Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi tápot kell adni a...

Verde kérdése:

Mennyi tápot kell adni a kutyának?

Figyelt kérdés
Eddig DogChow táppal etettem a kutyámat. Ma vettem egy zsák Brit Premium(Brit Premium Junior Medium Breed 15 kg) tápot. A kutyám labrador 4 hónapos, súlya 12,5kg. A táblázat alapján 200-210gr kell neki egy napra, kimérve kicsit kevésnek tűnik. Jól értelmeztem a táblázatot? Ilyen korú kutyának hány étkezésre osszam el? Eddig 3x kapott egy nap.

2018. aug. 9. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mennyit mozog a kutyád? Ha napi 2óránál többet sétálsz/futsz vele, akkor a táblázat eleve nem mérvadó. Egy fejlődésben lévő kölyöknek lehet, hogy tényleg több kell, mint 200-210g.

De egy táp energia- és tápanyagtartalma ránézésre nem megmondható. Egy jobb minőségű tápból kevesebb kell mennyiségileg, mint egy rosszabb minőségű tápból.

Napi 2-3 étkezés tökéletes. A nagytestű kutyáknak (pl labradoroknak) felnőtt korukban is napi 2x ajánlott enni adni, hogy ne legyenek emésztési problémáik, jó, ha hozzászokik a 2 etetéshez.

2018. aug. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A táblázatban a kutya felnőttkori súlyát és az aktuális életkorát kell nézni, a jelenlegi súlya lényegtelen. Mi Mudival 4 hónaposan váltottunk napi 2 étkezésre, de labradornál én várnék még legalább 1 hónapot, vagy ha nem okoz gondot a napi 3 etetés akkor 2-t is. Felnőttkorában nyugodtan lehet etetni napi 1x, csak a törpe és az óriástestű kutyáknál szokták javasolni felnőttkorban is a napi 2 etetést.
2018. aug. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha fajtatiszta Labradorról van szó, akkor a felnőtt súlya 25 kg felett lesz, tehát nem közepes kutya, hanem nagy lesz! Nem Medium való neki, hanem a Large. Azt kéne kitalálnod, hogy kb. hány kiló lesz a kutya felnőtt korában. (Az állatorvos valószínűleg simán megmondja) A large-ból egy 4 hónapos kutyának, aminek a várható súlya 30kg 264g-ot ír. A Mediumból egy 4 hós 25kg várható súlyú kutyára ír: 327g-ot (30kg-ra már nem ír, mert annak Large kell)

Én a neten található etetési útmutatót néztem most meg.

2018. aug. 10. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

De jó, hogy feltettem a kérdést, elsőre nem értettem, hogy miért írjátok, hogy mennyi lesz a felnőtt kutya súlya?!

Én úgy értelmeztem a táblázatot oszlop részét, hogy mennyi a jelenlegi súlya, és ahhoz néztem a sort, és a hozzá tartozó értéket.

Így már érthető, és így tényleg a Large való neki, attól függetlenül ezt a tápot odaadom neki, és legközelebb Large-ot veszek.

Köszi mindenkinek, megy a zöld kéz!

2018. aug. 10. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!