Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért viselkedik így a kutyám?...

Miért viselkedik így a kutyám? Mit b*szok el?

Figyelt kérdés
Két kutyánk van, egy 8éves kistestű hím, és egy 6 éves nagytestű nőstény. Míg kicsi volt a lány kutya elég sokat balhéztak, de most már nagyon ritkán veszekednek, szépen elvannak évek óta szerencsére. A kertünk két részre van osztva, ők hátra vannak zárva a kisebb részre, napi általában 5ször jó alaposan megfuttatom őket (labdázunk), minden szép és jó, de mikor próbáljuk többet kiengedni őket előre,hogy velünk legyenek, akkor a nagy utána (mindig!) annyira hisztis lesz, és ha visszazárjuk őket,akkor folyton idegesíti a kicsit, nem hagyja békén, az meg ugye emiatt morog folyamatosan. Nagyon durván hisztis a nagytestű kutya ha engedjük neki többet,hogy kint legyen, ezért általában pár hét után csak játéknál engedem ki, máskor nem, és akkor egy idő után szépen visszaáll minden a nyugodt kerékvágásba. Tudom,hogy valamit elcseszek/elcseszünk, és nagyon szeretném őket kiengedni sokat, tökjó lenne, de így nem merem, nem akarom hogy egymásnak ugorjanak. :/ Előbb utóbb sajnos az lesz a vége, hisz a kistestű megunja egy idő után a folytonos b*szogatást,neki támad, de sajnos azután is ő szívja meg, mert a nagytestű simán legyőzi. Valaki ért a kutyákhoz? Tudna segíteni,hogyan engedjem ki őket,hogy utána ha visszazárom mindkettőt,ne legyen ez a feszültség, agresszió,hiszti. (Ami amúgy nincs, ha "folyton" bevannak zárva.)

2018. aug. 7. 07:57
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
NEM lehetnek se boldogak, se nyugodtak, (a kérdésed pont arról szólt, hogy milyen nyugodtak :D) ha ki vannak cseszve a kertbe, és életükben nem voltak még lemozgatva. Ha egy kutya hisztizik, morog, a másik meg "megelégeli", akkor neveletlenek. Tényleg ennyire nehéz lenne megérteni amit fentebb is próbáltunk kifejteni? Hogy nem vetted észre, hogy felevett valamit a földről, ha elvileg kevesebb, mint egy méter volt közöttetek, és folyamatosan őt figyelted? Ugyanis ezek a séta alapszabályai. A te hibád volt, hogy meghalt... Ha nem akarod, hogy elpusztuljon a kutyád, akkor tartsd be az alapszabályokat, és tanítsd meg a kutyádnak, hogy csak a parancsodra egyen. Várj! Hogy tudott elszaladni, ha sétáltattad? Elszakította a pórázt? Vegyél normális minőségűt! Kibújt a nyakörvből/hámból? Vegyél ráillő méretet! Akármit mondasz, igenis keserves az életük, ha a kertben élik le. Ott egy kutya sem boldog, és a kérdésed alapján már régesrég besokalltak, bár olyan szépen kifejtettem ezt felülre, nem értem, hogy hogyan értetted ezt ennyire félre. "Meg miért kell ennyire gonosznak és kegyetlennek lenni?" Mindjárt sírok. :D Itt te vagy az egyetlen gonosz, kegyetlen ember! A kutyáid az idegösszeroppanás szélén állnak, mert nincsenek kielégítva az alapszükségleteik! Ha nem akarod őket kielégíteni, akkor keress nekik új gazdát, mert te nem érdemelsz kutyát! Itt mindenki segíteni próbál, egyszerűen nem fogod fel. Aki nincs tisztában a kutyatartás alapjaival, ne tartson kutyát... Várj, mi? Először azt mondod, hogy boldog, nyugodt kutyák, hallgatnak a parancsokra, aztán meg egyszercsak "kiderül", hogy nem is te vagy a falkavezér. :D Mind meglepődtünk. Szájkosarat ne vegyél neki, az nem arra van! Ha mellette vagy, mégis hogy eszik fel bármit is? Mégegyszer mondom, mindenki (engem is beleértve) csak segíteni akart. És mindenki meg is tette. Ahogy én is (!) csak a saját stílusomban. Hidd el, mi, akik rendszeresen találkozunk ebben a kategóriában ilyen gazdikkal, mint te, egy idő után besokallunk, mert rendszerint semmivel sem lehet felvilágosítani. Egy idő után már természetes, hogy azonnal hozzádvágunk mindent, pedig tényleg segíteni jöttünk, de hidd el, ezeket ember ép ésszel nem bírja. :D Mindenesetre örülök, hogy változtatni próbálsz, és sok sikert a kutyáknak! (Sorban válaszoltam a kommenteidre, amit az első kommentedre írtam, abból sok már nem aktuális, azokat ne vedd figyelembe, most nem fogom kiszedni.)
2018. aug. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!