Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ferde hátú németjuhász...

A ferde hátú németjuhász tenyésztését miért nem tiltják be?

Figyelt kérdés
Egyáltalán hogyan lehetett így elcsúfítani a németjuhászt? A seggét a földön húzza, szerintem iszonyat ronda, miért nevezik ezeket show linenak? Arról nem is beszélve, hogy a hátsó lábainak így sokszoros terhet kell elviselniük, gyakorlatilag garantált a diszplázia és az időskori csipőproblémák kialakulása.

2018. aug. 9. 00:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Én sem értem. Számomra inkább beteg kutya benyomását keltik, mint sem szépét.
2018. aug. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Az ember a legg_ecibb lény, mindenre képes. Nem tudnak már mit kitalálni.
2018. aug. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Amíg veszik őket, addig tenyészteni fogják.
2018. aug. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A kutya játékszer a tenyésztők kezében.Legtöbb fajtának a kiállítás a mérce a fajta bemutatására. A fajta standardot adó gazdája dönti el, mi a követendő éppen és a nevesebb bírók. Az a lényeg, szemre minél extrább legyen a kutya.
2018. aug. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

Olyan nincs, hogy ferde hát, van nagy szögelésű farrész. A Német Juhész fajta leírásában benne van milyen szög az ami még belefér alsó és felső értékben is.

A mai Show vonal ennek a szögnek a legalját verdesi. Én sem tartom szépnek, de mielőtt kijelentéseket teszünk nézzünk utána a tényeknek.

És nem, nem garantált a displazia. Nagyon sok Show Champion kutyát láttam már akinek 12 -13 évesen semmi baja nem volt a csípőjével, az öregkori ízületességen kívül, de ezt nagyon kevés nagytestű kutya kerülheti el.

Az "egyenes hátú" munkavonalas egyedek között is ugyan úgy van Displasia.

2018. aug. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Igen, igazság szerint az előzőnek van igaza. Nem ferde a hátuk és nem okoz diszpláziát ez a fajta szelektálás.

Csupán egyszerűen a legtöbb ember ízlésének ronda és "nyomorék" kinézetet kölcsönöz.

Egyébként a mozgásuk is rosszabb szerintem, legalábbis ég és föld a különbség egy munkavonalas és egy ilyen "csapottseggű" típus között. Az utóbbi sebességben, fordulékonyságban, stabilitásban is sokkal rosszabb. Az agaram konkrétan 6x futja körbe és akkor dönti fel, amikor akarja, míg egy munkavonalassal simán eljátszik és csak 3x futja körbe. :D

2018. aug. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A fajtagazda már elkezdte enyhíteni a hátsó szögelések arányát. Hogy itthon még rengeteg tenyésztő akár túlszögelt kutyákat gyárt, azért van, mert a tenyészkutyáik még éppen az előző trend szerintiek. ha egy ilyen szukát fedeztetnek éppen egy akár tavalyi siegeren helyezést elért kannal,nem lesz alom összes kutyája kevésbé nagy szögekkel.

A hazai kiállításokon a győztest az adott egyedek alapján hozzák ki. Amelyik tenyésztő Németországba,akár a siegerre szánja a kutyáját, már enyhébb szögelésű egyedet választ magának.

2018. aug. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%
#5, nem ugyan úgy van dp. Ezek a pontyhátú küllem borzalmak nincsenek kitéve semmi terhelésnek. Jellemzően a vizsgáikat megveszik, mert sem ösztönben, sem idegrendszerben, sem egészségben nem lennének alkalmasak munkára. Ezzel méginkább romtva az amúgy is gyenge állományt. A munkavonallal viszont dolgoznak, ami eléggé megszűri az egészséget. Ha negyed olyan keményen dolgoznának a pontyhátúakkal is, mindegyiken kijönne, hogy gerinces, dp-s.
2018. aug. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a hozzászólását!!


ma 09:05:

"Az a lényeg, szemre minél extrább legyen a kutya."

Ez érdekes, mert az itteni hozzászólásokból is kiderül, hogy a többségnek nem tetszik a ferde hát. Honnan vagy kitől jön ez a hülyeség, hogy a kiállításokon a ferde hátúak a szebbek?


ma 09:47:

"És nem, nem garantált a displazia. Nagyon sok Show Champion kutyát láttam már akinek 12 -13 évesen semmi baja nem volt a csípőjével, az öregkori ízületességen kívül, de ezt nagyon kevés nagytestű kutya kerülheti el."

Elhiszem, de azt szerintem Te magad is tudod, hogy ezeket a ferde hátúakat nem fogják olyan szintű munkára, mint a rendes németjuhászokat, így kerülik el az időskori csípőproblémákat. Igen, Az egyenes hátúak között is van diszplázia és csípőproblémás egyed, de azt se felejtsük el figyelembe venni, hogy ezeket egy életen át tartó, kemény munkára fogták. Ha egy ferde hátút hasonló munkára fognánk, 100%, hogy időskorára már olyan fájdalmai lesznek, hogy a hátsóját megemelni sem tudja.

2018. aug. 9. 15:22
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden munkavonalú kutyát fognak munkára.

Sajnos, mostanában pont a munkavonalasok között is tarol

a C.E.C.

A kiállításon elvárt forma pont a németek tenyésztési főfelügyelőjétől jött. Nekik olyan kutya kellett, ami totál más, mint a többi küllemre. Aztán a bazi szögelléshez gyártottak okos magyarázatot.

A show kutyának nem is kell olyan terhelést elviselnie, mint a dolgozó, sportoló társainak. A munkavizsga is most lett könnyítve, hogy az 1-es vizsgát képesek legyenek minél kevesebb fizikai terheléssel megcsinálni.

2018. aug. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!