Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja a kuytusomnak?

Mi baja a kuytusomnak?

Figyelt kérdés

Lassan 11 hetes máltai kiskutyám van. 4 napja van nálunk, szeretnivaló és aranyos.

Csak az a baj, hogy észrevettem pár fura dolgot. Egyrészt egyik szeme kicsit kancsal (nem feltűnő de észrevehető) és sokszor lóg ki a nyelve 1-2 centire, legtöbbször amikor pihen ,alszik. (Nem liheg az más)

Ez még rendben lenne de egy kicsit buta.. mármint még picike persze nem okos de...

Volt már olyan hogy volt előtte egy tálka tele kajával,és a tesóm elhúzta azt előle hogy a helyére tegye. (kb fél métert húzta) és elkezdett forgolódni hogy most hova tűnt az étele.

Viszont volt olyan most hogy megérezte a csirkeszárny csontok szagát a kukában és próbálta kihalászni őket(szóval nem életképtelen )

Sokszor van mikor hívom magamhoz,és csak néz, viszont van mikor elkezd futni felém,de akkor rögtön "letámad" (csak játékosan elkezd bírkózni,harapni)

Meg sokszor fordul meg hirtelen az ellenkező irányba és kezd el futni mint akit üldöznek .

Viszont az előbb volt valami igazán ijesztő. Aludt a drágám és láttam hogy mintha kicsit rászkódna a hasa . Odamentem,nagyon kicsit nyitva volt a szeme, nem reagált. Rázogattam,és meg mindig nem reagált,nagyon megijedtem. Rázogattam,még mindig semmi. Egy idő után elkezdett követni a szemével. Megkönnyebbültem, kicsit lefeküdtem mellé hogy lenyugodjak, megint úgy aludt hogy ki volt kicsit fordulva a szeme(marmint feherje is latszott elegge) de amikor felkeltem azonnal kinyitotta oket es rámnézett. Epilepsziás lenne? Mi baja van?



2018. aug. 11. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

"Viszont az előbb volt valami igazán ijesztő. Aludt a drágám és láttam hogy mintha kicsit rászkódna a hasa . Odamentem,nagyon kicsit nyitva volt a szeme, nem reagált. Rázogattam,és meg mindig nem reagált,nagyon megijedtem. Rázogattam,még mindig semmi. Egy idő után elkezdett követni a szemével. Megkönnyebbültem, kicsit lefeküdtem mellé hogy lenyugodjak, megint úgy aludt hogy ki volt kicsit fordulva a szeme(marmint feherje is latszott elegge) de amikor felkeltem azonnal kinyitotta oket es rámnézett. Epilepsziás lenne? Mi baja van?"


Mélyen aludt, álmodott, te meg felkeltetted. A leírásod alapján a többi pontban sincs semmi kóros, nem kell állandóan csesztetni - pláne ha alszik (!!!) - kölyök még, hagyd, hogy magától fedezze fel a világot. Gondolom az első kutyád. S olvasgass a kölykök viselkedéséről aggódás helyett inkább!

2018. aug. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem az első kutyám,de az első bébim ( az előzőt idősebben kaptam) de azért képzelheted elég ilyesztő ha rázkódik ,ki van fordulva a szeme és semmire nem reagál. Vagy a kutyák tudnak nyitott szemmel is aludni?
2018. aug. 11. 15:46
 3/9 A kérdező kommentje:

Ráadásul olvasgattam az epilepsziás rohamokról, arról hogy sokszor alvás közben jön elő.

Arról meg hogy ne csesztessem csak annyit mondanék hogy mindent a szájába vesz, múltkor majdnem lenyelt egy kicsi ágat, papírt ilyesmit is szeret rágcsálni,a zsepik a kedvencei ha belefut egybe. ( ami ugye szétbomlik a szájában szóval akaratlanul is lenyelheti)

2018. aug. 11. 15:50
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Ha mélyen alszanak csak a szemfehérje látszik.

Nem úgy tűnik hogy akár elképzelésed is lenne a kutyák viselkedéséről, szokásaikról.

2018. aug. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Alvás közben ne csesztesd, erre értette az előző válaszoló.

A hívásra reagálás : Még nem tudja, mit jelent. 4 napja van ott, mit vársz? Főleg, ha idáig élt a tenyésztőjénél, talán semmi foglalkozással. Nem "letámad", hanem megpróbál kutya módra játszani veled. A te dolgod megtanítani, mi, emberek, milyen formában várjuk el a közös játszást.

Az "őrült futás" sok kutyánál létezik. Az energiáját vezeti le.

2018. aug. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

...eddig okosnak hittelek de ez letaglózott.. mért szeret mindenki értetlenkedni mostanában?

" rögtön "letámad" (csak játékosan elkezd bírkózni,harapni" tudom hogy játszani akar. A letámad-ot (DIREKT!!!) idézőjelbe tettem. Arra akartam célozni hogy odajön e az nem attól függ hogy hívom e, hanem hogy akar e játszani.

2018. aug. 11. 16:04
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindenesetre örülök hogy semmi baja. Köszi a válaszokat mégha azok bunkók és lekezelőek is voltak.
2018. aug. 11. 16:14
 8/9 anonim ***** válasza:
70%
Itt csak te vagy okos. Buta a kutyád, ostoba a többi hozzászóló, nem is értem miért vagy kíváncsi más véleményérére. Te tudod a tutit, akkor mit kérdezgetsz?! Amúgy hogyan lehetséges, egy észlény mint te, nem vágja az epilepszia tüneteit?! Ugyanis köszönő viszonyban nincsenek azzal, amit te leírtál. Ja, és egyes voltam, ha már lepontozgatsz - amire nagy ívben teszek - ne más azonos pontszámút büntess!
2018. aug. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Óóó Jó hogy mondtad a lepontozást, ha még nem szólsz elfelejtem. :'D

Nem értem minek jársz ide vissza veszekedni,de én bárkivel szívesen elvitatkozom bármiről. Amúgymeg nem tartom magam eszlénynek, de ha már valaki olyan értetlen mint a föld azért már fáj. (EsmostléCCinekössetekbeleabbahogyolyanértetlennemlehetmintaföldmegabbasejogynemccvelírjukmeghogynemraktamszóközökettenksz)

2018. aug. 11. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!