Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív a kutyám más kutyákk...

Agresszív a kutyám más kutyákkal. Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés

Egy két éves labrador kan kutyám van. Nagymamám nevelte, sajnos meghalt. A kutyát én fogadtam be. De nagyon agresszivan viselkedik más kutyákkal. Nem volt eddig másik kutya a közelben. Mióta elhoztam, egy kenelben van napi 8 órában, míg én dolgozok. Tudom, hogy ez nem jó, de ha idegen kutyát lát az utcán, akkor magából kikelve ugat, szaladgál a kerítés mellett oda-vissza. Hiába szólongatom, semmit nem csinál, olyan mintha elmenne az esze.

Egyébként egy bújós, szelíd kutyus, embereket simán beenged, akár a házba is, soha nem volt vele ilyen téren probléma.

Sétálni nem merem vinni, mert nem tudom megfékezni, ha idegen kutyával találkozunk, iskolába pedig nem tudom hordani, mert nincs autóm, ami el elvigyem.

Egyedül vagyok vele, de néha már arra gondoltam, hogy odaadom valakinek, de nagyon megszerettem.

Hogy tudnék kicsit hatni rá, vagy más kutyákkal kicsit összeszoktatni?

30L


2018. júl. 30. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Vidd el kutyaiskolába és pótold a kimaradt szocializációját és nevelését! Gondolom szapis labi keverék. Abból manapság rengeteg az agresszív, rossz idegrendszerű, ami alkalmatlan, felelőtlen gazda mellett ilyen közveszélyes lesz...
2018. júl. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pedig kell a suli/házhoz járó kiképző.

Emellett tanítsd neki az alap feladatokat mindennap 20 percet és vidd ki setalni akár szájkosárral. Ha kitya jön, a kedvenc falatjával gond el a figyelmet

2018. júl. 31. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100 kutyából 99 a kerités mellett rohangál és örjöng ha másik kutyát lát. Ebből még nem következik, hogy agressziv. Szánj rá 1-2 alkalmat, hivj ki egy NORMÁLIS (nem tükrös) kiképzőt, és tanuljatok meg vele az utcán pórázon sétálni. Ha nem szereti a többi kutyát esetleg, akkor nem szereti, játszik veled:)
2018. júl. 31. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%

Vidd kutyasuliba! Minél hamarabb!!!!!!

Mert ha megtámad egy kutyát úgy is összekeverik a pitbullal, hiába labrador....... ne rontsuk még jobban a pitbull hírnevét.

2018. júl. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ismerek olyat, akinek a kutyája minden kutyával balhézott, ezért hétvégenként három hónapig egy kutyasuli körül sétálgatott, fokozatosan egyre közelebb. Végül elkezdhette az alapképzést is, mert elfogadta a kutya a többi közelségét. Csak példának hoztam fel, hogy nem reménytelen a helyzet, egy kutyaiskolában valószínűleg több tanácsot tudnak adni. Akár úgy is, hogy rájuk írsz vagy kijönnek.

Ki tudod valahogy fárasztani? Olyankor hogy reagál más kutyákra? Ha van a környéken kutyás ismerős, nyugodtabb, ellenkező ivarú kutyával, akkor esetleg meg lehetne próbálni, hogy kicsit kifárasztod, hagyod, hogy egy kicsit lenyugodjon, elviszed valami semleges helyre (pl. utca, de nem a házatok előtt) és ő a távolban elkezd korzózni az övével, te meg közben mondjuk leülteted a tiedet vagy szintén korzóztok, de úgy, hogy megpróbálod magadra vonni közben a kutya figyelmét. Ha sikerül, jutalom.

2018. júl. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
En annyit tennek hozza az elottem szolokhoz, hogy egy ivartalanitason elgondolkoznek
2018. júl. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Miért lettem lepontozva?????

Mert érdekes, ha kutyatámadásról van szó állandóan a pitbullokat, amsaffokat hozzák elő és a legtöbb esetben közük nincs hozzá.

Aztán a cuki kis labrador az agresszív! :)

2018. aug. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!