Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történik, ha egy kutyákkal...

Mi történik, ha egy kutyákkal agresszív pitbullt rövid pórázon fém szájkosárral sétáltatnak, és odaszalad hozzá egy póráz nélküli?

Figyelt kérdés

Vagy egy kóbor kutya?

Mit tehet a gazdája?


2018. jún. 7. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fegyelmezi a saját kutyáját, és elkergeti a hívatlan látogatót.
2018. jún. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Voltam ilyen helyzetben, kutyámat sétáltattam a szomszédos gyümölcsösben, és rohant felénk egy kuvasz köszönni.


Az én kutyám befogadott, és minden bizonnyal rossz tapasztalatai voltak "vad" korában, és nehezen jön ki más kutyákkal.


Beálltam a saját kutyám és az idegen kutya közé, és igyekeztem elzavarni az idegen kutyát. A gazdája nagy nehezen előkerült, még nehezebben megfogta a kutyáját. Kézzel. Se nyakörv, se póráz, semmi.


Mikor rákérdeztem, hogy miért nincs, csak annyi volt a válasz hogy itt lakik 5 percre, nem gondolta hogy csak ekkora távolságra hoznia kellett volna.

2018. jún. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2-es:

A nehezen jön ki, mit jelent? Fél más kutyától, vagy támadólag áll fel? Sikerült megakadályozni, hogy egymásnak essenek? Hogy? Megállt előtted a kuvasz? A te kutyád mögötted maradt?

2018. jún. 7. 14:45
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Meg kell tanítani a kuryának egyrészt, hogy ha magad mögé küldöd, maradjon ott. Máris jól el tudod küldeni a másik kutyát.

Tanuld meg, hogy hogyan tudsz elzavarni idegen kutyákat.

És persze szocializáld. Amennyiben a saját kutyádról írtad a kérdést. A szájkosár és a póráz mind eszköz. A póráz elszakadhat bármikor. A kosár leeshet bármikor. És innentől nincs kibúvó, hogy a másik kutya miért volt szabadon.


Egyik kutyám sem agresszív, de van olyan kanom, aki csak a jelenlétemben nem az. Viszont elég gyakran futok bele önsétáltató vagy gazdától elrohanó kutyákba. Soha egyet sem engedek magunkhoz, mert nem bízok az ilyen idegen kutyákban. Első az, hogy berendelem magam mögé a sajátjaimat. Utána én már könnyen el tudom zavarni a másikat. Volt, hogy kapun kirohanó idősebb kaut kellett visszazavarnom.

2018. jún. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám sem jön ki múltjából adódóan más kutyákkal, ha engedném, támadóen lépne fel. Nyilván szájkosárban, pórázzal sétáltatom. Ilyenkor 2 forgatókönyv van:

-ha a másik kutya csak barátkozni akar, és nek tudom elzavarni, akkor kutyámat lefektetem, úgymond a nyakánál megfogom, hogy még csak véletlenül se okozhasson sérülést. Általában ilyenkor a másik kutya megszaglássza, látja, hogy nem tud vele mit kezdeni, elmegy, vagy jön érte a gazdája.

- ha támadóan lép fel (szerencsére ilyen eddig csak egyszer fordult elő) magam mögé veszem, védem a másik kutya ellen, mindig közöttük állok, a másik kutyát próbálom elzavarni.

2018. jún. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó hozzászólónak gratulálok.


Nagy valószínűséggel érti a saját kutyáját és jól is kezeli:)

2018. jún. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, bocsánat, kicsit megfeledkeztem erről a kérdésről.


A kutyám nem teljesen kiszámítható más kutyákkal szemben, inkább fél, de ez könnyen átcsaphat védekező agresszióba.

(ha szép lassan, normálisan "bemutatjuk" a másik kutyának, akkor nincs baj, de a másik kutya viselkedése/személyisége is fontos)

Plusz engem is véd, fontos hogy mindig kezelni tudjam a szitut, hogy lássa, nem szükséges.


Tulajdonképpen elég antiszoc kutyám van, ha a szomszédságban vett valaki kölyökkutyát, akkor mindig áthoztuk magunkhoz "oviba", hogy szocializálódjon.

A másik kutya szívesen futkározott velük, az enyém hébe-hóba belement a játékba, de általában ignorálta a vendégeket.

Volt egy boxer az utcában, aki szintén hozzánk járt kölyökkorában. Amikor kimegyek a kutyámmal, a boxer majd' megőrül, rohan a kerítéshez köszönni, "érdeklődni" :D Az enyém nagy kegyesen odadugja az orrát, aztán két perc múlva közömbösen szemléli a tájat, miközben a másik propeller-farokkal szagolgatja :)


Nna, vissza a kérdéseidhez.

Sikerült megakadályozni. A kutyámat biztos kézzel (roti-németjuhásznál nem rossz teljesítmény) tartottam magam mögött, a másikat hanggal tartottam távol, valamint folyamatosan a két kutya közé pozicionáltam magam.


A kuvasz kínlódott, mert egyrészt ette a kíváncsiság, másrészt nem értette, hogy az a hangos, kötekedő humanoid (én) miért keménykedik olyan félelmetesen előtte :D

2018. jún. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
(a másik kutya nagymamám palotapincsije :D Ő mindennel, mindenkivel szívesen játszik, az enyémmel is elvannak)
2018. jún. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!