártam el, mintha kistestű lenne, behúztam a hátam mögé, és rúgtam. 2 keverék jött nekünk (egy shar pei szerű, és egy német juhász szerű) de az nj annyira ledöbbent azon, hogy megrúgom a másikat, hogy befékezett pár méterre tőlünk. Én ekkorra már üvöltöttem hogy takarodj, a kutyám morgott hozzá, szóval egységként léptünk fel, el is oldalgott a két kutya.

2019. febr. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem belga juhászom van, nem egy kiskutya, de alapvetően kutyákkal barátságos. Nem nagyon támad vissza, csak ha nagyon muszáj. Én ezt nem szoktam megvárni. Tegnap egy labraror keverék rontott ki a kapun, egyenesen a kutyámnak. Reflexből hátrarántottam a pórázzal és rúgtam a másik kutya felé (lágy részekre). Sikerült kizökkentenem és visszaszaladt a kapun.


Nem szeretek bántani semmilyen állatot, de ha muszáj én igyekszem mindig hastájékra célozni, oda sem izomból, csak hogy megijesszem. Eddig bevállt.

2019. febr. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

Videken sz.r az elet.

Budapesten a lakasban tartott kutyakat kiviszik a parkokba es azert szaldnak egymashoz,h egyutt kergetozzenek,jatsszanak.


Az a baj ,amikor az itteni szokasokat nem ismero hetvegen idelatogato videki nem hajlando felismerni,h itt masok a szokasok.

2019. febr. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!