Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet idomítani egy...

Atlasz333 kérdése:

Hogyan lehet idomítani egy Shiba inut?

Figyelt kérdés
Van egy Shibánk de nem én neveltem és csak egy embert ismer el alphának. Hogyan lehet elérni azt hogy a kutya hallgasson rám, és ne a saját feje után menjen? (Amikor rám hallgat az max 60%)

2018. aug. 1. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Azért ez nem ilyen egyszerű. A falkában fölé kell kerülnöd. Kutyaiskolában foglalkoznak ilyenekkel.
2018. aug. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mostantól kezd el te nevelni.
2018. aug. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A legtobb kutyaiskolaban nem fognak tudni neked segiteni, mert az altaluk javasolt technikak nagy resze teljesen/reszben alkalmatlan arra, hogy egy shibat nevelj. En 4 iskolaban fordultam meg es szinte semelyik nem ert semmit. Egyszeruen nem ertenek hozza, koszonhetoen a gombamod szaporodo hozzanem erto "kutyatrainerereknek" koszonhetoen. Sokadik alkalom utan sem sikerult olyan iskolat talanom, ahol kepben vannak a fajtaval, sot legtobbszor teljesen rosszul merik fel a kutyat. Ez nem egy 100 eve kitenyesztett fajta, nagyon sok dologban maskepp mukodik, mint a mai fajtak 99%.


A shiba alapbol nagyon ontorvenyu igen makacs kutya (igy a te 60% nem is rossz). A nevelese illetve a kepzese mar csak azert is nehez, mert rohadtul nem akar neked megfelelni. A legfontosabb gondolat vele kapcsolatban "miert eri ez meg nekem?" ha rajossz miert eri meg (lehet ez jatek, jutalomfalat) onnan kicsit konyebbe valik a dolog, mert erdekelte valik a "teljesitesben". 100%-os sosem lesz, ezzel egyutt kell elfogadnod a kutyat. Ami nagyon fontos, hogy a fizikai kenyszert teljesen minimalizald, mert nagyon sokat ronthatsz a helyzeten. A legfontosabb a kozos elmeny a Shibaval. Sok kozos seta, jatek. Nem keves kovetkezetesseg. Nemi humorerzek es onironia. Nem fog 1-2 honap alatt megoldodni a helyzet igy sok kitartas is kell a reszedrol. Okos kis "gorenyek", nagyon esznel kell lenni. Nagyon magas a vadasz osztone, erre kulonosen oda kell figyelni.


Tudom jonnek majd a nagyokosok, akik lepontoznak, de shibat eloben nem is lattak, majd megmondjak a frankot, hogy ez bizony neveles kerdese, meg dobald palackal, meg eheztesd kotodesi trening cimszo alatt stb.


Mint mindig itt is vannak kivetelek. Vannak teljesen "shiba idegen" jellemek is a fajtaban, de nem jellemzo.

2018. aug. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
28%
Jesszus, fain kutya lehet... ennyi erővel tarthatnátok macskát is. Miért kell valakinek egy ennyire makacs kutya aki sz@rik a fejedre?
2018. aug. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!