Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam rá a kutyámat...

Hogy szoktassam rá a kutyámat arra, hogy egy szóra tudja, hogy valahova eldugtam egy jutalomfalatot, és keresse meg?

Figyelt kérdés

Szereti a keresős játékokat, általában bújócskázunk vele. Imádja, mikor megtalál hatalmas farokcsóva az eredmény, és büszkén megy tovább.

Jutalomfalattal is szeretnénk ilyet játszani, csak a "hol van" szóra családtagot keres, a "keresd" szóra meg játékot keres. Mi legyen az új szó jutalomfalatra? És, hogy kezdjük el?


2018. aug. 3. 15:56
 1/3 anonim ***** válasza:
27%
Ledobosz a földre egy szem tápot, és mondod, hogy keresd.Ezt ismételve rá fog jönni, hogy nem csak a játékra vonatkozik a "keresd" szó, hanem másra is.
2018. aug. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Andizsuzsi ***** válasza:

Kutyának teljesen mindegy, hogy milyen parancsszót kap. Ugyan úgy fog a sárgarépára keresni, mint a citromfacsaróra.

Ha minden képpen emberi módon gondolkodsz, akkor esetleg a kutass!?

2018. aug. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Pont egy 10 perce játszottam ezt a kutyámmal :) Én úgy csinálom, hogy megmutatom neki a falatot, leültetem és kiadom a maradj parancsot. Eldugom a falatot és amikor visszajövök megszagoltatom vele a kezem, aztán elindítom, hogy keresse. Először bele volt zavarodva, mert ő is családtagot keresett a hol van és keresd szavakra, de olyankor mindig megszagoltattam vele a kezem mégegyszer (amiben a falatot szorongattam persze) és elkísértem a jutalomig. Utána egyszer magától megkereste és azóta tudja, hogy ha kéz szaglászás van, akkor a szag után kell menni. Az enyém így tanulta meg, egy próbát megér hátha :)
2018. aug. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!